Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Bölcsőben vagy kiságyban...

Bölcsőben vagy kiságyban alszik az újszülött babátok?

Figyelt kérdés

Nem túl nagy a hálószobánk, azon gondolkozunk, hogy hogyan rendezzük be az első időszakra. Bölcsőt és pelenkázót kapunk álvánnyal, ezek még elférnének valahogy, kisággyal együtt már biztos nem (ezt mi fogjuk megvenni). Elég lehet így az elején, vagy egyből praktikus a kiságy?


Akitől kapjuk egyébként a bölcsőt egyáltalán nem használta, neki kényelmesebb volt a kiságy, pedig jól néz ki, babaöböllé alakítható.


2019. jan. 15. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Bölcsőben alszik, az elfér az ágyunk mellett és az elején engem megnyugtat hogy felelek és rögtön látom hogy minden ok vele, meg szerintem a babának is jobb így. Nékünk is van kiságy, az csak a másik szobában fér el. Még várat magára.
2019. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiságyban.Nem tartottuk ésszerűnek, hogy veszünk bölcsőt aztán kb 5 hónap alatt ki is dobhatjuk.Bár mi előbb kellett volna ,hogy cseréljük, mert 3 hónaposan már forgott.Viszont ha már ott van nektek miért ne használhatnátok az első időben?
2019. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam sokkal fiatalabb kishúgomat anno édesanyámék bölcsőben altatták. Szerette nagyon, de annyira megszokta a ringatást, hogy hónapokba tellett átszoktatni a kiságyba, illetve kézben kellett ringatni, úgy tudott elaludni. Nagyon nehéz időszak volt. Ezt elkerülendő én eleve kiságyba tettem, nem szerettem volna ezt még egyszer átélni. Persze biztos vannak babák, akik könnyen átszoknak...
2019. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Kiságyban a szobájában az első éjszakától.
2019. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Babaöbölben van mellettem.
2019. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!


Nekem is a babaöböl az elképzelésem az elején, csak pl. nem tudom, hogy nap közben az praktikus-e, nem kell-e túl mélyre hajolni, mennyi idő alatt növi ki a baba, ilyesmi praktikus gondolatokra számítok.

Ringatni nem szándékozunk benne, csak fixen állna. Meg ja, venni külön nem vennék, mert a kiságy úgyis kell, de ha megkapjuk, akkor szerintem kipróbáljuk (csak azért írtam ki a kérdést, mert ha tök felesleges, akkor egyből a kiságynak keresünk helyet, nem kísérletezgetünk vele).


Köszi mégegyszer az eddigieket!

2019. jan. 15. 12:00
 7/7 Norman Bates ***** válasza:

Babam az elso par hetben mozes kosarban aludt az agyunk mellett es csak belelogattam a kezem ejjel ha keresett.

Nappal ugyanugy a mozes kosarban csak az allvanyon es direkt nem ringattuk alvashoz, hogy ne alakuljon ki rossz szokas.

Ejjelre bejott viszont par hetes koratol kb 3 hos koraig nappal a mellkasomon aludt csak.

2019. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!