Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kifejezetten nagycsaládosokat...

Kifejezetten nagycsaládosokat kérdeznék, mekkora lakásban élnek, minden gyereknek van e külön szobája, hány évesen igényelték a külön szobát és mekkora?

Figyelt kérdés
4 gyerekünk van, várjuk az ötödiket. Abszolut tervezett gyerekek, normálisan élünk (tehát nem becsúszott meg véletlenül jött gyerekek). 13, 10 évesek és egy 6 éves ikerpár (fiúlány). Jelenleg 110 nm-en élünk, egy nagy amerikai konyhás nappali, és fent a hálók. Jelenleg 3 háló van, amiből egyik a szülői háló, másik kettő gyerekszoba. A 3 háló elég nagy és az egyiken 2 ablak van, tehát ketté lehetne éppen választani, de akkor 2db 8-9 nm es szobát kapnánk. A fiúk és a lányok sem igénylik még a különköltözést. Megpróbáltuk már, de mindig visszakéretzkedtek egymáshoz :) Az alsó szinten ki lehetne alakítani egy plusz hálót, de az a nagy közös térből venne el. Bár már nem olyan kicsik, nagyrészt "egy csomagban" vannak így is, ritka hogy valaki elvonulna külön A férjem szerint kicsi már ez a ház nekünk és nézelődne más irányban. Én meg szeretem ezt a házat , a szívemhez nőtt, jó helyen van, zöldövezetben bár nincs nagy kert. Ő azzal érvel, hogy kell a külön szoba majd mindenkinek egy idő után, valamint nagy kert. Én a nagy kertben csak a plusz munkát látom :) Ötleteket várnék köszönöm :)

2018. júl. 10. 10:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem egy kis privát szféra mindenkinek kell.


Nálunk 3 fürdő, 4 wc van, és mindeninek külön szobája, plusz egy háló nekünk. Ezt úgy kell elképzelni, hogy 2 gyerekszobánként egy fürdő. Egy nagy közösségi tér (könyvtár-nappali), nagy konyha, egyebek. Takarítónő jön, mert mindenki dolgozik.


A túl nagy tereknek sem vagyok híve, de magánszféra és családi ház számomra alapvető. Aki pedig nagy kertet akar, az vállalja a gondozását is vagy keressen annyit, amiből kitelik a kertész.


Vagy lehet olyan kertet kialakítani, ami minimális gondozást igényel: örökzöldekkel, bokrokkal, köztük díszkavics és nagy terasz. Így mindenki jól jár.

2018. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen a költözést javasolnám. A ház 7 embernek nagyon kicsi, és azt írod a kert is. Én biztos költöznék.
2018. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, építészként mondom, hogy az optimális ingatlannagyság 25 nm/fő, azaz a ti esetetekben 175 nm.
2018. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
41%
Mi 79m2-es lakásban lakunk három gyerekkel,két hónap múlva érkezik a negyedik. A két nagyobb lányom egy szobába lakik (14m2) a kicsi lánynak van saját szobája(11m2),és nekünk van egy kicsi hálónk (8m2)ami a születendő fiunk szobája lesz,mi pedig kiköltözünk a nappaliba.
2018. júl. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ! Én most is úgy érzem, egész nap takarítok pedig "csak" két fürdő van , amiből az egyik igen apró. Kertészt biztosan nem tudok/akarok fizetni. Takarító kéthetente egyszer jön, kb pár órát látszik is hogy itt járt, aztán továbbra is káosz. Egy 6-8 nm es szobát kitakarítanak a nagyobbak de akkor is csak úgy nagyjából, amivel meg nem vagyok elégedett.

Na majd meglátjuk:)

2018. júl. 10. 17:53
 16/21 A kérdező kommentje:

[link]


ez pl. nekem nagyon tetszik és csak 136 nm :)

2018. júl. 10. 20:10
 17/21 anonim ***** válasza:
73%

Ez semmi extra, csak jól van fotózva meg rend van.

Ami nem takarító kérdése.

2018. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem a berendezésre értettem, csak a méretekre :)
2018. júl. 10. 21:46
 19/21 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk most pár héten belül érkezik a 4., nem tervezett baba. A 3 nagyobb 8-6-4 évesek.


Jelenleg kb 120 m2-en lakunk: egy 40 m2-es nappali, egy lakókonyha (konyha-étkező, plusz egy "nyúlvány", ahol van egy pianínó meg egy heverő, télen a heverő helyén egy asztal két paddal), egy 8 m2-es spájz, egy wc (az már ötünknek is szűkös volt, jövőre mindenképpen kell még egyet építeni), egy 2*4 m-es fürdő. A gyerekek eddig együtt voltak egy 3*4 méteres szobában, mi a férjemmel egy 3*3-as hálóban, de most hogy a középső - ő a lány - is suliba megy, ő költözik be az eredetileg 2. fürdőszobának tervezett kishelységbe (1,7*3 méter). Így neki lesz egy külön kicsi szobája, a két fiú kényelmesebben elfér a gyerekszobában, mi meg a babával 2 évig a jelenlegi hálóban.

Tervben van egy galéria-beépítés, akkor mi oda felköltöznénk a férjemmel, és a 4 gyerek osztozna a 3 szobán.


A 110 m2 7 embernek szerintem is szűkös, nem is azért hogy külön szoba meg ilyesmi, az szerintem sem létszükséglet, hanem az élettér megléte miatt. Hogy mindenki el tudjon vonulni, és mindannyian kényelmesen össze is tudjatok gyűlni.


Amíg nem volt ez a hatalmas nappalink, igazából nekem nem hiányzott, de most értékelem igazán micsoda fantasztikus dolog. Amúgy ez egy régi hosszúkás parasztház, és a konyhanyúlvány a régi istállóból, a nappali pedig a pajtából lett átalakítva, szóval VISZONYLAG költségtakarékosan megoldódott.


A leendő nagyobb kerttel, ha nem akarsz sokat bíbelődni, akkor csak egy jó fűnyírót kell venni, a veteményest meg virágoskertet, vagy amit akarsz, meg akkora területen műveled amivel bírsz.

2018. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
11%
Még egy insta népszerűsítő. Sajnálom, h nem törlik ezeket egyből.
2018. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!