Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek erős a tejleado reflexe...

Akinek erős a tejleado reflexe és sok a teje, az hogyan oldotta meg a komfort szoptatast? Hogyan nyugodott le a gyerek, ha egyébként a cumit se fogadja el?

Figyelt kérdés

Amikor komfortozna, dől a tejem. Így se megnyugodni nem tud, ráadásul össze vissza eszik, mert így is nyeli a tejet.

Se napirendunk nincs, se altatni nem tudom. Ringatas néha beválik de sokszor nem. Üvölt a gyerek a faradtsagtol. A cumit nem kéri, ujjat nem találja még. 7 hetes lesz. Segítsetek legyszi, nagyon kinlodunk!!!!



2019. márc. 28. 08:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
61%

Ha mashogy nem megy es nagyon faradt mar, vegyel elo egy puha takarot, rakd ra a babat es bugyolald be ugy, hogy egyik keze se legyen kinn, a melkasara legyen "szoritva", persze csak annyira, hogy ot nyugtassa. Ugy a kezedbe veszed, leulsz az agyra es enyhen ringatodjobbra balra es susogsz neki folyamat.

ha maskent nem megy jo alaposan fejd ki az egyik cicibol a tejet, es ugy add be neki, ha tudod akkor csak a bimbo kis reszet, hogy ahogyan cumizza ne induljon be a tej. Nekem is eros a tejleadom, es mikor cicin nyugszik o magatol a vegen mar csak elon cupakolja.

2019. márc. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Csak akkor szoptasd, amikor evés ideje van. Semmi szükség rászoktatni, hogy komfort szopizzon. Tedd asz ágyába, megszokja majd, hogy szopi nélkül aludjon el.
2019. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Kedves első, fejni végképp nem akarok mert meg több lesz a tejem...

Kiprobalom a takaros módszert bár vettem neki pocak polyat (az ugyanez végülis), nem nagyon jött be neki :(

Kedves második, nem tudom, h gondolod de ha lerakom a gyerek üvölt mint a sakál, de úgy h lila bele és köhög és már levegőt alig kap. Hat hetes babát nem hagyok így sirni. Mindennel próbálkoztam, én sem akarom cicizesre szoktatni de máshogy nem nyugszik. Cumibol van vagy 7 féle, egyik se kell. A szajahoz rakom a kis kezet, időnként elfogadja de nyilván még azt se tudja h van keze, ez így egy darabig nem fog működni.

2019. márc. 28. 08:56
 4/31 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk is ez van, ringatás vált be helyette, illetve hordozókendő. Nagyon max este tud komfortozni egy kicsit, addigra kiüríti a melleimet annyira, hogy legalább nem dől a tej.
2019. márc. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a cumi... nem akarta ő sem elfogadni, néhány napig erőltettem és sikerült (Avent 0-2 hó). Az ujját inkább ne akard neki megmutatni, gótikus szájpadlást és nyomott állat okozhat + nem tudod úgy elvenni később, mint a cumit.


Ja és ha a férjem fel-le mozgatta. Adamo hinta + rugó, jól a plafonhoz rögzítve. Ennek a hiányában ölbe venni és fitball-on rugózás.


És esetleg hordozókendő? Nekünk csodát tett amikor már semmi nem volt jó, de vigyázz, elől 5 kiló felett már nem egészséges és akkor se többet 1-2 óránál.

2019. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
48%
Blokkszopi, egy mellbol kinalni 3-6-akar 8 oran at, es csak utana csere (ezt az idotartamot 3-rol 8 orara nagyon fokozatosan kell novelni, nehogy begyulladjon a melled). A masik lehetoseg (vagy akar mindkettot csinalhatod, hogy a szopik elott lefejsz valamennyit.
2019. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Ja es a fejest ne uge ertsd, hogy sokat, csak az elejen egy rovidebb ideig, ameddig jobban spriccel.
2019. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Es a hordozokendo tenyleg nagyon sokat tud segiteni, nekem is extran sokat szopizni akaro volt a gyerekem, igyis rengetegszer kerte, de a hordozas nagyon sokat segitett. 7 hetesen amugy meg akar 0-24ben is akarhatja, foleg, ha epp novekedesi ugrasban van, de amugyis... nagyon faraszto, a hordozas volt az egyetlen, ami nekunk segitett emelle, es barmennyire is furcsa, a nagyon gyakori szoptatas. Ugyanis, ha tobb ora kimaradt (megha csak 2 is), omlott a szajaba, rengeteg levegot nyelt, nagyon fajt a hasa, zaklatottan is szopizott, sokat sirt. Aztan elé kezdtem szoptatasi tanacsado tanacsara nezni a korai ehsegjeleket (szajtatogas, fejforgatas, kezzel-labbal izges-mozgas), nem vartam meg a sirast (az mar nagyon kesoi ehsegjel). Hat a 2-3 oras szopizasokbol sokkal gyakrabb lett, de par nap utan minden ilyen alkalom lerovidulkt. Beleszivott parat, aztan kesz, el is engedte, igy osszessegeben meg kevesebbet is szopizott, mint elotte, es megszunt a sok siras, nyugtalansag is. A kendo ilyen szempontbol is szuper volt, tudtam benne barhol szoptatni (karikas kendo), es a testkozel-igenyet sem a szopizassal kellett kielegitenie, hanem eleg volt sokszor a hordozas is.
2019. márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Napirend nem most lesz, en nagyon szerettem volna mar az elso hetektol bevezetni, de meg most annyit valtozik folyamatosan az alvasigenyuk, szopizasi- testkozeligenyuk, hogy mire beallna egyrendszer, mar borul is fel, en vegul elnegedtem ezt, es 6 honapos kora utan kezdett el latszodni egyfajta napirend. Mar 3-4 honaps korara viszont beallt a reggeli ebredes, es az esti elalvasnak egy viszonylag fix ideje, ez volt a napirend. Ami kozte volt, az meg folyton valtozott.
2019. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

5# erőltetem a cumit egy ideje de nem kell neki. Mondom, van hat féle. Minden altatasnal megpróbálom de nem hogy nem kell neki, még oklendezik is tőle!

Adamo van, rugóval meg mindennel, kb 8 percig elnezelodik benne és szevasz. Utána üvölt.

A hordozast nem próbáltam, nem tudom elképzelni, h hogyan veszem ki belőle ha elaludt. Ugyanis nem hordozom magamon, hatfajos vagyok. Amúgy már most több, mint 6 kiló.

2019. márc. 28. 11:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!