Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiam 5 napja lázas.38-39...

Kisfiam 5 napja lázas.38-39 fok, nem múlik?

Figyelt kérdés

Tüszős mandulagyulladá ss van,elvileg vírusos,így antibiotikumot nem adtak neki.Nem köhög,nem taknyos,nem fáj semmije,csak a torka néha,rettenetesen csúnyák a mandulái,tele vannak fehér hólyagokkal.

Eddig 2x voltunk orvosnál,csak tüneti kezelést kell alkalmaznunk (lázcsillapítás),és c-vitamint adni neki,plusz Tantum Verde spray. Aggódom,meddig tart még ez a lázas állapot?Leginkább a szövődményektől félek!

Ha volt ilyen valakinek,mikor múlt el?



2019. okt. 1. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Hűteni kell sok tea víz ivasa mentolos gyógycukor rágó méz ezek hurutoldók , néha langyos lábáztatás esetleg vizes borogatás . 1 2 szem lázcsillapító .
2019. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hat napig volt lázas torokgyulladás miatt.
2019. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A lázcsillapítót váltogatva kell adnom neki,mert amit felírtak,nem viszi le,csak pár órára.Nyilván itatom,amennyit csak tudok,beleimádkozok.De nincsenek hurutjai,tiszta a tüdeje,nem köhög,nem taknyol.Bágyadt szegény,és elesett.
2019. okt. 1. 13:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt olyan vírusos fertőzésünk, ami ennyi ideig lázzal járt, azt hiszem pont az 5. napon vittem vissza a dokihoz a gyerkőcöt. Továbbra is vírusosnak látta a torkát, azt mondta várjunk még 1 napot. Felírta az antibiotikum receptet, de csak akkor kellett volna kiváltani ha még másnap is hőemelkedésnél magasabb a láz. Nekünk akkor másnapra mintha elvágták volna, már hőemelkedés sem volt.

Viszont úgy emlékszem, nem volt extrán csúnya a torka. Amikor fehér hólyagos volt, akkor az nekünk baci volt, 10 nap antibiotikummal.

Elvileg van erre vmi gyorsteszt, amit meg tudnak csinálni a gyerekorvosok, hogy baktérium-e v. vírus, de a mi dokinknál nincs (legalábbis nálunk nem csinált).

2019. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig erre már antibiotikumot adnak ilyen tünetekkel... jó szakember az orvosotok? Megbízható? Vidd le ismét!
2019. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem hagynám annyiban. Főleg,ha 5 napja lázas.
2019. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Elvileg az egyik legtapasztaltabb nálunk,egy idős doktornő.

Én is vacillálok,de már kétszer voltunk.Holnapig várok,aztán megint elviszem,ha följebb megy holnap 38-nál.

Köszi mindenkinek!

2019. okt. 1. 14:42
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Igazad van, vidd vissza. Ŕn napokig jártam a naggyal utána, a füle volt begyulladva. Reszelt krumplit kötöttem a talpára, az lehúzta, meg igyekeztem hűteni...
2019. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

A mandulagyulladás ilyen. Akár 5-6-7 nap magas lázzal is járhat, dolgozik a szervezete. Tüneti kezelés, amit leírtál, az jó.

Mennyire zavarja a láz? Én 39 fog alatt semmiképpen nem csillapítom, felette sem, ha pl nyugodtan pihen, alszik és nem szenved láthatóan.

Azonban ha kínlódik a láz miatt, simán emelném a napi 3 lázcsillapítót 4-5-re is akár 2-3 különböző hatóanyag kombinálásával.

2019. okt. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ha vinni akarod, nem újra a háziorvoshoz vidd, hanem gégészetre. Ott biztosan megfelelő ellátást kap.
2019. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!