Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Március végére-április elejére...

Március végére-április elejére kiírt kismamik, mikor kezdtek vásárolni a babának?

Figyelt kérdés
Első babánk lesz, már tudjuk, hogy kislány. Nem igazán szeretnék hatalmas hassal rohangálni és mindent egyszerre megvenni az utolsó pillanatban, az egyébként is kész anyagi csőd lenne. 17 hetes vagyok és már szívesen vennék pár dolgot, de lehet, hogy még korai... a babakelengye listával is bajban vagyok, annyi féle van, ráadásul kora tavaszi baba lesz és így nem is igazán tudom mennyi melegebb és mennyi nyáriasabb holmit vegyünk. szívesen olvasnám a tapasztaltabbak véleményét! Köszönöm :)

2016. okt. 20. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Én febr. végére vagyok kiírva. Azt mondtam, hogy a 18. heti uh-ig nem nagyon vásárolgatok, de még azóta sem vettünk semmit. Mondjuk nekünk két kicsi gyerkőc van már, így van pár cucc.

Amúgy nem babonából, csak az előző terhességem elveszítettem, így még nem mertem venni semmit, olyan rossz érzések voltak bennem. Már amúgy nyugodtan elkezdhetsz vásárolgatni! :)

2016. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én március 18ra vagyok kiírva, kisfiúnak mutatta magát :) Én már elkezdtem a kisruhák beszerzését, de még csak 1 szatyornyi van. Bár mi Karácsony környékén fogunk költözködni, így addig nem nagyon lesz helyem. L
2016. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én 18 hetes vagyok, március közepére vagyok kiírva első babával. Jövőhéten megyünk a soron következő genetikai uh-ra,ha kiderül a neme el is kezdjük a vásárlást. Én is bizonytalan vagyok ezeket illetően. Milyen vastag,mekkora méretből és mennyit... Gyűjtögettem babakelengye listát, amin minden rajta van nemcsak ruhák(kórházi csomagba mi kell, fürdetéshez,ápoláshoz,kismamának cuccok...) ezek alapján próbálunk elindulni.
2016. okt. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
En igaz mar idosebb vagyok (decemberi baba lesz), de szerintem nyugodtan lehet mar vasarolgatni. Mi a 12. hetes uh utan mar vettunk egy kis bodyt meg egy nadragot. Nem korai, ha te mar ugy erzed hogy orommel toltene el venni a picurnak akarmit is 😊 en is mindig nagy orommel setalgattam a babaruhak kozott es vasarolgattam neki 😊 ha te mar ugy erzed, vegyel neki nyugodtan. Mi a babakocsit a 15. heten vettuk meg. Orulok hogy hamar elkezdtunk vasarolni, mert most 32 hetes vagyok, es mar eleg nehezen birom a vasarlast, de hala az egnek mar nem sok minden hianyzik. Ugyhogy ha ugy erzed, vegyel neki nyugodtan barmit, nem korai mar 😊
2016. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia.igaz én január legvégére vagyok kiírva,de kb 2 hete kezdtem el összeszedni az első 2 gyerkőc cuccaiból a hasznlható dolgokat.Megvan a babakocsi,kád,cumisüveg(ha véletlen kell),mellszívó,pelenkázó,hordozó,ágy,légzésfigyelő,meg az induló ruha.De ebből csomó minden megvolt már,vagy csak szólni kellett a rokonoknak(mert jó nagy a család),hogy mit tudnak kölcsönözni.26 hetes vagyok
2016. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2016 március végén szültem, április közepére voltam kiírva. Mi október közepén kezdtünk vásárolni, egy nagyobb városba mentünk, mert a helyi bababolt nagyon drága. Négy részletben vásároltuk meg a dolgokat: októberben, novemberben, januárban és februárban. Utólag már nem vásárolnék előre ennyire, mert februárban festettük ki a babaszobát és a megvásárolt holmikat is pakolászni kellett.
2016. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Még ràérsz vàsàrolgatni.

Nekem a 3. születik elvileg àprilis közepén,gyakorlatban tuti,hogy màrciusi lesz.


Az első méretekből hosszúújjú bodykat, rugikat, nacikat vegyél,aztàn nagyjàból ha olyan lesz a nyàr mint idén,akkor szinte ruha sem kell.

Nyàrra inkàbb csak trikó,poló kell. Hidegebb időre egy egy vékony hosszú nadràg, felső.

Szeptemberre majd hàlózsàk meg melegebb ruhàk(de nem tudhatod mennyit nő a baba ezért célszerű később megvenni ezeket).


A helyedben inkàbb nézelődni kezdenék,miből milyet akartok,mind szìnre mind tìpusra. Mi az ami praktikus lenne nàlatok.

Kell e pelenka kuka, kombi kisàgy vagy különàlló, esetleg babaöböl, összecsukható kàd vagy sima, babatartó szivacs vagy műanyag vagy nem is kell???

Sok sok kérdés amit vàsàrlàs előtt el kell dönteni.

Persze ha vmi cuki ruhàt làtsz vedd meg bàtran,de nagyobb dolgokat érdemes 2x meggondolni. Mert nem.kis beruhàzàs és nem is 2 percig hasznàljàtok pl a kisàgyat sem. Sőt a legtöbb dolgot nyilvàn a kistesò is hasznàlja majd. Érdemes jobb minőséget venni a tartósabb dolgokból.


Én kombi kisàgyat vettem az elsővel... Felesleges volt. Nagy nehéz volt költöztetni és 1 évig hasznàltuk. Most csak àgy van rajta pedig pelenkàzólap. Ez a jó, kis helyen elfér, praktikus,egyszerű. Pelenkakuka nagyon bejött,szeretem. Ruhàk nagyjàból vannak,inkàbb csak frissìtem a készletet.

Kàdból nem jöttek be az összecsukhatósak,sima piskóta kàdunk van. Babakocsiból egy olcsóbb terepjàrósabb tìpust vettem mert nagy és kényelmes, ràadàsul folyton épìtkeznek itt mellettünk és ìgy terepre kellett vàlasztanom.


Szóval sok mindenen múlik,kezd el összeìrni mi az elképzelés.

2016. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: ruhákból mi 56-os és 62-es méretet használtunk, ezek alá április-májusban hosszú ujjú bodyt, júniustól kb rövid ujjú bodyt adtam. A nagy melegben, június végétől kb már 62-es napozókat vagy 62-es rövidujju bodyt + rövidnadrágot adtam a babámra.

Ha van kérdésetek, írjatok privátot. Annak idején jó lett volna, ha valaki nekem is elmondja ezeket a dolgokat. :)

2016. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én már vettem pár dolgot, de inkább saját boldogságomra, nem mert azt gondolom elvagyok késve.

56-62-eseket vásároltam, meg pampókat, ha valamit látok jó áron, nem fogom kihagyni, megveszem. Úgyis ki kell adni a pénzt előbb-utóbb. Én április közepére vagyok kiírva :)

2016. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor vettem meg az első rózsaszín meleg kissapkát, amikor pozitív lett a tesztem februárban, és múlt héten, mikor hazahoztuk a kicsit, olyan jó érzés volt ráadni. :)

Nagyon nehéz ezeket megállni. Kisebb dolgokat tényleg vegyél nyugodtan, a nagyobbakat meg akkor, amikor készen álltok rá helyileg és anyagilag.


Amivel én kicsit pórul jártam az a ruhák, mert 56ost vettem mindenből, viszont a kislányom kicsi falat lett, 50 centis, így már aznap ruha után rohangáltam, mikor jöttünk haza. Ilyen kicsi babára nem számítottam, mert nekem minden gyerekem jóval nagyobb lett.

2016. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!