Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2,5 éves gyerek nem hajlandó...

2,5 éves gyerek nem hajlandó semmit enni már napok óta hányós vírus miatt, ötletek hogy megjojjon az étvágya?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hete beteg, kezdte felső légúti vírussal kezdte már akkor is keveset evett azonban vasárnap hányni is kezdett ami azóta megszunt viszont hasmenése meg van. Enni semmit nem hajlandó (kindertojast, nutellas palacsintát se), nagyon félek hogy kórház lesz a vége. Esetleg tippek, étvágygerjesztők? A drnő tegnap probiotikumot mondott de eddig nem látom hatását...köszi!
2019. aug. 15. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Folyadékot iszik? Mert az a legfontosabb. Néhány szem keksz, főtt krumpli, piritós, nem nutellás palacsinta, meg kindertojás. Az pont nem tesz jót a gyomrának ilyenkor.

Nekem a szüleim elmagyarázták nekem, hogy hova kerülök, ha nem eszem, vagy iszom, már ilyen idősen is felfogtam, hogy nem kellemes az infúzió, így főként ittam, nehogy kiszáradjak. Szóval próbáld vele megértetni, muszáj picit enni és inni.

2019. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Cola-ropi kombó be szokott jönni. Természetesen a kólából a buborékot kikeverve.

Kalória, folyadék és sópótlás is egyben. Csokival meg nutellás palacsintával baromira nem is kéne próbálkozni hányás-hasmenés esetén, konkrtéan ezek ilyenkor tiltott dolgok.

A legfontosabb amúgy, hogy igyon, nehogy kiszáradjon.

2019. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ekkora gyereknek ilyen eset mellett NEM KELL ennie, az egyetlen, ami fontos, hogy igyon eleget. (A kindertojás, nutellás palacsinta meg kifejezetten árt, amíg nem egészséges, addig csak olyan ételeket szabadna adni, ami nem édes, füszeres, vagy zsíros!)
2019. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bár én már ilyen 6-7 éves lehettem mikor bélfertőzést kaptam,arra biztosan emlékszem hogy sós pufit ettem rengeteget.
2019. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, persze a sós krumpli ropi keksz volt az első amihez nyúltunk de mivel már ennyire nem eszik gondoltam ha a vercukra kicsit emelkedik talán jobb kedve lesz és eszik mást de lehet a gyomra miatt nem kívánja. Persze magyarázzuk neki a kórházat meg az infúziót de így se érdekli. Inni halisten iszik eleget, azt tudom h nagyon fontos.
2019. aug. 15. 22:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Türelem, kínálgasd (az enyém csak ropit fogadott el krumplis chios-t) hátha elfogadja az ételt. Sokszor én is azt hittem, hogy kórházban kötünk ki, mikor egymás után jöttek a betegségek.Persze a legyengült immunrendszere miatt. Inni itasd az a lényeges!Jobbulást!
2019. aug. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mézes tea, szűrt húsleves, reszelt alma, keksz, bébiételek.
2019. aug. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 10 darabos probiotikum kb felén túl szoktam észrevenni a hatást. Én mindig adok a gyereknek mindegy milyen bacit/vírust kap el, 4-5 nap kell hogy visszatérjen az étvágya. A sima burgonya chips is jó lehet, amin nincs más csak napraforgó olaj meg só, vagy szalmakrumpli sütve vagy kb bármi ami jól esne neki.
2019. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igyon az a lényeg. Kínálgasd, ropi, keksz, húsleves ha szereti, kedvenc étel, pufi, stb. Ha hányás-hasmenése van egy felnőtt sem eszik, nemhogy gyerek.
2019. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igyon!!
2019. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!