Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kedves gyakorlott szülök mi a...

Kedves gyakorlott szülök mi a véleményetek, kell-e légzésfigyelő/bébiőr vagy sem?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk, egy szobában lesz velünk a csöppség és nem tudjuk eldönteni, beszerezzünk vagy sem egy légzésfigyelőt.Tapasztalatokat, véleményeket szereznék kérni.Ha szerintetek kell, nektek milyen volt(márka,típus)? És megvoltatok e vele elégedve?A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

2016. ápr. 11. 19:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Ki ne találd,hogy nem kell, jobb félni,mint megijedni! Nekünk volt,de nem emlékszem,milyen. 2szer bejelzett.
2016. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is amellett vagyok hogy szükséges de a környezetemben lévő anyukák le akarnak róla beszélni.Ezért kerdezlek benneteket :)
2016. ápr. 11. 19:46
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk nem volt egyik gyereknél sem. Mikor az első született, még nem volt ennyire alapfelszerelés mindenkinél a légzésfigyelő.

De bármilyen márkájút választotok, a légzésfigyelő önmagában semmit nem ér. Csak akkor van értelme, ha elvégeztek hozzá egy elsősegély-nyújtási tanfolyamot. Elég sok helyen szokott lenni ingyenes tanfolyam.

2016. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Miután az én 5 hetes fiam életét, aki nem volt sem koraszülött, sem sárga, sem semmilyen betegséggel nem született megmentette a légzésfigyelő, azt mondom igen, kell. Ma már lehet nem lenne velem... Sajnos a bölcsőhalál okát nem tudják így bármelyik egészséges csecsemőnél lehet, így ha nem akarod 1% esélyét sem megadnod egy olyan szörnyűségnek akkor nem dilemmázol.
2016. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
olyan, mint az utasbiztosítás. ha van, nem lesz bajod, de csak egyszer ne legyen...
2016. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell. Amitől véd (pontosabban esélyt ad, hogy kivédjed), a bölcsőhalál, nagyon ritka dolog. Viszont semelyik baba homlokára nincs ráírva a születéskor, hogy ő lesz-e az a peches, akit érint, vagy pont érte nem kell aggódni. Vannak ugyan rizikócsoportok, ha fordult már elő ilyen a családban, koraszülött volt a gyerek, dohányoznak a szülők, stb. de az ő kockázatuk is csak a többiekéhez képest magas.

Viszont ha megtörténik a baj, és azt kell gondolnod, hogy egy kis gondossággal egy néhány ezer forintos kütyü segítségével életben maradhatott volna a gyereked, és te nem tetted meg ezt a lépést, az borzasztó lehet.

Az "egy szobában leszünk" ebből a szempontból nem sokat jelent. Nem fogtok folyamatosan a gyerek mellett állni, és lesni, hogy lélegzik-e álmában. Az anyuka is főz takarít, telefonál, olvas, légzéskimaradásból pedig ne kell hosszú idő, hogy túl sok legyen.

A bébiőr se jelent 100% biztonságot. Ismerősünk kisbabája a népes orvos rokonság jelenlétében halt meg, pedig amint jelzett a szerkezet, mellette voltak. Próbálták újraéleszteni, de hiába. Koraszülött, de addigra több hónapos, egészségesen fejlődő baba volt.

Saját kisfiam egy egyszerű megrázástól magához tért, mikor sípolni kezdett a légzésfigyelő, pedig elég lassan kapcsoltam, hogy mit is jelent a hang, nem az utcáról hallatszik be, és nem is a testvérek elektromos ketyeréit hallom. Lehet, hogy téves riasztás volt, de lehet, hogy ez mentette meg.

Előtte már két lányt felneveltünk, minden elektromos őr és különösebb aggodalmak nélkül.

2016. ápr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Kell. Sokszor riasztott " feleslegesen". Viszont egyszer jelzett ugy, h a fiam tenyleg nem vett levegot. Az az egy boven eleg ahhoz, h azt mondjam, minden babanak szukseges legzesfigyelo!
2016. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Babycontrol volt a fiamnál es a most a lányomnál is ez lesz. Ez minősített orvostechnikai eszköz! Persze emellé elvegzek egy elsősegély tanfolyamot, mert nem ér semmit a szerkezet, ha nem tudsz segíteni a babának.
2016. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Én ugy vagyok vele, hogy vannak dolgok amik a szülőn mulnak. Ez is ilyen.

Mire kiérne egy mentő ilyen esetben, addigra késő.

En tanfolyamon is voltam, legzesfigyelonk is volt es mindig ki volt készitve kézhez a jegyzetem, ha pánikban elfelejteném hány befuvás, meg hány masodperc figyelés, nyomás stb

A legtöbb balesetrol is konyvjelzozve voltak a dolgok. Jàtékfélrenyelés v krupp, égés, mérgezés minden olyan dolog ahol masodpercek is számítanak.es legalább stabilizálni tudjam míg kiérnek.


Én amugy is aggodos vagyok, nemhogy még a felelősségérzet, hogy rajtam mulhat a gyermekem élete.


Amikor teszteltük a figyelőt igaz még terhesen, de már akkor elsirtam magam a riaszto hangja miatt :)

2016. ápr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

*Angel Car volt két lapos

(2. hónapos korában egy héten ötször is besípolt es pont a 2. Honap a legrizikosabb. Elég volt ébreszteni.nem tudom mennyi lehetett a teves riasztas ebbol, de fura hogy csak egy héten belul sipolt csak ennyiszer..előtte utána egyszersem) fiu babáknál amugy magasabb a riziko

2016. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!