Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orvos nem igazán fogad most...

Orvos nem igazán fogad most minket vigyem el magán úton vagy inkább maradjunk otthon?

Figyelt kérdés

A 21 hónapos fiam reggel óta "beteg".

Mióta bejött ez a hirtelen hideg kezdett el köhögni egyet kettőt. Ma már folyt az orra végig. Orrspray, orrszivó volt de átlátszó vizes váladék jött és nem is vészesen sok, láz nem volt. Inni ivott eleget, enni is evett picit a szemein látszottak hogy valami nincs rendben.

Nekünk a koronavírus miatt a gyerek orvos kb csak a nagyon súlyos betegeket és az oltásra menőket fogadja. Egy tájékoztatót adtak mit adjunk ha x baja van.

A fiam kapott ma c vitamint, orrsprayt, sinupret-et, calcimusc, caraflam cseppet. Estére most rosszabb lett. Hörgősen veszi a levegőt, ha köhög nagyon csúnyán szól, és hiába szívjuk nem jön ki ami ott van. Még nem szakadt fel, így nem tud nyugodtan aludni, sírt mikor felérzett és dörzsölte a fülét. (bár az csak sztem az álmosság miatt volt)

A férjem engem okol, mert miattam beteg a gyerek.

Mikor jó idő volt minden nap kint voltunk de azért csak adok rá mellényt vékony sapkát mert hintázni mentünk és fújt a szél minimálisan. De úgy gondolom hogy egyik nap 20 fok másik nap hó esés elég nagy ingadozás. Plusz mikor bejött a hideg napközben sokszor ment az ajtóhoz a hideg akkor meg is csapta (mert meg volt szokva neki hovy mehetünk ki a jó időbe.) plusz apuka is náthás...

Mit tegyek vigyem vagy be? Vagy inkább magán orvoshoz? Vagy kúráljam itthon még pár napig és utána ha nem javul vigyem el még hétvége előtt?


2020. márc. 24. 23:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Most először beteg az a gyerek, hogy ilyen tehetetlen vagy?


A férjed meg egy f. Elkapta tőle, de azért téged okol. :D

Tudod a nátha = vírus. Nem a hidegtől lett beteg...

2020. márc. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem dehogyis. Kisebb náthái voltak. Pár nap alatt magától elmúlt. Egyszer volt 3 napig lázas, meg 2x volt a torja piros de ennyi. Csak akkor be tudtam vinni ügyeletre vagy orvoshoz. Most elzavarnak mindenkit a koronavírus miatt.. Ezért vagyok tehetetlen picit.

És ilyen ugató köhögése még nem volt. Így lehet béna vagyok de féltem őt

2020. márc. 25. 00:11
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Az ugató köhögés, ami rohamszerűen jön, az krup.


A háziorvost meg fel lehet hívni telefonon, és tácdiagnosztizál. Mondjuk ezen nem sok mindent van. Köhögés csillapító, mondjuk Sinupret, meg Panadol.

2020. márc. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Először pofozd le a férjedet, utána hívd fel a dokit. 😆
2020. márc. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

A férjedet kérd meg, hogy alapos tájékozódás után vádoljon.

/ bár akkor sem kellene/

A gyerek nem a hőingadozástól..stb beteg


Megfertőzte az apja.’


Hidegtől max huzatot kap az ember füle, szeme...de nem lesz náthás


Lázmentesen én nem szoktam rendelőbe vinni kevésbé vészterhea időben sem..

Max felhívom a dokit

2020. márc. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
A krupp legjobb ellenszere a hideg levegő. Vidd ki olyankor szélvédett helyre jól felöltöztetve ölben, akár éjjel is. A mi kisfiúnk is kruppos volt kb. 5 éves koráig, és ez a "levegőztetés általában segített. (anno orvos tanácsolta)
2020. márc. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
6.-nak igaza van. Estére se fűts be, inkább legyen többréteg ruha, den20 foknál ne legyen melegebb. Orrspray és szívd, ne legyen estére váladék. Lehetőleg párás, hideg levegő legyen.
2020. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Párásíts és ha van inhalatorotok sóoldattal vagy salvus vízzel inhalaljatok.

Fiam múlt héten esett át ezen, neki hőemelkedése, alacsony laza is volt.

Szerencsére a háziorvos fogadott minket előzetes telefonos egyeztetés alapján. Kiderult, hogy kicsit alacsony az oxigenszint és rectodel kúpot, valamint ventolin sprayt is kaptunk. De a fiam orokletesen hajlamos azt asztmara. Ez most derült ki, nagy is volt az ijedtség, mert kórház is szóba jött ha rosszabodna.

Szóval mindenképp nagyon figyelj oda, az ugató köhögés nem tréfa sajnos :(

2020. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Milyen inhalátor a jó?
2020. márc. 25. 07:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekunk omron márkájú van, gyógyszertárban rendeltük. Másnap már meg is volt.

Ehhez hasonló:


[link]

2020. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!