Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mikortól tettétek vagy akart...

Mikortól tettétek vagy akart külön szobában aludni a gyerkőc?

Figyelt kérdés

Mi egy szobában vagyunk.

Van saját kis ágya 2 éves. A kisfiam is velünk alszik a kiságyába.

Van szobája a nagynak de egyenlőre nem vevő rá.


2016. aug. 20. 12:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk az elejétől fogva külön szobában aludt, el sem tudom képzelni, hogy milyen egy szobában aludni, főleg kettővel. Minden mozzanatára felkelnénk, biztosan nem tudnék pihenni nyugodtan.

Egyszer muszáj leszel külön tenni őket, szerintem praktikusabb, egészségesebb dolog lenne mindnyájatoknak.

2016. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nincs gond senki alvásával.


De az az egyszer mikor?


3-4-5 évesen.


Nem lesz féltékenykedés a kicsi miért van velünk ő meg miért nem?

2016. aug. 20. 12:45
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Nalunk is az első naptól külön szobában van (3,5 éves). Ha lenne tesója, ő is külön szobában lenne az elejétől.
2016. aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem akarok bunkö lenni senkivel de nem akarom azt olvasni hogy az elejétől külön van!


Erre nem válasz!


Tényleg ne sértődjetek meg de sttől nem vagyok előrébb!

2016. aug. 20. 12:58
 5/20 anonim ***** válasza:

Nálunk eleinte nem volt kérdés, mivel csak egy szobánk volt kész, így egy szobában aludtunk. Mire kész lett végre a másik szoba is, már nagyobb volt, és nem akart külön aludni. Félt egyedül, de a mai napig nem tudjuk, mitől, csak szimplán nem szeret egyedül lenni.

Egy idő után úgy csináltuk, hogy én odafeküdtem mellé este, mondtam, hogy átmegyek a másik szobába, de ha szüksége van rám, szóljon. Így még mindig elég sokat aludtam vele.

Most 7 éves, jön a kistesó, muszáj volt lépni, ezért most már tudja, hogy nem megyek át hozzá, viszont ha rosszat álmodik vagy valami, akkor természetesen átjöhet hozzánk a hálóba.


Szerintem a gyerekek igényeit kell figyelembe venned. Ha összeszokottak, és a kicsi sem kel éjszaka sokszor, akkor akár mehetnek kettesben is külön szobába, és akkor senki nincs egyedül, nincs kivételezés sem.


Én próbáltam korábban a külön szobát, de nem akartam erőszakkal, inkább kivártam, amíg megfelelő lett a hangulata neki is hozzá.

2016. aug. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A kicsi egyszer kétszer kel este.

Kajcsi és szunya!

Van hogy a nagy is felkel este sirva.

Elférünk nem arról van szó igy is sok hely marad a szobába.

Megvárom még késznek érzem rá!

2016. aug. 20. 13:34
 7/20 anonim ***** válasza:
Kb. 3 hónaposan. Azt már nem tartottam egészségesnek, hogy a kisbaba mellett éljük a házaséletet :) Az első hetekben viszont fontos volt, hogy mellettünk legyen, kitapasztaljuk mennyire jó alvó, mikor éhes, mikor kell csak ringatni stb.
2016. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
3.5 éves és még velünk alszik.most fog saját ágyat kapni,de egyelőre marad a mi szobánkban.
2016. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Leírom és sejtem mennyire le leszek pontozva 😊.


6 éves a kislányunk és most van folyamatban. Amikor Megszületett, egy szobánk volt, tehát nem volt választás. 1 éves volt, mikor nagyobb házba költöztünk. A szobájába is megvettük a bútort, de a szobánkba aludt külön ágyban. Szeptembertől kezdi a sulit. Megvettük az asztalt, teljesen megcsináltuk a szobáját. A héten lettünk kész, egyszer már ott aludt, hajnalba jött át hozzánk.


Nem erőltetjük. Őszintén szólva nekem is fura, hiszen 6 évig ott volt velem egy szobában minden éjjel, akkor neki milyen fura lehet. Lelkes, de valahogy Estére elveszik a lelkesedés 😊.

2016. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én megértem a Ti álláspontotokat is, tényleg. Csak komolyan kiváncsi lennék, hogy ha együtt alszotok vele ilyen sokáig, hogy van mellette magánéletetek?
2016. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!