Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz kombinált teszt eredmény...

Rossz kombinált teszt eredmény után lett valakinek itt egészséges babája?

Figyelt kérdés
Barátnőm kombinált tesztjének eredménye 1:191-hez lett down szindrómára. 13 hetes terhes, csak 3 hét múlvára kapott időpontot magzatvízvizsgálatra. 20 hetes lesz majdnem mire megjön az eredmény. Nagyon el van keseredve.
2016. jún. 24. 20:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%

1:220 downra, amnióm volt (magzatvízből vettek mintát), egészséges a baba. Egyébként nemcsak az amniót választhatja, léteznek vértesztek, amelyeknek 0 a vetélési kockázatuk és gyorsan megvan az eredményük is.


ne legyen elkeseredve, gondolja át, melyik esetben mit tenne. nekem 6 nap múlva volt eredmény, de hallottam, hogy államiban 4 hét, nem bírtam volna ki ép ésszel, ezt is alig...:/

2016. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nagyon várták már, hogy babájuk legyen, de nála és a párjánál is probléma volt. Már lassan mentek volna lombikra, mikor spontán terhes lett. Problémás volt végig a terhessége, alig akart a baba megmaradni. Betöltötte a 12.hetet, örültünk, hogy most már rendben van minden, erre jött az eredmény. Próbálom benne tartani a lelket, de nagyon kétségbe esett. Ezért is keresek olyanokat, akinek rossz lett az eredmény és mégis egészséges a baba, hátha egy kicsit megnyugszik. Köszönöm a válaszodat!
2016. jún. 24. 20:49
 3/22 A kérdező kommentje:
Neked hol csinálták az amniot?
2016. jún. 24. 20:49
 4/22 anonim ***** válasza:

Én is 13 hetes vagyok, hasonló eredménnyel. :(

Nekem is magzatvíz vizsgálatot javasolt a genetikus, mi is 3 hét múlva megyünk.

Nekem a vértesztet és a méhboholy vizsgálatot nem javasolták, mert a kombinált teszt eredménye olyan lett, hogy olyanra is szűrni kell, ami vérből és méhmoholyból nem látszik. Én is el vagyok keseredve, nehezen bírom a várakozást, és a vizsgálat miatt is aggódom.

Drukkolok nektek.

2016. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Általában az szokott kiderülni, hogy egészséges a baba. Ez az eredmény azt jelenti, hogy 191 kismamából ilyen eredménnyel 1 baba down kóros.

Ráadásul úgy tudom torzít az eredményen nagyon sok minden. Nekem volt barnázásom, progeszteron kellett, azt olvastam a terhesség elején a vérzés hatással lehet a kombinált tesztre. Nekem egyébként közepes kockázatú volt, sokat gondolkoztam mi legyen menjek amniora ne menjek, végül nem mertem bevállalni. Egészséges fiam született.

2016. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
És uh-n nem látszik semmi? Nekem ez a furcsa, ebbe kapaszkodok, hogy az uh-n minden érték rendben van. Remélem nálatok is minden rendben lesz :(
2016. jún. 24. 21:00
 7/22 anonim ***** válasza:
Az ultrahang rendben volt, én is ebben reménykedem, de sajnos azon nem mindig látszik ha baj van. De bízom nagyon. :)
2016. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

5-ös


Én is arra gyanakszom, mert ő is kapott progreszteron pótlást. Szedte az utrót és hetekig szurta magát injekcióval. Az a fő baj nála, hogy nagyon magas a hcg szintje. Sztem emiatt. Az orvosa viszont az mondta, ezek miatt nem lehet. De én még mindig ebben bízok.

2016. jún. 24. 21:08
 9/22 anonim ***** válasza:
Az uh a bajok 2/3-at szuri csak ki sajnos, ezert kell a verteszt is. Egyebkent az elso valaszolo vagyok es a korhazban csinaltak, ahol volt a terhesgondozas es ahol szultem is. (Maternity)
2016. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekünk 1:120 volt a down szindróma, és méhlepeny mintavételre mentünk,hamar megkaptuk az eredményt hogy a baba egészséges. Sokkal hamarabb elvégezhető, akár már a 12,13 héten is.Viszont csak fizetosen lehet hamar időponthoz jutni, egyébként 2,3 hét.
2016. jún. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!