Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Összetett fertőzés, részletek...

Összetett fertőzés, részletek lent, SOS (? )

Figyelt kérdés

Egy nagyon összetett dologgal fordulnék segítségért. Tavaly augusztusban elkaptam egy vírusfertőzést, feltételezhetően a neve kéz-láb-száj szindróma.

A baráti körömön végig ment, de nekem voltak a legsúlyosabb tüneteim és közel egy hónapig tartott mire teljesen eltüntek a kiütések a lábamról,

az arcomról, a torkomból, a kezemről. Soha nem voltam beteg, egy-két megfázást leszámítva egészen eddig a fertőzésig, azóta viszont pokollá teszi az életem,

állandóan fájt a torkom, könnyen megfáztam, könnyen beteg lettem az elmúlt egy évben és most augusztusban újra jelentkeztek a tünetek, halál pontosan rá egy évre.

Viszont most nagyon elhúzódóan, de nem olyan intenzíven. Már más fél hónapja jelen van a probléma, ismét erős torokfájással indult,

amire antibiotikumot kaptam, hatott, viszont az apró piros pöttyök nem múltak el. A torkomban feszítő érzést érzek, mindig piros, vérbő, ha egy

szobahőmérsékletű innivalót megiszok, azonnal berekedek és elkezd fájni a torkom. Fehér, lepedékes, apró kiütéses a nyelvem, de leginkább a hátsó tájékon.

Kétszer voltam az ügyeleten, kétszer a háziorvosnál és egyszer a fül-orr-gégészeten. A fül-orr-gégész szerint valóban vérbő a torkom,

a gégém is piros egy kicsit, valószínüleg hangszalag gyulladásom lehet, ami érdekes, mert ugyebár másfél hónapja fenn áll a panasz és nem értem, hogy ez

összefügg a vírus fertőzéssel vagy nem... A laborba most kaptam beutalót vérvételre, illetve az allergológiára és a pulmonológiára, viszont időpontot csak

október végére. Holnap elmegyek letudom a laborvizsgálatot, de nem szeretnék október végéig várni a többire. Nem tudom, hogy mitévő legyek, hova menjek addig,

mit csináljak, esetleg van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez az egész ?


19/F egészségesen eszem, iszom, sportolok



2017. szept. 21. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
A leírtakból az látszik, hogy valamiért gyengébb az immunrendszered az átlagnál. Ha egészségesen eszel és sportolsz (mit? hányszor egy héten?), akkor legfeljebb még vitamint szedj. Fiatal felnőttkorban előfordul ilyen átmeneti állapot egyébként. Ha máshol semmit nem találnak, esetleg immunológushoz érdemes még elmenni. DE először a vérvétel értékelése.
2017. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Úszni járok már elég rég óta, a nyáron szinte minden egyes nap voltam, év közben pedig heti 2-3 alkalommal jártam, de most szeptemberben, a betegség miatt nem akartam kockáztatni még pluszba egy megfázást is, mert nem fedett a medence még.

Egyébként 1000mg-os C vitamint és Echinacea cseppet szedek egy hónapja.

A vér és vizelet vétel eredménye valószínűleg jövő hét péntekre lesz meg, viszont megfeledkeztem és ittam (nem közvetlen) előtte egy pohár kakaót, ez lényegesen befolyásolhatja az eredményeket ?

2017. szept. 23. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!