Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ki mikor kezdett vásárolni...

Ki mikor kezdett vásárolni ill. szerintetek anyukámnak van igaza?

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok, már lassan szeretném elkezdeni összeszedni a babakelengyét. Anyukám szerint viszont inkább csak nézzünk ki mindent amit szeretnénk majd megvenni és mikor megszületik a baba és a kórházban vagyunk még akkor a férjem elmegy és megveszi. Mert ha ne adja Isten baj lenne akkor ne kelljen itthon az üres kiságyat és a többi holmit nézegetni. Van valaki aki egyetért vele?
2016. nov. 19. 20:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát valamilyen szinten igaza van,de szerintem vegyétek meg a legfontosabb dolgokat,mert azért nem lehet így hozzáállni a dolgokhoz :D
2016. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mondogattak ilyesmiket, én nem fogadtam meg, félidő után elkezdtünk vásárolni. Azért a bútort összeszerelni, mindent kismosni, kivasalni, elrendezni nem 1-2 nap és kár is lenne anyukakánt kimaradni ebből a csodából. Ha neadjisten bármi baj történne, nem az üres kiságy lenne a legnagyobb probléma úgysem...De miért is történne, nem szabad így állni hozza :)
2016. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Butaságot mond, de szerintem is van még időd.

Munkatársam lánya fél évesen aludt el végleg, gondolom anyukád azt tanácsolta volna hogy ne verjêk magukat költségbe hiszen ki tudja meddig él majd (tudták hogy be fog következni még mielőtt megszületett volna).

Én 36 hetesen vettem meg az első dolgot

2016. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Ismerve a férjemet, nem értek vele egyet. :) Végig idegeskedném a kórházban töltött pár napot, hogy minden meglesz-e, és olyan-e, amit szerettünk volna. Jajj...


Az is igaz, hogy ha baj van, nem kell oda az üres kiságy, hogy rossz legyen.


Nem szabad így hozzáállni, hogy mi van, ha valami történik!

A helyzet az, hogy a fejlett orvostudománynak hála (szigorúan szerintem) nem nagyobb az esély arra, hogy szüléskor történik valami, mint arra, hogy egy gyereket 5 éves koráig végzetes baleset éri. Sajnos ez is gyakori eset, elég csak a híreket átfutni. :(

De nem lehet úgy élni, hogy mit tegyünk/ne tegyünk, mert mi van akkor, ha...


Most a ti dolgotok az, hogy boldogan várjátok a babát, és vásárolgassatok neki, szépítgessétek a gyerekszobát, és arról ábrándozzatok, hogy vajon milyen lesz hármasban az élet. :)

2016. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez a másik oldala nálam is,hogy a férjem idegösszeomlást kapna ha 3 nap alatt kellene babakocsit,kiságyat beszereznie összeraknia. Ami lássuk be érthető is 😂😂
2016. nov. 19. 21:01
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
anyukadnak annyiban van igaza,hogy 20 hetesen valoban nagyon korai meg,kiveve ha havonta veszel 1 nagyobb tetelt, es meg par kisebbet. pl a szulesig minden honapban veszel igy vmit : furdeto kad + bodyk, kovetkezo honapban :babakocsi + pelenka.... es igy tovabb. igy nem korai elkezdeni.
2016. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

" és mikor megszületik a baba és a kórházban vagyunk még akkor a férjem elmegy és megveszi"


Igen,mert mint tudjuk,a babaholmik vásárolgatása tipikus férfihobbi.

Ráérsz még,ha esetleg a végére szabadságon leszel,akkor pont jó időtöltés lesz.

2016. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Olyan 30.hét körül gondoltam,ha kifogok valamilyen akciót akkor megveszem. Igazából a pénz megvan mindenre egyben sem lenne gond megvenni később,de azért kevesével kevésbé megterhelő,meg jobban követhető mi az ami még kell...
2016. nov. 19. 21:08
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Alapból nem szabad már igy álni a dolgokhoz! Nekem is mondogattak hogy ne vasaroljak meg majd meg lesz ha bent vagyunk stb... nem hagytam magam mert en akart kivalasztani minent igy mi akkor mentunk mikor 8honapos voltam... igy minden meg idoben meglett vasarolva plusz a kis szobaja,ruhai stb. rendbe lett rakva ! mar csak a pici hianyzott a polyabol :)
2016. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a kiságyat rendelni kellett és 6 hét volt, mire ideért. (Vidéki bababolt)

Meg a férfiak nem annyira szakértők babaholmik terén, én egy dolog megvásárlását bíztam rá még a kórházban voltam, de a 400 Ft-os fürdetőszivacs helyett rábeszélték a bababoltban egy 4000 forintosra. Azóta inkább én vásárolok.

2016. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!