Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ez így mennyire egészséges...

Ez így mennyire egészséges gyerekeknek/felnőtteknek?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy van 3 gyerekem és egy férjem. A legkisebb még csak 6 hónapos. Rengeteget sír éjszaka. A középső 2 éves, a legnagyobb pedig 5. Az, hogy a 2 évest nem lehet időben lefektetni annyira nem zavar, mivel másnap aludhat, amíg akar. De a nagynak kelni kell az ovi miatt. Őt legkésőbb 10-kor le kell fektetnem, hogy másnap ne sírással induljon a reggel. A férjemről már nem is beszélve. Sokszor csak nagyon későn jön haza, 9 fele. Azután érthető ha pihenni szeretne. Néha még dolgozik is akkor, szóval nyugalomra lenne a szüksége. Ennek ellenére nekem még akkor kezdődik az este a gyerekekkel. A 2 évest fél 12 előtt lehetetlen lefektetni. A kicsi is fel kel nagyon sokszor, mivel még szopizik. Általában keltik egymást, szóval nem egyszer volt olyan, hogy éjszaka a három gyerek együtt üvöltött. Másnap a férjem pedig menjen dolgozni, a lányom meg oviba.

Egyik este a férjem a legnagyobb gyerekkel fel ment az emeletre, előre mentek aludni. Azt még esetleg érdemes tudni, hogy hiába van két gyerekszoba mind a három velünk alszik egy szobában.

Én lent maradtam a két kisebbel és az egyik a járókában, a másik a kezemben elaludt. A kicsit is leraktam, én meg a kanapén aludtam. Így ha éjszaka kelni kellett, nem volt gond. Nagyon örültem, hogy a férjemnek nem kellett az örjöngést hallgatnia, a legnagyobb gyerek pedig végre zavartalanul aludhatott. Így másnap este eszmbe jutott, hogy mi lenne ha ez megint így lenne.

Azóta eltelt 3 hónap és lent, a nappali mellett van egy szoba. Azt berendeztük "átmeneti hálónak". Ez annyiból áll, hogy a kicsinek a kiságyát lehoztuk az emeletről, a középső pedig velem alszik egy kihúzhatós kanapén.

Ez így mennyire normális? Nyilván nem azt tervezem, hogy ez innentől kezdve így marad. De a középső gyerek, gyakran úgy ébred, hogy majdnem sikít. Így pedig azért a többiek fent tudnak pihenni. Ez majd még okoz nehézségeket? Valaki, aki járt már így, tudna esetleg valami mást javasolni? Az igazság az, hogy már szívesen visszaköltöznék a saját szobámba...

Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 8. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ez így ebben a formában semennyire nem egészséges. szegény gyerekek biológiai órájuk nagyon kilehetnek. rendszer kell és szigorú napirend. gondolom a középső eleve későn kel, tehát már reggel elúszik a nap. keltsd fel, időben csináljatok mindent és 8kor mindenki menjen aludni a saját ágyába.


mondjuk azt nem értem miért kell nyáron ügyeletben lennie az 5 évesnek ha úgyis otthon vagy, nem lenne egyszerűbb ha ebben a melegben otthon lenne veletek és szépen együtt követnétek az ovis napirendet a középsővel és a naggyal? legalább lenne egy támpont a kusza életetekben :)

2016. júl. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem két gyerekem van, egy másfél éves és egy ovis. Most tervezzük a harmadikat. Nálunk is volt sok cirkusz az alvásnál. Szerintem a 2 évesnek kéne egy rugalmas napirend, mert marha későn alszik el este, ez nagyon nem jó így. Az ovisnak is szerintem legkésőbb 8-kor le kéne feküdnie, meseolvasás és fél 9-kor már aludni, nekem úgy tűnik, hogy nálatok az este nagyon elcsúszott. Nem okoskodni akarok, de mi is belefutottunk ebbe, úgyhogy nálunk este 6 óra után megkezdődik a fürdetés. Imádnak sokáig pancsolni, játszani, de általában fél 7 és 7 körül már pizsiben vannak a gyerekek. Fél 8-ig vacsora, utána még játszunk és 8-kor indulás az ágyba. A két gyerek egy szobában alszik, de 8-ra a 2 évesünk annyira lefárad, hogy kidől és hallgatja, amit a nagyobbnak mesélek. Én úgy tervezem, hogyha összejön a harmadik baba, ő nálunk fog aludni, ha szopizni szeretne, akkor nem üvölti fel a házat, ott vagyok mellette, a másik kettő meg tud nyugodtan aludni.

Bár most nyári szünet van az oviban, de én ragaszkodom a jól bevált napirendünkhöz és tényleg működik. Reggel 7-kor felkelünk, 8-ig megvan a mosakodás, öltözködés, reggeli. Utána játszótér, vagy kimegyünk a kertünkbe játszani, átjönnek barátok, vagy megyünk valamerre, elég mozgalmas a délelőtt, a kicsi nagyon lefárad. Sokszor már ebéd közben mutatja, hogy aludni szeretne. 12-kor ebéd és a 2 évesem már ki is dől egy hang nélkül, a nagyobbal meg tudok foglalkozni, mesét olvasni, játszani. Általában alszik 2 órát, délután 2-től ismét játék, uzsonna, én is csinálom a dolgom közben, szóval este 8-ig nagyon lefárad. Ha megvan minden nap ez az esti rituálé, fürdés, vacsi, játék, mese, akkor kizárt, hogy majdnem éjfélig fent kukorékoljon. Nyilván mérföldekkel nehezebb a dolgod, hiszen ott a 6 hónapos pici is, de ha készítenél egy időbeosztást, meglenne ez a rugalmas napirend, akkor egyszerre tudnád őket lefektetni, ami nektek is nagy segítség és könnyebbség lenne. Én is hulla fáradt vagyok a nap végére, fél 12-ig biztos nem tudnék fent maradni, vagy a másnapom lenne nagyon rossz. Magadra is gondolj és próbáld meg esetleg, mert ha ezt szokják meg, átáll hamar a kis szervezetük és jól működik. Az én 2 évesem is van, hogy felsír, ha beteg, akkor meg óránként, de a nagyot szerencsére nem zavarja. Mi is nagy házban lakunk, lehet, hogy mire iskolás lesz, külön szobába kerülnek. Írtad, hogy a férjed van, hogy este 9-kor ér haza, gondolom ezért is vannak a gyerekek ilyen sokáig fent, hogy apával is tudjanak találkozni. De sajnos az ő kis bioritmusuknak ez már túl késő, nekik 8 körül ágyba kéne kerülniük, hogy ne boruljon fel a napjuk.

2016. júl. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"Azt még esetleg érdemes tudni, hogy hiába van két gyerekszoba mind a három velünk alszik egy szobában." Szerintem ideje lenne, hogy a gyerekszoba végre tényleg az legyen, és a gyerekek ott aludjanak. Időben, ahogy írták, napirenddel. Ez nem állapot, hogy éjfél felé még megy a cirkusz, másnap meg alszik ameddig akar. Hosszú távon te is meg a férjed is megunták ezt a különalvást, és akkor még nem is beszéltünk a szexről.
2016. júl. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Nekünk két gyerek van csak, de nálunk is borult az alvás, én a 3 hónapos mellett alszom a gyerekszobában. A 2,5 éves is itt aludt eleinte, de a kicsivel folyton ébresztették egymást, úgyhogy átszokott apához. Szexelni a nappaliban szoktunk, ha alszanak. Nem hinném, hogy érdemes erőltetni a helyhez kötést. Én úgy vagyok, hogy mindenki úgy és ott aludjon, ahol a legjobban tud, később majd rendeződik, ha mindenki jól alszik. Remélem :-)
2016. júl. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A baj itt kezdődik hogy másnap aludhat ameddig akar.. ezért csúsztok mindenbel. Állíts be egy normális napirendet, mindenki egyszerre reggelizik ebédel, délutáni alvás fürdés vacsi alvás. Ne engedd éjfélig randalírozni. Fektesd le korán és keljen időben. Nyílván nem egy nap alatt, de pár nap alatt be lehet állítani. Igazodjatok a nagyhoz. Mi lesz a középsővel ha ő is megy oviba?
2016. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minimum a 2éves alvását rendbe tudnád tenni azzal h fixen ébreszted reggel 7kor,délre lefárasztod,délután legkésőbb 3,fél4kor ébreszted (akkor is ha még bírna aludni) és 8, fél9kor mindenki menne aludni.

Nálam a kicsi 8hós koráig csak úgy aludt h adamo hintában lökdöstem,de este 9után már őt is csendben tudtam (abszolút nem így terveztem,ez segített),aztán ő is kiságyba került,hinta nélkül.A lényeg nálatok is az lenne h csendesedjen el a ház minden nap uabban az időben és ha elég fáradt a gyerek,aludni fog.

2016. júl. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A nagyot nem akarom, hogy itthon maradjon. Tavaly itthon volt és szeptemberben könyörögtek az oviban, hogy ezen a nyáron vigyem, mert egy rémálom újra rávenni, hogy alvás van ebéd után. (Ugyanis nyáron velünk nem aludt) Így legalább neki valamennyire van egy napirendje.

Azt is értem, hogy erre a 2 évesnek is szüksége lenne. Az egész még a legelején csúszott el. Mikor megszületett legtöbbször 11-kor fürdettem, mert akkor volt ott az apja is, hogy segítsen körülötte. Aztán ez így maradt. Hiába jött előre a fürdés, az ő órája ott megállt. Szóval már abban nem is nagyon bízom, hogy 10 előtt valaha is elaludjon.

Sokszor van olyan, hogy 9-10-kor autózok a két kisebbel, csak hogy végre elaludjanak. Reménytelen helyzet.

Majd próbálok valamit tenni. Köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 10. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:
En ertem h azt szeretned h apazzanak is,de emiatt 21utanra tolni mindent,ez kb csak a ferjednek jo.Mindenki mas sziv mint a torkos borz.Reggel nem tudnanak apazni?
2016. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!