Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4 hónapos babámon ekcémás...

4 hónapos babámon ekcémás foltok jelentek meg. Valakinek bevált módszer?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe estem mert az eddig apró kis száraz foltok egyik napról a másikra elkezdtek nőlni és azóta is csak nőnek, nagyon vörösek. az egész hátán mellkasán, nyakán illetve a karja belső felén szinte már mindent beborít Egy hét múlva megyünk a gyerekorvoshoz addig is hátha tud valaki tanácsot adni hogy mi segítene. Nem eszek szinte semmit, tejterméket, csokit abszolút nem, nem is fürdetem nap mint nap, akkor is olajos vízben amit még a múltkor felírt a doktornő, De úgy veszem észre hogy a Bepanthen krém nem segít, már kipróbáltam a körömvirágot de szerintem attól csak még rosszabb lett. Sudocrem kiszárítja és az anya tej is. Mit tehetnék még ebben az egy hétben?

2018. máj. 8. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Korábban nem tudod vinni? Mivel fürdeted, mivel mosod a ruháját? Ezek sokszor problémásak, a babáknak jóval érzékenyebb a bőre. Pl van aki a sensitive öblítőt se bírja. Az én babám azt igen, de a simától piros foltok voltak rajta és fürdető is okozott gondot.
2018. máj. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljes tej mentes diéta is segíthet. Írtad, hogy tejterméket nem eszel. Egészítse ki azzal, hogy figyeled mindennek a hozzávalóit pl felvágott, pektermek stb.


Szerintem is jó lenne ha előbb látna orvos.


Férjemnek voltak ekcéma szeru kiütéses a hatan, gyerekkora óta. Nem volt különösen csúnya, nem okozott problémát nem is igazán zavarta. Mielőtt megszületett a fiunk kifertotlenitettrm a mosógépet, és ataltam mosodioval, mososzodaval való mosásra, őbliteni pedig mosoparfumot használok. A férjem kiütéses elmúltak.

2018. máj. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiamon is voltak kiütések. Próbáltam mosószert váltani, aztán öblítőt. De valamelyik alap összetevőtől kiütéses. Nálunk az vált be, hogy mosószódával mosom az ő ruháit, öblítő nélkül. Pár hete próbálkoztam, hogy hátha változott a helyzet, de megint előjöttek a kiütései.
2018. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Frosch baby sensitiv mososzert használok a kezdetek óta, és pici ecetet. Egyszer váltottam csak persil babyre de attól pici pöttyei lettek. Visza is tértem a régihez. Rögtön el múltak. Ez az ekcéma pedig most jött ki nagyon. Nem hiszem, hogy a mosószer de van mosószódank is, kipróbálom. Szegénykémnek nagyon viszket is már.
2018. máj. 8. 09:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ekcémás voltam 20 éves koromig. Ne kenj rá ilyeneket, amiket írtál, mert csak rosszabb lesz. Gyógyszertárban vannak nagyon drága testápolók, tusfürdők erre, vegyél olyat, vagy megbízható bio terméket, zolddrogeria.hu, például.

Mosni is valami természetessel kellene. Azért azt tudd, hogy nagyon kellemetlen, viszkető érzés a babádnak. Ételből sok dologra lehet allergiás, próbálkozz kiiktatni minél több dolgot, 1 hétig figyeld, hogy jobb lesz-e. Már nem emlékszem mikkel csináltam végig: tejtermék biztos, tojás, paradicsom, krumpli, szója talán. Amúgy remélem kap majd egy normális krémet rá, ha kaphat ilyen fiatalon, mert igazából csak az hat rá rendesen.

2018. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem is kérnék már rá semmit. Fürdetni is anyatajbe fürdött az utóbbi időben :) közben felhívtam a gyerekorvost és két óra múlva vihetem is
2018. máj. 8. 09:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta már kaptál rá valamilyen krémet, de leírom nálunk mi hatott. Egy gyógyszertári krémet kavartak, orvos írta fel, Elocom-os krém, ez szteroidos. Picit rákentem és 1 kenés egyből eltütette reggelre. Azóta 1x jött elő, de csak picit, de nem jellemző.
2018. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!