Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele hogy...

Hogyan értessem meg vele hogy ezek nem kellenek a kislányunknak nem egészséges?

Figyelt kérdés
Párom és én máshogy vélekedünk a gyereknevelésről sajnos :/ ő minden hülyeséggel eteti itatja én persze nem így természetes apa a kedvenc 2 éves és ad neki szénsavas üdítőket szörpöt a vizet alig issza meg hisztizik ha azt kap.nyalóka csoki.én maximum joghurtot tejszeletet túrórudit adok.tegnap például elmentük fagyizni kapot 1 gömbbel ő is.én még elmentem sétálni a picivel mire hazajöttünk 2 db túrórudis csomagolást találtam a kukába kiakadtam jah és pont üdìtőt ivott.párom szerint tul reagálom egy gyereknek ezek kellenek hisz ezért gyerek.én már nem tudom mit csináljak szerintem ez sok egy ekkora gyereknek.nem akarom hogy tönlre menjenek a fogai,elhízzin vagy beteg legyen.valaki hasonló helyzetben?
2016. jún. 27. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Mivel a férjeddel lehetetlen beszélni és úgy érzi, ő tudja jobban, nem nagyon tehetsz semmi. De, én a nagyszülős taktikát javaslom. (Tudod, a nagyszülők a 3 hónapost krémtúróval etetnék, stb. sztereotípia alapján).


Vagyis, gondolom, nem ő van vele napközben, hanem bölcsiben vagy veled van otthon. Így, amikor a férjeddel van, mivel nem tudsz semmit tenni, adja neki ezeket, te meg adsz neki normális kaját. Esetleg kösd ki, hogy csak egy pohár üdítő és csak egy túrórudi.


A fogorvoshoz ő fogja hordani majd, és az összes egészségromlással kapcsolatos vizsgálatra is. Ezt kösd ki és ehhez tartsd magad.


Én el sem tudom képzelni, hogy ennyire ne vegyük figyelembe a férjemmel egymás kéréseit és a gyerek egészségét, de ha mégis így lenne, lehet, hogy naponta kidobnék minden rosszat, amit vesz. Egyszer csak elfogynak.

2016. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mondd a férjednek, hogy oké, kaphatja ezeket a gyerek, ha együtt elmentek a védőnőhöz vagy a gyerekorvoshoz, kikéritek a véleményét, és azt mondja, hogy nem árt. Úgyse fogja ezt mondani :D Viszont feltehetően felvázolja majd apukának, hogy MIÉRT nem kéne ezekkel tömni a gyereket.
2016. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Kössetek kompromisszumot, egyezzetek meg hogy egy nap mennyi édességet ehet meg és mit nem pl napi egy túrórudi. Üdítő mondjuk csak hétvégén de még jobb lenne alkalmakkor pl. szülinap stb. Beszélhet a férjed akár a védőnővel vagy a gyerekorvossal is hogy nekik mi a véleményük a dologról.

Végső esetben azt is csinálhatod, hogy kiöntöd az összes üdítőt szörpöt, ami otthon van, a nyalókát, csokit kidobod. (A nyalóka egyénként különösen rossz mert amíg nyalja (és az nem 2 perc) egyfolytában a cukorban úsznak a fogai és elöl emiatt hamar elromolhatnak)

2016. jún. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Védőnőre azt mondja hülyeségeket mond.mert hogy ők könyvből mondják majd hogy mi jobban tudjuk mi a jo a gyereknek.ma beszélek vele mert ez már tényleg nem állapot.meg mondom vegye ő is komolyan.
2016. jún. 27. 10:23
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Hihi persze védőnő nem ért hozzá bezzeg apuka igen. Vicc.
2016. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Szomorú, ha egy felnőtt férfire ennyire nem lehet hatni...Nem ért magyarul vagy fogyatékos netán?
2016. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos az én párom is ezt csinálja! Mindig mondom neki, hogy inkább gyümölcsöt, joghurtot stb. adjon a gyereknek (2éves), sőt még anyósom is állandóan mondja neki. Mindig azt mondja jó, oké nem ad annyi édességet és utána ugyanúgy folytatja...borzasztó hogy nem fogja fel!Nem tudom hogyan lehetne hatni rájuk.
2016. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem dehogy fogyatékos.Nem értem én se hogy lehet ilyen.amikor megszületett a kislányunk és ilyenekről beszéltünk mindig egyet értett egyszer csak megváltozott.meg hogy ő is mindig kapta az édességet a gyereknek az kell meg ilyen hülyeségek,de nem csak párom ilyen mások is feszt idegesítenek hogy hát szegény gyerek nehogy ne ehessen már meg egy csokit stb.
2016. jún. 27. 11:40
 9/12 anonim ***** válasza:
a túrórudi még egy dolog,nem napi szinten de nyelnék egyet,hogy jól van adjon neki néha plusszba (én se örültemm ikor vacsora előtt 10perccel hazajött a férjem hozott pombert a gyereknek de hát ha már megvette neki és már odaadta nem szóltam gondoltam jó most belefér) de az üdítő az ami nagyon nem kell még egy két évesnek,sem a nyalóka szerintem. valami kompromisszum kéne,napi 1-2 pohár kubu szörp még mindig jobb pl. mint napi 3 pohár szénsavas vacak,és az édességekben is normálisabb dolgokat találni mint a csoki-nyalóka. hosszútávon elhízás+gyengülő fogzománc, egészségtelen életmódhoz szokás (bár azt nem írtad,hogy eszik-e attól gyümölcsöt-zöldséget,csak,hogy vízet már nem iszik)a sok szénsav meg vagy okoz refluxos panaszokat vagy nem
2016. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére szereti a gyümölcsöket is meg a zöldségeket is.
2016. jún. 27. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!