Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Másnak is tele van kék zöld...

Másnak is tele van kék zöld foltokkal az 1 év körüli babája? Normális ez?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja jár a kisfiam, de még sokat esik-kel meg mászik fel az ágyra, kis székére, sokszor beüti magát, de nem sír,hogy fájna neki. Én meg csak azt veszem észre, hogy folyamatosan tele van a lába, alkarja kék-zöld foltokkal. Ez normális? Sokszor már nem tudom tényleg elesik, beüti-e vagy csak magától jönnek neki!? Pár hete volt ez miatt vérvételen,akkor az erre vonatkozó értékei rendben voltak, de félek nehogy valami betegség okozza.Most is mindkét térde körül van legalább 2-3 folt meg 2 az alkarján. Valakinek van tapasztalata?

(Amúgy én is könnyen bekékülök.)


2019. aug. 14. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ó még nagyobbnál is.. 2 és 4 évesek, 1-1,5 évesen főleg tele voltak, de most is találni rajtuk.

Ha még vizsgálták is, nyugi.

2019. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, tele. Még a nagyobb kisgyerekek is.
2019. aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
még 8 évesen is :D
2019. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, hogy utánajártál, de az esetek 99%-ban nincs szervi oka. Ha olyan helyeken is látnál rajta nagy kiterjedésű véraláfutást ahol nem valószínű hogy megüthette, akkor légy óvatos. A térden, könyökön, lábszáron lévő kisebb foltok nem kórosak.
2019. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónapos volt mikor elkezdett bútorok a kapaszkodva felállni. Onnantól nincs ép felület rajta pedig már lassan 2 éves lesz. Ilyenkor nyáron még látványosabb a dolog. Pl térdtől lefelé tiszta varr és zúzódás. Igazi csibész, aki egy pillanatra nem áll meg egész nap.

De, mivel egész pici kora óta volt alkalma gyakorolni nagyon ügyesen esik. A bőre gyakran oda van, vannak kék-zöld foltjai, de hatalmas eséseket úszott már meg úgy, hogy kutya baja sem lett.

2019. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jaj köszi, hogy írtatok, akkor ezek szerint késöbb se lesz nyugtom :D Bízom benne, hogy akkor ez normális nála is. Meg azt is észrevettem, hogy pl. mikor utána nyúlok, hogy ne essen el vagy eltessékelem valahonnan, akkor a kis alkarján szerintem a megfogás nyoma marad meg, pedig nem erősen szorítom meg neki...

És nektek is hetek mire elmúlik egy-egy folt vagy gyorsabban kellene regenerálódnia?

2019. aug. 14. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Amikor esik akkor leginkább popsira tehát neki a popsija kék lila foltos.
2019. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van,nyugi😊

Pedig már 2 éves lesz a fiam,de meg nem allna egy percre sem.

Eleinte nagyon gyorsan regenerálódott,de ahogy nő,úgy egyre lassabban múlnak el a foltok és a horzsolások .

2019. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!