Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mi kell a babának a kiságyba?

Mi kell a babának a kiságyba?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy se párna se takaró se plüssjáték nem lehet, nehogy az arcához húzza. De akkor mi? Semmi? Vagy valami babafészek szerű lehet?

2018. júl. 20. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Egy szundikendő, egy takaró (most nyáron csak egy mintás textilpelus). Ennyi van nálunk. Az ágyrácson van játék, illetve nálunk van egy világítós párna a sarokban, ezzel szokott játszani, amikor felkel, mielőtt kiveszem. Mi takaróztunk télen is, mert nem bírja elviselni a hálózsákot, melege van a legvékonyabban is. Ennyi rizikót bevállaltunk, inkább, mint hogy 20 réteg ruhát adjak rá éjszakára télen.


Rácsvédő, babaöböl, felnőtt ágyneműhöz hasonló cuccok, baldachin... ezek feleslegesek és adott esetben veszélyesek is.

2018. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

lepedő, tetra pelus a feje alá, takaró.

Ezek kellenek.

nekünk még volt rácsvédő és alvó kendő, egyéb plüss is. Meg egy idő után vagy 8 cumi :D

2018. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Elvileg semmi, gyakorlatilag mind két gyermekem imádott téli éjszakákon a takarója alá bújni a kedvenc plüssel. Később, ha már önjáró lesz, úgyis telepakolja magának az ágyat játékokkal. ;) de ez az altatás téma nagyon megosztó dolog. Amikor anyukám tanult csecsemő ápolàst, nekik úgy tanították, hogy csak hasra szabad letenni a babát. Ha bukik, ne fulladjon meg. Amikor 2 éve a lányomat szültem, azt mondták, hogy csak hanyatt szabad fektetni, mert hason gyakoribb a hirtelen bölcsőhalál. Van, aki el is veti a kiságyat, és a szülőkkel együtt alszik a baba. Szoptatós anyáknál a baba közelsége serkenti a tejtermelődést. Csináld, ahogy jónak látod, ha felnő és neki is lesz gyermeke, úgyis kioktat majd, hogu szarul csináltad. :D
2018. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Kicsi babának semmit nem raktam az ágyába, rácsvédö kellett neki, de abból is egy jó minőségű tépözárasat vettem, amit nem tudott leszedni, takaró helyett legtöbbször hálózsákot használtunk, melegben textilpelust, játék csak a rácsra kötve biztonságos, később ha már nagyobb, akkor lehet neki plüssöket, vagy bármit adni.
2018. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Babafészket szerintem berakhatod neki az ágyba, ha biztonságosnak tűnik.
2018. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:-) novemberi baba lesz, szóval akkor valami kis takaró kell. A feje alá muszáj valami,vagy akkor nem fontos? De ha szülőkkel alszik az bölcsőhalál szempontjából nem veszélyesebb? Nálunk a férjem nagyon nagy, csillagpózban szokott aludni, közénk biztos nem tenném be a babát az ágyunkba. Szóval az a terv, hogy a saját ágyában alszik majd.
2018. júl. 20. 14:20
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Gumis lepedő, hálózsák, max textílpelenka a feje alá, de az enyémek hason alvóak és nem mertem azt se.
2018. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Mindket gyerekem teli, egyiknek sem volt semmi a kisagyba rakva semmi eleg sokaig.

Racsvedobol a legateresztoset vettem. A fejuk ala raktam textilpelust osszehajtva altalaban.

Takarot nem hasznaltak nagyon sokaig. Ujszulottkorban ilyenbe raktam oket, ezt nagyon szerettek: [link]

De igy is sokszor leszedtem roluk, ha mar melyen aludtak, mert melegedtek be, pedig szigoruan tartottuk a 19 fokot ejjel.


2 honapos koruk utan valtottam halozsakra, abbol tobb fele vastagsagut lehet venni, van teli, atmenetei, stb. Azt is szerettek.

Hosszu ujju body volt csak rajtuk es a halozsak, telen 2,5 tog-os ujjatlant vettem nekik, ahogy melegedett az ido, ugy valtottunk a vekony pamutra.

Jah, meg halk altatot jatszo jatek volt, racsra rogzitheto.

Igaz, mar 10 ev koruliek, de kulfoldon elunk es mar akkor nem javasoltak semmi mast ezeken kivul es a haton alvast mondtak jonak. A babafeszek nem is volt elterjedt meg, nem tudom, hogy az milyen, vagy biztonsagos-e.

Ismet babat varok es ugy tervezem csinalni most is, ha jol lattam nem valtozott az ajanlas sem.


Egyebkent a babak tobbsege azt szereti meg, amihez szoktatva van, ezert hiaba van 10 eltero opcio es mindegyikre sokan eskusznek. Neked kell kinezni egy-ket szimpatikust, vagy biztonsagosnak iteltet, attol fugg, hogy mi a fo szempont. A babad nagy esellyel megszokja es megszereti azt a modszert, amit te hasznalsz.

2018. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, lepedo persze volt, gumis, ami nem gyurodik fel.
2018. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szintén novemberi a kisfiam, volt rácsvédője, mostanra már leszedtem, mert teljesen lenn van a rács, hülyén néz ki, hogy a tetején ott figyeg. Vízhatlan lepedő és normál gumis lepedő a matracra, baldahin és takaró.
2018. júl. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!