Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet autista a kislányom?

Lehet autista a kislányom?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű 2 évesem. Alig beszél. Néhány szót mond. Viszont szinte mindent megért. Mindent megmutat, és érdeklődik mjnden iránt. Rámutat dolgokra, és várja hogy én mondjam mi micsoda. Szereti ha szeretgetik, kedves kislány. Idegenektől nem fél. Viszont ami fura, hogy örömében, és ha képeskönyvet nézeget, repked a kezeivel, és monoton dünnyög.. ez mitől lehet? Felmerült a házi orvosunkban az autizmus.... én kétlem hogy az lenne.. szemkontaktust tart.. van/volt valaki ilyen helyzetben? Volt egy nagyobb halláskimaradása.. timpanometrián voltunk, azóta a hallása rendben van. Suttogó hangot is meghall. Kérem ha valaki ilyen helyzetben volt/van írjon!

2019. nov. 1. 19:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat :) Reméljük a legjobbakat:)
2019. nov. 2. 00:05
 12/17 anonim ***** válasza:

A lányom autista.2 évesen javában beszélt,tartott szemkontaktust,nem rendezett sorba semmit,bújós volt,viszont sokat repkedett.

Ezek lehetnek életkori sajátosságok is,és elmúlhatnak.

Senki nem tudja innen megtippelni,hogy nálatok mi a helyzet pontosan,kicsi még.

Az orvos javasolt kivizsgálást vagy csak a gyanúját osztotta meg veled?

2019. nov. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

az h nem tud/akad egy dologra hosszak koncentrálni az életkori sajátosság, a bújócska mozgásos tevékenység az más kategória mint a leülsz és babázol.

a nagylányom 2 évesen is képes volt 3-4órákat egy darab madzaggal játszani a kicsi lányom meg ha 10 percig egy helyben volt már örültem...


alapban a mozgásos tevékenységek az ami fekszik a kicsiknek nem az egy helyben ülés,


a repkedést nálam minden gyerek kinőtte olyan 4 éves korára


a sorban rakást imádták nagyon sokáig, igaz ez egyre bonyolultabb minta alapján történt és már térben rendezve a végén - ez mutatja a fejlődést


másik h autizmust később diagnosztizálnak majd de lehet h csak aspergeres amivel simán lehet élni :) és az is benne van h amúgy semmi baja csak ti aggódjatok túl

2019. nov. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Az orvosuk nagyon alapos ilyen szempontból. Nem mondta hogy az, csak közölte hogy a repetitív mozgása okot adhat autizmusra, vigyük el kivizsgálásra. De volt hallásproblémája is, akkor sokkal többet repkedett. Most már napi szinten csökkent a repkedése. Viszont ahogy írtam is inkább akkor repked, ha egyedül játszik. Nagyon sokat fejlődött ezidő alatt. Értelmileg is, és a beszéd terén is. Eddig még csak nem is mutogatott.. mostmár mindenre felhívja a figyelmet ami érdekli. Olyan mintha gyűjtögetné a szavakat. Ha lát egy autót vagy virágot rá mutat és mondja. Ha hall valamit a mesében amit ki tud mondani, rámutat és mondja. Viszont még sokat dünnyög, dúdol zárt szájjal.. főleg ha elmélyülten játszik valamivel. A kortársai felé is most kezdett nyitni. Társas tevékenységbe bevonható. Pl labdázik velem ha kérem. Visszadobja, van hogy el is kapja a labdát.
2019. nov. 2. 09:11
 15/17 anonim ***** válasza:

Ket eves ...

Boven eleg ennyi

Leirtam a ket lanyom homlokegyenest mashogy fejlodott egyik sem autista.

Nagyon egyedileg fejlodnek ...

2019. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
58%

“Sorba rak dolgokat, alig beszél , repdes”

Ezek abszolút autista jelek

Fiam 3,5 éves autista ezeket csinálja pontosan

2019. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Írtam privátban, légyszi válaszolj :)
2019. dec. 26. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!