Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakelengye? 24 hetes kismama...

Andika7 kérdése:

Babakelengye? 24 hetes kismama vagyok és április 08. -ra várom a kislányomat, szerintetek milyen babakelengyére van szükségem?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok és április 08.-ra várom a kislányomat, szerintetek milyen babakelengyére van szükségem?
2011. dec. 13. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

a neten ezer letölthetö lista van.


ezt nézd át, és gondold végig mi az amit biztosan megvennél.

én annak idején 2 többgyerekes anyukát leültettem és kikérdeztem öket. mindegyik mást mondott, de voltak egyértelmü dolgok amire nemet vagy igent mondtak.

2011. dec. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
dokimami.hu van egy lista, én abból állítottam össze anno.
2011. dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is dokimami-s listám volt. Nem kell mindent meg venned, beszéld meg a védőnővel is, én neki mutattam meg és együtt megbeszéltük. Ha valamiben kételkedsz, kérdezz nyugodtan minket is.
2011. dec. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Én is letöltöttem 3 listát és azt fésültem össze. AMi nálam alap volt (nyári baba) az a ruhák. légzésfigyelő, cumisüveg, stb. nálam úgy dölt el, hogy körülöttem élvő anyukákat kikérdeztem, hogy mi legyen ...

végül csináltam egy ssaját kelengyelistát, amit szép lassan felvásároltam.

július közepén szültem és 13 fokban jöttünk haza. egy hétig 16 fok volt, úgyhogy 2. nap már mehettem bevásárolni téli ruhákból.

2011. dec. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Én április 7-re vagyok kiírva, csak én a harmadikkal :)


Csatlakozom a többiekhez, tölts le a netről egy bármilyen kelengyelistát, azért jó lenne, ha magyar összeállítás lenne, nem egy lefordított és tavaszi babás lenne. Utána ülj le több gyakorló anyukával, akik szavára adsz, és úgy alakítsd ki a saját listádat. Tudod, ami az egyiknek fontos, a másiknak fölösleges :)

Én örültem a mérlegnek, mindkét csemetém gyakorlatilag 5 perc alatt teletömte a hasát, de olyan jelzéseket adtak, hogy még éhesek, nekem megnyugtató volt, hogy tudtam, hogy mennyit ettek. Más pedig halálra idegesíti magát a méréstől.

Én tök fölöslegesnek tartom a pelenkakukát: uzsizacsiba beletekerem a kakis pelust, csomó rá és mehet a kukába.

Mellszívó: a világ egyik legjobb találmánya (én nem tudok kézzel fejni)

Cumisüveg, sterilizáló, egyéb cumisüveges tápláláshoz való kellék: tök fölösleges előre beszerezni szerintem. A kórházi napok alatt úgyis kiderül, hogy lesz-e elég tejcsid, ha pótlás szükséges, hazafelé is meg tudjátok venni a kellékeket.

56-os ruhák: valaki szerint elég 1-2 db, hamar kinövik. 46 cm-el született mindkét gyerekem (nem ikrek), hónapokig azt használtuk. Célszerű 1-2-t venni, a terhesség vége felé a becsült súly szerint módosítani a mennyiséget.

2011. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

eldobható pelus

popsitörlő

popsikenőcs

babafürdető(vagy a doki majd ír ki szappant)

hintőpor

cumisüveg

mellszívó, mellvédő

körömvágó olló

textil pelus

takaró

tipegők, bodyk (hosszúujjú) Szerintem jó, ha van min. 5 garnitúra rucija amit fel tud venni.

Talán valamilyen vékonyabb "bunda"zsák hozzá sapi


Hirtelen ennyi :) Biztos van még más is....

2011. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
még egy fontos eszembe jutott: babatörülköző :)
2011. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Atroposz ***** válasza:
Én hozzá tenném a pólyát, könnyebb a picit megfogni és tartani benne.
2011. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!