Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Elég nagy a szoba? Hogyan...

Elég nagy a szoba? Hogyan lehetne berendezni?

Figyelt kérdés

Első babucinkat várjuk.


A szobája nem túl nagy lenne, 10 nm2.

(2,5m x 4m.)


Elég egy gyereknek ekkora szoba?


Hogyan lehetne praktikusan berendezni?

A rövidebb oldalon, jobbról, teljesen a sarokban van az ajtó.

A vele szemközti falon van egy 1,5 m széles ablak, alatta radiátor.

A két hosszabb falon nincs semmi.


Szeretnék pelenkázós kiságyat, kisszekrényt, fotelt.

Később íróasztalt székkel.


Hogyan lehetne praktikussan és kényelmessen berendezni?

Nekem kicsit szűknek tűnik a tér.


2017. dec. 23. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Mi 3 éves koráig közös szobában voltunk vele, sőt, másfél éves volt amikor lett testvére, akkor már négyen egy szobában. Amikor mentek oviba, kaptak külön szobát, amikor suliba mennek, kapják meg a nagyobbikat (szoba-csere lesz) az íróasztal és nagyobb mozgástér miatt. Még korai a sulis éveken agyalni, az első időkben a közelségedre lesz szüksége, nem nagy magánszobára.
2017. dec. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A 17 éves fiamnak ennél kicsit kisebb szobája van, hasonló elrendezéssel (keskenyebb és hosszabb.) Az ágya pont befér az ajtó mellé, van egy viszonylag alacsony komódja ugyanazon a falon, az ágy folytatásaként, két ajtós-rakodós résszel és 4 fiókkal, bőven elférnek a ruhái, a tetejére kirakta a kis kincseit, fényképeket, egyebeket. Az ablak előtt van egy keskeny íróasztal, görgős székkel és egy kis fiókos konténerrel a tanszereknek. A falon polcok, akasztók a gitárjának, egyebeknek, poszterek, az ágyához van egy csomó díszpárna, úgyhogy napközben kanapénak használható, de rá is lehet ülni a párnákra a földön, meleg a padló. Imádja, ő választotta, én egy nagyobb szobát szántam neki eredetileg. Szellősnek, nagyobbnak tűnik a tér, mert világosak a falak, és nincs magas bútor bent. Nálatok később beférne egy magaságy pl., alá íróasztal, mert szélesebb a szoba, vagy ágyszekrény, amit nappal fel lehet hajtani, vannak nagyon kreatív megoldások. Nem tennék be magas bútort, inkább polcokat a falra, a vállfás ruhákat más helyiségben tárolnám, legfeljebb egy sekély szekrényfélét rögzítenék a falra, amiben a fallal párhuzamosan vannak a vállfák. (Az én fiam ingei az én szekrényemben vannak, gyakorlatilag csak ünnepi alkalmakkor hordja őket.)
2017. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Pedig az nem pici szoba, én 3x3 méteresben éltem 18 éves koromig. :D És volt benne emeletes (!) ágy, nagy kétajtós szekrény, polc, ruháskosár, íróasztal, számítógép, tv, éjjeliszekrény, szőnyeg, szobabicikli...


Igazából a pelenkázó, a kiságy, a kisszekrény bőven elfér az egyik fal mellett (az ajtótól távolabbi falnál) és még úgy is szabad marad a szoba nagyobb része. Az ablak mellé mind a két sarokba tehettek egy-egy fotelt, vagy az ajtó felőli hosszabb falhoz egy kis kanapét. Az sem baj, ha olyan típus, amin vészhelyzet esetén lehet aludni, hátha valakinek a gyerekszobában kell maradni a kicsivel valamiért.

A bababútorok helyére tenném később az íróasztalt, széket, polcot, stb. A kanapé helyére pedig majd a rendes méretű ágyat a gyereknek.

A szoba középső részét persze üresen hagynám, játszótérnek, ott lehetnek majd a szőnyegek, játékok, játékkosarak. stb.

A radiátor elé én nem tennék semmit, de gondolom ez egyértelmű.

Ha nagyobb lesz a gyerek, szerelnék fel polcokat is a falra, amennyi kacatot össze tudnak hordani, sosem árt a plusz hely. Ruhás szekrénynek pedig nem hagyományos magas szekrényt, hanem fiókos komódot választanék. Kevesebb helyet foglal, de egy kamasz ruhái bőven elférnek benne, és még a tetejére is tud majd pakolni.

Babaszekrényekben annyira nem vagyok jártas, de kb. hasonlót keresnék abból is.

2017. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk ikrek laknak ekkora szobában - nem muszájból, hanem mert szeretik. Csak aludni, meg néha játszani járnak be, napközben rendszerint a nagyobb testvéreik (összesen négyen vannak) szobájában játszanak, ott van a gyerek-tévé is. Ők már három évesek, a különbség annyi, hogy az egyik hosszabbik oldalon van egy szintén hatalmas ablak, a többi stimmel. Míg kicsik voltak, a másik hosszú oldal közepén volt a közös kiságyuk (ez ugye dupla méret), a rövid oldalon az ablak alatt egy kis asztal két székkel, az ajtó mellett az ablak felőli oldalon egy kis komód, mellette kiskonyha, húzóskocsi játékokkal, illetve hátul, a kisasztal környékén volt a falon egy ikeás tároló, pelenkának miegymásnak. Most a hátsó ablak alatt kaptak egy teljes szélességben beépített ágyat, az asztal a székekkel átkerült a kiságy helyére, a többi holmi maradt. Szerintem íróasztalon ne agyalogj, négy gyerkőcünk van, egyik se akart még soha ülni mellette, pedig a nagyobbaknak van. Tanulni az étkezőben szoktunk közösen, ha játszanak, van külön asztal paddal=székekkel a szobájukban, de sokkal inkább leülnek a szőnyeg közepére. Ha nagyobbak lesznek, szétköltöznek, egyelőre ezt a szobát választották. Szerintem otthonos. Sok múlik a színeken, és mindjárt nagyobb és barátságosabb.
2017. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

De ha szeretnél lakberendezést gyakorolni, viccen kívül, töltsétek le a SIMS játékokat és építgesd benne a babaszobákat, elég jól visszaadja, hogy mi hogy férne el és hogy nem. :D

Ja, és mindig mindent mérjetek, milliméterre pontosan, mert ha csak 1 tized millivel hosszabb a szekrény, mint gondoltátok, akkor már nem fog beférni vagy lehúzzátok vele a vakolatot.

2017. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk 210×350 es a pici szobaja.nemreg fejeztuk be.

Szinten a ket rovid falon van az ajto es ablak.csak nekunk az ajto kozepen van.

Igy az ajto moge raktunk egy 120 szeles 2m magas szekrenyt,azon a falon van az agy is.

A masik falon egy lepcsos polcrendszer van.

Van 3 db polc a falon.az agy ala vettunk 4 tarolo dobozt,az rengeteg jatekot elnyel.

Most beraktuk az ablak ala a jarokajat,de csak a karacsonyi idoszakra.nem sokat jatszik a szobajaban.inkabb az eloszobaban,mi szobankban.pedig igazan szep,fius szobat alkottunk 🤣🤣

Halatlan kolok 😂😂

21 honapos.

2017. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!