Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Védőnőnél és orvosnál nagyon...

Védőnőnél és orvosnál nagyon fél a 21hós kislányom, van esetleg bevált trükkötök hogyan nyugtathatnám meg?

Figyelt kérdés
Már egész pici baba korában kezdődött, szinte az első szuri után, minden alkalommal sírt mikor az asztalra fektettem, utana már vetkőzésnél, mérésnél, mostmár ahogy belépünk a rendelőbe. Az orvos mindig megszól, hogy miattam van mert szorongok és érzi a gyerek. De nem hinném hogy ez vagy csak ez a baj... persze nem jó érzés mikor látom mennyire fél, de szerintem ez természetes, és mindig igyekszem nyugodt maradni nyugtatgatni, de meg se hallja olyankor úgy üvölt. Ők sem nagyon próbálkoznak előtte kicsit barátkozni vagy bármi, csak rögtön lefogni szuri es kész. :(

2020. jan. 24. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát úgy, hogy ezektől az alkalmatlan állatoktól átviszed másik orvoshoz. Persze, hogy fél, hát hogyne félne, ha bántják!
2020. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Amig te bizonytalan vagy, addig ne várd hogy ő megnyuhodjon.

Ha nem vagy elégedett az orvossal bármilyen szempomtból, akkor keress másikat.

Aztán mimdig mond el a gyereknek, hogy hova mentek és mi fog történni, igen azt is hogy ha fájni fog.

És ekkora gyerekkel már lehet otthon orvososat játszani.

2020. jan. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Milyen mindig??... Hány szurit kap egy baba?...
2020. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Lányom dettó ugyan ez.Mondjuk talán annyi a különbség, hogy vele azért sírás nélkül eljutunk az asztalig, aztán ott kitör a világháború.Nálunk az orvos rendes, próbál cimbizni vele, az asszisztense is próbál játékokat mutogatni neki, de eredménye ezeknek 0 inkább csak jobban beidegesedik tőle és teljesen belehergelődik attól meg hányni kezd.Én már azt gondolom jobb egyszerűen csak túl esni rajta ha úgy van, mert úgy legalább a hányásig nem jutunk el.Nekem soha nem mondták, hogy azért mert én szorongok.Minden alkalommal elmondom neki hova megyünk,mi fog történni de 2 évesen is ugyanúgy üvölt, pedig sok mindent megért már.Ez ilyen.Én el se tudtam eddig képzelni, hogy más gyereke csendesen tűri ha oltják, egész múltkorig mikor az 1 év környéki gyerekkel bement az anyuka és kijött anélkül, hogy különösebb sírás vagy bármi lett volna.

Kinövik majd fel a fejjel:)

2020. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

3,


[link]


+ vannak a választhatók.

2020. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

A fiam másfél évesen bekerült 2 napra a kórházba. Na akkor annyi orvost, nővért, fehér köpenyt látott, hogy konkrétan fóbiás lett és hónapokig tartott mire helyre tudtuk hozni a lelki világát. A kórházban az működött, hogy kb én vagyok a hülye, szar anya, mert nem vagyok képes kussra bírni egy tőlük rettegő kisgyereket.

A fiamba annyira benne maradt a félelem, hogy mikor ősszel nagy nyugiban elsétáltunk a szavazóirodába és az asztal mögött meglátta a sok idegen fehér inges/blúzos embert teljesen kiborult. Na itt jöttem rá, hogy ehhez az én feszültségemnek semmi köze.

Utána sokat beszélgettünk a dologról, mert kb egy hónapom volt a 2 éves státuszig. Meséket találtam ki és az esedékes időpont előtt már 2-3 nappal elkezdtem mondani neki, hogy menni kell, doktor néni ezt és ezt fogja csinálni, ott leszek veled végig, senki nem fog bántani, stb.

Végül a legelején volt egy pici ellenkezés, de mantráztam neki végig. A vizsgálat végére úgy feloldódott, hogy a betegeknek tartott jutalomkekszből is gyorsan kiszolgálta magát, mert hát ő ügyes volt, neki jár. Azóta eltelt még pár hónap, mostanában voltunk párszor kórházban, látogatni és már kicsit sem rezdül meg, sőt újabban doktornéni akar lenni folyton és gyógyítani.

2020. jan. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

5: Köszi!

Hát ez az! 18 hónapos és 6 éves kor közt nincsen oltás!

Akkor mért fogják le és szúrják a gyereket?

2020. jan. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk az otthoni orvososdi segített a lányomnál.A fiamnál ez se. Majd iskolás koráig csimpaszkodott rám... nem tudtam lerakni a vizsgáló asztalra...

Pedig nagyon gyerek barát doktornénink van.

Nincs két egyforma gyerek. Én sose szorongtam, mégis ilyen volt a fiam. Szerintem idővel kinövi, még akkor is ha most nem úgy néz ki 🙂

2020. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, en is jonak latom elore felkesziteni es mondani neki hogy megyunk, de az orvos pl legutobb is azt mondta, hogy ne mondjam neki elotte hogy kapni fog szurit. Aki pedig kerdezte hogy hanyszor kap szurit, hat eleg sok a kotelezo oltas, sot ismetelni is kell oket, meg kettot adattam ami valaszthato. Es nekunk azert van meg most is oltas, mert kulfoldrolkoltoztunk haza mikor a kicsi ket honapos volt, sokaig nem kapott itthon taj szamot igy egyes oltasokat nem irtak addig fel neki, ezert nekunk csuszott. Egyebkent most lesz az utolso nekunk aztan egy jo darabig nincs vedooltas, csak hat orvoshoz addig is jarni kell majd biztos megfazasoknal.. majd veszek egy orvosos szettet es megprobalom ugy hatha oldodik.
2020. jan. 25. 10:07
 10/12 Sssaszem ***** válasza:
66%
Akkor vigyétek el a Dr. Novák Hunorhoz tudom, hogy egy kicsit messze van, de ott van lehetőség a fájdalommentes oltásra is érzéstelenítve. Nézzél utána a Dr. Novák Hunor oldalán.
2020. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!