Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyenge gerincvelői reflex mit...

Gyenge gerincvelői reflex mit jelent?

Figyelt kérdés

3.5 éves kislányomat vizsgálták. Erősen hipotón lett 3 éves korára, 1 éves koráig semmi baja nem volt. Azt mondta a hölgy, (kutyapózban forgatta a fejét), hogy a gerincvelői reflexe nagyon gyenge. Az mit jelent?

Rákérdeztem ott, mondott is valamit, de nem értettem... Papírt később kapunk a vizsgálatról!


2020. jan. 18. 19:24
 1/3 A kérdező kommentje:

Konduktor/gyógytornász vizsgálta, nem orvos!

Az ovi küldte el.

2020. jan. 18. 19:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi is voltunk ilyen teszten. Valami csecsemőkori reflexet vizsgálnak úgy, hogy négykézláb állítva a gyereket a fejét forgatja, és ha közben homorít ill. behajlítja a karját az nem jó, mert - nekünk azt mondták -, kb. 10 hónapos korra kellene kinőni. Ilyenkor idegrendszeri éretlenséget diagnosztizálnak és TSMT tornát javasolnak. De ez a kifejezés nem tudom, mit jelent ezzel összefüggésben, mert a google szerint többféle gerincvelői reflex van, ami nem árt, ha van.
2020. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, neki olyan reflexe gyenge talán, ami meg kellene, hogy legyen. Én így értettem.


De most, ahogy így leírtad,lehet,hogy azért mondta, hogy gyenge, hogy gyengén MÉG MEGVAN, de már nem kellene? Mert ugyanez a fejforgatásos vizsgálat volt.

Köszi a választ!

2020. jan. 18. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!