Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elvinnétek másik gyerekorvoshoz?

Elvinnétek másik gyerekorvoshoz?

Figyelt kérdés

Már nem először érzem azt, hogy nem a legjobb a gyerekorvosunk :(

Kisfiam 3 éves múlt. Most kezdte az ovit. A betegségek is elkezdődtek :(

Múlthét vasárnap felment a láza, de ettől függetlenül egész jól elvolt. Magához kicsit visszafogottabb de játszott és nevetett. Hétfőn levittem az orvoshoz. Napi 3szor cataflan csepp szedését javasolta, mert hogy a hörgői gyulladtak.

Majd ahelyett hogy jobban lett volna, a láza nem múlt és még erős köhögése is lett. Csütörtökön vissza az orvoshoz. Túlfertőződött... Mindene piros, a fülére is ráment. (a torkát nézte csak meg, a fül onnan is látszik? :/)

Az erős hurutos köhögésre, száraz köhögésre ajánlott gyógyszert kaptunk és naponta 3x adjunk neki nurofent.

Ez is kicsit fura volt nekem, mert láz és fájdalomcsillapító :/ és akkor is adnom kellett az ajánlás alapján ha nem is volt lázas :/

Ami viszont ami igazán zavart, hogy antibiotikumot is kapott :/ augmentin duo-t. Mivel nagyon sok helyen olvastam, hogy nagyon erős gyógyszer így eléggé kétkedve de beadtam. Majd hasmenése lett, de ettől függetlenül jobban lett, így egyetlen egyszer kapott és abba hagytuk. (azóta már tudom, hogy ezt kúrában kell adni, de ezt nem mondta az orvos :( a leíráson sem találtunk semmit arról hogy mit is jelent a kúra)í

Ma telik le a nurofen harmadik napja. De ma megint hőemelkedése van :( és megint kicsit bágyadt :( az orrát folyamatosan szívjuk.

Annyira antibiotikum ellenes vagyok :( de ha az kell hogy jobban legyen, akkor azt fogja kapni. Csak hasmenése lett tőle :( így most ezt sem tudom, hogy adjam vagy ne adjam. Lehet nem is attól ment a hasa...

És már abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán bízhatok e kellően a gyerekorvosban :(

(sok előzménye van azért h ennyire bizonytalan vagyok vele)

Tudom, hogy nem vagytok orvosok, és látatlanban alapból nehéz bármit is mondani egy gyerek állapotáról, csak kíváncsi vagyok mit gondoltok



2019. okt. 7. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk egy felnőtt, aki ráadásul már gyereket is vállalt minimum 3 eve tisztában kellene hogy legyen az antibiotikum működésével és mellekhatasaival.

Nem igazan értem mi a baj az orvossal. Aztf csinálta, amit minden normális orvos. A Nurofen és a többi amellett hogy a köztudatban csak láz és fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő is. Virusfertozesre ennel tobb nem kell. Időnként előfordul a felülfertőződés, ilyenkor antibiotikumot adnak, amit végig kell szedni. El szokás olvasni a betegtájékoztatót, és akkor tudja az ember ezt is, meg azt is, hiyg hasmenést okoz....

2019. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha 3-4 nap után sincs jobban, lázasodik tovább, akkor sajnos kell az anitbiotikum. Az antibiotikumot végig kell szedni (amíg el nem fogy, nálunk kb 1 hét). Ha hasmenése van tőle, akkor vissza kell vinni, adjon másikat. Az antibiotikum mellé MINDIG kell probiotikum. Valami jó fajta.

Mivel nem bízol a dokidban, így én váltanék a helyedben.

2019. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm :) szóval akkor amíg el nem fogy, az a kúra :)

soha nem volt szükségem antibiotikumra ezért nem tudom ennek a pontos használatát

2019. okt. 7. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Az a kúra, ha végig szedi ameddig el nem fogy. Ha abba hagyjátok egy szem után, annak semmi értelme, sőt súlyosbodhat is a betegség. És ahogy előttem is írtàk mindig minden esetben KELL probiotikum az antibiotikum mellé! Persze, hogy hasmenése van. Felborítja a bélflóra működését a gyógyszer, ezért kell a probiotikum, ami helyreállítja azt.
2019. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

"soha nem volt szükségem antibiotikumra ezért nem tudom ennek a pontos használatát"


Rendkívül hiheto, hogy egy minimum 20 evés nőnek életében nem volt még szüksége antibiotikumra

2019. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez alap, hogy tudjuk az antibiotikum használatát, kb. 10 éves korom óta tudom. A baktérium okozta fertőzésre való, a gond akkor van ha vírus okozta betegségre is azt adják. Mindig kuraszeruen kell szedni.
2019. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezért jött vissza a betegsége, mert csak egyszer adtál neki antibiotikumot. Vidd vissza az orvoshoz, mert és mondd el, hogy így csináltad. Valószínűleg felirja újra, és rendesen végig kell csinalnotok a kúrát. Ahogy korábban írták, minden esetben kell adni neki probiotikumot is (pl. Notmaflore), az antibiotikum szedése alatt és az azt követő egy hétig. Jobbulást!
2019. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak amiatt váltanék, mert nem bízol benne



Egyébként az elmondás alapján jó doki.


Nem tömi azonnal antibioval, ha szükséges mégis ad, és nem hagyja szenvedni és nem meggyógyulni a gyereket.


/ a mi orvosumk eleinte addig kereste az alternatívákat míg már 5 hete voltál betegszabin a gyerekkel..

De hál Isten belátta, hogy az nem megoldás/

2019. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Végül is csak a csapból is az folyik, hogy a bacirezisztencia azért alakul ki, hogy nem szedik végig az egy dobozt (a kúrát!) az emberek... Nem antibiotikum ellenesnek kell lenni divatp.csamamiságból meg hülyeségből, hanem okosan kell használni. Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor olvasgatás helyett nyugodtan betelefonálhattál volna a rendelőbe az "inkompetens" dokinak (ahogy a tájékoztató is írja), de az asszisztens is három mondatban elmondja. 7 napra való van benne, 14 vagy 21 darab, attól függ hányat kell szedni.


A betegtájékoztató átolvasása is gyanús, hogy nem sikerült, hiába állítod az ellenkezőjét, ugyanis a hasmenés a "nagyon gyakori" mellékhatások között szerepel, gyakorlatilag elsőként.


Na mindegy, a gyerekorvos teljesen a szakmai szabályoknak megfelelően cselekedett (vírusként kezelte, súlyosbodás után antibiotikumot adott). Egy dologban hibázott, rosszul mérte fel a kis páciense édesanyának tudását, és nem rágta a szájába az összes részletet (bármilyen hihetetlen, ez az orvosi szakma legfontosabb és egyben legnehezebb része). Legközelebb szólj neki, hogy nem tudod a használatát a gyógyszereknek, biztos elmondja alaposabban.

2019. okt. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de úgy vagy antibiotikum ellenes, hogy az alapvető ismereteid sincsenek meg róla? Nem tudod mire van, hogy kell szedni, miért megy a hasa, mit kell még adni hogy ne menjen a hasa, nem is szedted még életedben, de ellene vagy.
2019. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!