Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babáknak tényleg...

Újszülött babáknak tényleg jobb, ha bölcsőben alszanak?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy könnyebben lélegeznek a babák a bölcsőben, habár, amikor kérdeztem, hogy miért, nem tudtak rá magyarázatot adni. Kiságyat szeretnék venni születendő babámnak, és egyik munkatársam mondta, hogy vegyek először bölcsőt. (Szerintem hülyeség) Hallott valaki ilyenről? Ha valaki igazat ad az állításnak, meg tudná nekem indokolni?
2010. máj. 14. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a légzéshez a világon semmi köze. A bölcső azt a célt szolgálja hogy olyan neki kicsit még mint az anyaméhben volt. De totál felesleges mert horror árakon van és pár hónap alatt kinövik. Viszont egy légzésfigyelő nem lenne hülyeség. Bár az sem olcsó, de vatera ilyen helyeken egész olcsón hozzá lehet jutni és utána továbbadni, tehát előbb utóbb megtérül. De kölcsönözni is lehet. Annak több értelmét látom.
2010. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja, azom van, mondjuk nem túl érzékeny, szóval bele kéne raknom a kiságyba majd valahogy, de azt meg nem lehet, rá van írva. De egyébként közvetlenül az ágyam mellé teszem majd a kiságyat, ugyanis máshogy nem lehet. Vagy átteszem a másik szobába, de szerintem nem tudnék aludni, ha a másik szobában lenne. Nem lennék nyugodt. 1. babám lesz:D

Én is pénzkidobásnak ítélem a dolgot. Köszi a választ. Inkább olyan babaágyat akarok venni, amit 5 éves koráig is használhat akár. Lehet, hogy úgy jön ki, hogy nem tudunk még egyet bevállalni, és akkor jó lenne, ha 5 éves koráig tudná használni az ágyat.

2010. máj. 14. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen jól látod tényleg pénzkidobás, amolyan luxus dolog, van aki flancból megveszi mert milyen szép, de igazából tényleg pár hónapig használja. Kisággyal kapcsolatban pedig mi 70*140cm-est vettünk és nem bántuk meg, és ez a méret tuti jó 5 éves koráig. A kisebb fajta 60*120cm talán az később amikor már forgolódik meg feláll elég kicsike lesz neki, de van akiknek beválik. Igen tényleg nem jó külön szobába tenni főleg eleinte. Az első pár hónapot még az orvosok is egy szobában ajánlják. Az jó hogy van légzésfigyelőtök, de hogy érted hogy nem túl érzékeny? És azt hogy nem tudod a kiságyba tenni? Milyen tipus? Hátha tudok segíteni...
2010. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amiert jobb a bölcsö: kisebb, ezaltal meghittebb biztonsagosabbnak tünö-a baba szempontjabol- ring, a baba minden mozgasara megmozdul, imitalva a pocakban töltött idöt. A kisfiam imadott bölcsöben aludni, de nekem a tesom restaurator es meglepikent felujitott egy vagy 150 eves bölcsöt :) Szerettem es a baba is :) Ha van jo, ha nincs akkor nem kell venni. Negativ: draga, kb addig jo amig nem tud felülni vagy allni a baba, hogy nehogy kiessen, tehat olyan 6 hos korig.

A legzeshez vagy barmi mas kitalaciohoz meg semmi köze sincs a bölcsö vs agyban alvasnak.

2010. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
tényleg, hogy érted, hogy nem tudod berakni a légzésfigyelőt a kiságyba, meg hogy nem túl érzékeny?
2010. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bölcső azért jó, mert a ringatás/ringás jótékonyan hat a baba idegrendszerének fejlődésére. Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, akkor szerintem jó dolog, de persze akkor sem történik semmi, ha nincs bölcsője a babának. Egyébként az első 3 hónapban az én kislányom is mellettem aludt, így nyugodt voltam, hogy hallom minden rezdülését. :-) Boldog babavárást!
2010. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!