Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kedves anyukák, kismamák!...

Kedves anyukák, kismamák! Milyen babakelengye listát javasoltok március végi április eleji babának?

Figyelt kérdés

Első kisbabamat várom,tudom még nagyon az elején vagyok, de szeretnék ötleteket gyűjteni hogy pl miből mennyi kell majd, mi az ami fontos mi az ami nem .

Köszönöm



2018. aug. 11. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én március elejére várom a másodikat.

Az fix, hogy rövid bodyra és vékony pamutrugira biztos hogy szükség lesz. Az minden évszakban születettnek kell, nyári gyerekkel is használtunk.

Átmeneti overál márciusinak még valószínű, áprilisinek már nem.

Zoknit, harisnyát, nadrágot mi nem használtunk, amíg érzékeny volt a köldöke, most se veszek majd.

2018. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Nekem àprilis elején született a kislànyom, eleinte itthon rövidujjú body és azon egy rugdalózó volt rajta. Elég sok kellett belőle, mert gyakran lebüfizte. Később hosszú ujjú body és nadràg volt rajta. Most nyàron napozót hord ( vagy egy szàl pelusban van).

Ami szerintem felesleges: póló, mert felcsúszik, szoknya, ruhàcska csak gyűrődik rajta, meg tekeredik össze-vissza. Esetleg alkalomra, fotózàsra egy darab elég.

2018. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ruhaügyben egyetértek az előttem szólókkal, rugi-body kombóval kezdtünk mi is. A kiszokni nagyon cuki, de kettő perc alatt csúszott le, ahogy tornázkodott a kisfiam, aztán, amikor már tudatosan nyúlt a tárgyakért, azonnal leszedte. Úgyis kaptok majd ajándékba egyébként... Mennyiség attól függ, milyen sűrűn akarsz/tudsz mosni, vasalni. Unokatesóm babája iszonyat sokat bukott, volt, hogy napi 4-5 váltás kellett, az én kisfiam 2 körüli átlagot produkált. Mi olyan 10- 15 56-os kis szettel kezdtünk, aztán párat úgyis kap az ember a babaváró rokonoktól :)

Nyilván van a két példa alatt és fölött is, de kalkuláld bele, hogy kegyetlen gyorsan nőnek! Mi 50-esből kaptunk 2-t, 56-ra és 62-re is berendezkedtünk az elején. Nagyon rövid idő alatt elérik ezt a méretet, nyűgös 2 hónapossal pedig nem nagy muri babacuccokat vásárolgatni.

Van, aki a harisnyára esküszik, mi azt csak akkor kezdtük használni, mikor a rugi nem volt praktikus.

Ami nagyon hasznos: textilpelenka minden mennyiségben! Szó szerint az anyuka legjobb barátja. Mivel a pici a mi szobánkban aludt az első pár hónapban, bébiőrt nem vettünk, úgy voltunk vele, majd akkor, ha külön alszik. Aztán nézelődős baba lett, sosem sírt fel - vagy ha mégis, azt a szomszéd kerületben is hallották. A légzésfigyelő viszont hasznos, ha mellé elmégy egy baba elsősegély tanfolyamra is. Anélkül sajnos keveset ér, mert hiába tudod, hogy nem vesz levegőt, ha a mentő kiérkezéséig vár az újraélesztés, az nagyon nem életbiztosítás. Talán a vöröskerersztnél van ingyen, szóval hajrá :)

Szoptatós párna: nekem nagyon bejött, de főleg a terhesség utolsó pár hónapjában, amikor Bogyó minden lehetséges módon szeretett volna ébren tartani.

2018. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!