Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kifejezetten nagycsaládosokat...

Kifejezetten nagycsaládosokat kérdeznék, mekkora lakásban élnek, minden gyereknek van e külön szobája, hány évesen igényelték a külön szobát és mekkora?

Figyelt kérdés
4 gyerekünk van, várjuk az ötödiket. Abszolut tervezett gyerekek, normálisan élünk (tehát nem becsúszott meg véletlenül jött gyerekek). 13, 10 évesek és egy 6 éves ikerpár (fiúlány). Jelenleg 110 nm-en élünk, egy nagy amerikai konyhás nappali, és fent a hálók. Jelenleg 3 háló van, amiből egyik a szülői háló, másik kettő gyerekszoba. A 3 háló elég nagy és az egyiken 2 ablak van, tehát ketté lehetne éppen választani, de akkor 2db 8-9 nm es szobát kapnánk. A fiúk és a lányok sem igénylik még a különköltözést. Megpróbáltuk már, de mindig visszakéretzkedtek egymáshoz :) Az alsó szinten ki lehetne alakítani egy plusz hálót, de az a nagy közös térből venne el. Bár már nem olyan kicsik, nagyrészt "egy csomagban" vannak így is, ritka hogy valaki elvonulna külön A férjem szerint kicsi már ez a ház nekünk és nézelődne más irányban. Én meg szeretem ezt a házat , a szívemhez nőtt, jó helyen van, zöldövezetben bár nincs nagy kert. Ő azzal érvel, hogy kell a külön szoba majd mindenkinek egy idő után, valamint nagy kert. Én a nagy kertben csak a plusz munkát látom :) Ötleteket várnék köszönöm :)

2018. júl. 10. 10:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Egy-két év és a nagyobbak biztos örülni fognak neki. És nálunk elvoltak még 6nm2-en is, az volt a lényeg hogy saját ízlése szerint dekorálhassa. Sok jó ember kishelyen is.....
2018. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Mi "csak" négy gyerekkel élünk, saját házban.

A lakófelület 160 négyzetméter, 5 hálóval és egy nappalival, illetve egy lakókonyhával, meg három fürdöszobával (kettö csak zuhanyzós, egy kádas), három szinten.

Az természetes, hogy minden gyereknek külön 15-18 négyzetméretes szobája van, ez kamaszkortól feltétlen szükséges, de korábban is mindegyik gyereknek volt igénye az egyedül létre is.

A nagy kert van, akinek elöny, de ha a férjed ragaszkodik ehhez, akkor a több munkát is neki kellene vállalnia.

2018. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

mi 130nm-en élünk négyen.nagy udvarral.

Öt gyerekre előbb-utóbb szerintem is kicsi lesz..mert ha most még nem is igénylik a külön teret egy pár év múlva már biztos lesz igényük rá.

Szóval ha most nem is sürgős egy újban gondolkodni attól még nézelődni lehet,-mert sosem lehet tudni hogy mi az ami mégis megtetszik

2018. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Atlagban azerr 13-14 evesen mar igenylik a kulon szobat. Kamaszodnak, elkehdenek este jatszani magukkal, ugy meg azert nehez hogy ott van az ocsike is. szerintem mire kozepsuliba megy a legidosebb, addigra koltozzetek(ha megtehetitek)
2018. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2 es válaszoló : mi az a lakókonyha? a 3 szintet takarítónő takarítja, vagy besegít? Főleg a 3 fürdőszoba miatt kérdezem.

Köszönöm a válaszokat egyébként :)

2018. júl. 10. 11:18
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Mi a negyedikkel költöztünk 115 m2-esbe. A 70-hez képest ez paradicsom. ☺

Kicsi még a mi hálónkban, a három meg együtt. Nem akartak külön lenni. Átalakítással szűkösen, de mindenki szeparálható. Házbővítéssel bőségesen is, de ez pénz

2018. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
... kérdése is lesz. De még nincs itt az ideje, 10 a legidősebb.
2018. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként szerintem nem kell feltétlenül külön szoba mindenkinek. Függ ez nemtől, életkortól, meg az adott testvérek kapcsolatától.

Nekem egy testvérem van, egy nagy szobán osztoztunk, nincsenek rossz emlékeim.

Térelválasztást lehet szekrényekkel is stb.

2018. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Mi 180 nm2 élünk 5en. 3 gyerekkel és ugye mi szülők.

Nem terveztünk három gyereket de ikrek lettek, hatalmas öröm lett.

Nekünk fontos volt, hogy legyen külön szobájuk. Amíg kicsik elvannak együtt de 14-5 évesen vannak igényeik ha érted mire gondolok. Ráadásul nem is kisgyerekek már képesek elpakolni maguk után.

3 fürdőnk van 1 a miénk kettőn ők osztoznak. Azok kis fürdők 1 tusoló 1 mosdó 1 wc pár kis polc és ennyi a berendezés.

Nekem gyerekkoromban közös szobám volt bátyámmal rendszeresen kizárt belőle ha jöttek a barátai vagy épp a barátnője és aludtam a fürdőben.

2018. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

"2 es válaszoló : mi az a lakókonyha? a 3 szintet takarítónő takarítja, vagy besegít? Főleg a 3 fürdőszoba miatt kérdezem.

A lakókonyha külön könyha, de nagy hely van benne, van egy étkezösarok és félig nappaliként is müködik, a család sokszsor beül ide és itt beszélgetünk, a gyerekek rajzolnak, játszanak, szóval nap közben sokat vagyuk itt.

A házat meg én takarítom, a fürdöszobákat is, megfelelö szervezéssel (meg azzal, hogy mindenki rendet tart) nem vészes.

2018. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!