Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Minden fehér (kaukázusi)...

Minden fehér (kaukázusi) csecsemő kék színű írisszel születik és később a szín megváltozhat?

Figyelt kérdés

2020. jan. 27. 21:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9-es En úgy tudom hogy a barna a dominans de! Nem különböztetik meg a zöldet bioszban csak vilagos es sötet van. Kék es barna vlk lehet kék kek hordozó(ez azt jelenti hogy kek a szeme es keket hordoz) vlk lehet barna barna hordozó(ezesetben barna a szeme és nem születhet kek szemű utódja mximum nagyon nagyon ritka mutácio eseten ugy ahogy a kek szín eleve letre jött) és lehet vlk barna kek hordozó(veletlen sem kek barna mivel a barna a domináns! Ezert barna a szeme de születhet kek szemű utódja ha a párja vagy kék kék hordozó vagy barna kek) valószinüleg az apukad barna kek hordozó.


Pl:


K K

---|---|---

B Bk Bk

---|---|---

K Kk Kk

---|---|---

Nálatok kondolom ez az eset volt amiben az latszik hogy 50-50% a barna és a kek szemre egyarant de,


Pl:


K K

---|---|---

B Bk Bk

---|---|---

B Bk Bk

---|---|---


Itt latható hogy minden esetben barna szemű lesz a gyermek míg az egyik szülőjüknek szülőnek nem születhet kék szemű gyereke addig a gyerekeknek születhet! Ezért mondjak hogy a barna a dominans szín


De például azért van ez így mert 3 réteg van a szemünkben ami a színéért felelős es azok tartalmazzák a pigmenteket a szinező anyagot amiből nincs külön kek zöld meg hupi lila hanem csak barna és sargás a leghátcsó mindenkinek tartalmazza a sötetbarnát de az első kettő nem a sötet barna szeműeknél mind a harom réteg tartalmazza sötet barna pigmentet a világos barna szemszínnél a hatsó sötet barnat es a közepső vagy az első tartalmazza a sött barnát vagy a masik kettő sárgát. A zöldnel a leghatső tartalmazza a sötet barnat es vagy a közepső vagy az első sárgat a keknel meg a leghatsó tartalmazza a sötetbarnat es a többi semmit (nyilvan a barna rengeteg arnyalátaról beszelünk ezert van zöldes kek szem is) es a nem barna szemek a fény töres miatt tűnik keknek vagy zöldnek.


Ezzel a komentel senkit sem fikazni vagy leszolni szeretnek csak engem erdekel ez a tema szeretem ezt a temát és ha ezeket a dolgokat ismerem akkor megosztom másokkal es közbe magammal egy erdekes "beszélgetest" folytathatok remelem tudtam segíteni😊

2020. júl. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nemengette a tábláztot úgy irni ahogy szerettem volna na de mindegy 9-es ha a parodnak az egyik szülője kek szemű akkor bármilyen színű lehet a baba mivel ő Bk hordozó tudom hogy neked zöld a szemed de te is KK hordozó vagy vagyis barmilyen színű szem letrejöhet amenyiben a parod BB hordozó ezt nem lehet megálapítani pontosan akkor a baba biztos barna lesz én nemtudom hogy milyet szeretnetek de szurkolok hogy a párod Bk legyen mert úgy izgalmasabb hogy milyen színű lesz a pici de lehet hogy már megszületett ezt en nemtudom minden esetben mindenkinek sok egészseget kívanok es sok gyönyörű napot😊
2020. júl. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!