Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A gyerekorvos nem mondhatja,...

A gyerekorvos nem mondhatja, hogy otthon KELL maradnia a gyereknek?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtük az ovis életet, így új még ez nekem.

Tegnap voltunk a kislányommal dokinál, kötőhártyagyulladás.

A doki azt kérdezte, otthon tudunk e maradni?-mondtam persze muszáj lesz, megoldjuk.

Utána a gyógszertárban összetalálkoztunk egy ovistárssal, akinek szemmel láthatóan ugyanez a baja. Azt mondta ő ezért nem marad otthon, mennek oviba.

De azt hogy? Nem kötelező ilyenkor otthon maradni? Beveszi így az ovi? Hogy fogják kezelni a szemét?



2020. febr. 5. 09:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam még nem jár közösségbe (bölcsi, ovi), múlt héten összeszedett vmi vírust. Láz mandulagyulladás, kiütések. Az orvos elmondta, hogy míg el nem múlnak a kiütések addig fertőz, ne vigyem sehová. Vagyis de mondhatja az orvos, hogy ne vidd óvodába. Az egy másik dolog, hogy sokszor ez nem így lesz. Vagy mert nem tudják megoldani, hogy otthon maradjanak a gyerekkel vagy mert nem érdekli őket kit fertőz még le.
2020. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét esetben mondania kellett volna. Tényleg van, amikor lehet mérlegelni, pl tényleg egy köhögés hetekig tarthat, ahogy más is írta, nem lehet októbertől márciusig otthon tartani a gyereket, de van, amikor tényleg nem mérlegelés kérdése. Amúgy, ha normális az óvónő, hazaküldik ezzel a másik gyereket és akkor csak orvosi igazolással jöhet vissza. Arról pedig egy laza doki sem fog igazolást kiadni, hogy egészséges, szóval a szülő ugyanúgy meg kell, hogy oldja, csak közben esetleg megfertőz mást is.
2020. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A doki biztosan neki is azt mondta, hogy nem mehet a gyerek oviba, csak ezt az óvónő nem fogja tudni. Majd szólnak a szülőnek, amikor már nagyon látszik a gyereken, de addigra lefertőzi a fél csoportot.
2020. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Itt úgy van, hogy mi is megkaptuk az igazolást, hogy jövö héten mehetünk oviba, nem kell már visszamenni.

Azt nem tudom ők milyen igazolást kaptak, de ugyanazt a szem cseppet váltotta ki mint mi, és ugyanúgy a gyerkőcnek az egyik szeme volt piros, és bedagadva, szóvalnezt az óvónő is tuti rögtön észrevette.

Kíváncsi leszek mi lett, mert én azt gondoltam hogy ha a doki azt mondja hogy nem mehet akkor nem mehet.

Csak itt az volt a furi, hogy nekem is azt mondta a doki hogy fertőző és otthon tudunk e maradni? Szóval inkább csak.kérdezte a doki és nem mondta.

2020. febr. 5. 13:40
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, kedves agytröszt szülő beviszi a közösségbe a gyereket lázasan, kötőhártya gyulladással, kiütéssel, mit tudom én, mivel, aztán a fél csoport beteg lesz, netán még a szülő is elkapja. Van, aki ezt nem tudja felfogni.
2020. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%
Anno amúgy az én gyerekemnek rendszeresen, úgy két hetente nézett ki ügy a szeme, mintha kötőhártya gyulladása lenne, de soha semmi baja nem volt. Bölcsi előtt mi mindig elmentünk az orvoshoz, megnézte a gyereket és vittük az egészséges igazolást. Valami allergiája volt, azóta se derült ki, mire volt érzékeny, de szerencsére már jopár éve nem jön ki rajta. Nekem anno rendesen beszólogattak a szülők a gyerek miatt. Egy idő után meguntam és kértem egy hivatalos nyilatkozatot a dokitól, amit aztán a gondozónők kitettek a faliújságra. Úgyhogy a láthatóan ugyan az a baja nem mindig áll ám meg....
2020. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, persze, csak ovis csoporttars, fertőző betegség, a patikában találkoztak és a doki elég engedékenynek tűnt. Szóval szerintem ennyi véletlen kicsit sok. De amúgy megértelek, nekünk is beszólt egy szülő a bölcsiben, hogy “hasmenese” van a fiamnak, mert úgy szobatisztult, hogy naponta több részletben engedte el a kakit.
2020. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!