Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beadassam magamnak a bárányhim...

Beadassam magamnak a bárányhimlő elleni oltást vagy elég ha a lányomnak beadatom?

Figyelt kérdés
Szeretnénk még egy babát, viszont tartok a bárányhimlőtől, mivel nem tudom hogy átestem-e már rajta. A lányom ősszel kezdi az ovit, neki addigra beadatom. Elég ha ő be van oltva, így nem hozza haza, vagy csináltassak vérvizsgálatot és ha kell oltassam be magamat is?

2020. ápr. 19. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a félreértések elkerülése végett: egyik védőoltás sem magától a betegség elkapásától véd, hanem a súlyos szövődményeitől. Tehát az oltott gyerek ugyan úgy elkapja, hazaviszi, csak könnyebben, szövődmények nélkül esik át rajta.


Ne oltalsd be magad, hanem csináltass laborvizsgálatot, hogy átestél-e már rajta. Ennek alapján kell magadat oltatni, avagy nem.

2020. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mért nem a háziorvosodtól kérdezed? Ő kell, hogy elküldjön laborvizsgálatra. De most koronavírus alatt ne ugrálj, mert be se lehet menni a rendelőbe. Anyukád se tudja, hogy voltál-e bárányhimlős?
2020. ápr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Felnőttként halálos is lehet, és nemzőképtelenné is tudja tenni a férfiakat azt hiszem. Terhesség első pár hetében pedig kárt tehet a magzat fejlődésében:

[link]


A honlap szerint még a gyerekvállalás elkezdése előtt 4 héttel kell a leendő kismamát beoltani vakcinával. Szóval oltasd be magad

2020. ápr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és annak kell oltás baba tervezés előtt, aki még nem esett át a bárányhimlőn.
2020. ápr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Laborvizsgálat, és ha kell, oltasd be magad. Néztem végig felnőtt embernél bárányhimlőt, és elég csúnya egészségkárosodása lett neki sajnos.
2020. ápr. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudtam, hogy én soha voltam bárányhimlős, aztán el küldtek ezzel vérvételre, és volt ellenanyag a véremben, szóval igazából elkaptam, csak teljesen tünetmentes voltam, így nekem nem kellett védőoltás ellene.


Neked is azt tanácsolom, hogy csináltasd meg ezt a vizsgálatot és abból kiderül, hogy tényleg voltál-e bárhimlős. Viszont, ha nem voltál oltatasd be magad, mert ha most, felnőtt korban kapod el, akkor akár bele is halhatsz.

2020. ápr. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6-al ertek egyet. Inkabb legyen meg, minth a babanak artasz.
2020. ápr. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a Vedőnő hogy ha a gyerek be van oltva akkor magunkat nem kell hiába nem voltunk Bárányhimlősek.
2020. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Adasd be!!!! 18 évesen kaptam el annak ellenére, hogy kiskoromban direkt olyan közegbe vittek ahol himlős gyerekek voltak, soha nem kaptam el. 18eves koromban, random kijott rajtam egy ket kiutes. Meg orultem is neki, h nincs suli, par nap pihi. Aha...2es fel honap otthon fekves, 40fokos lazzal csak a hasamon 400himlővel... a szam, az inyem, a torkom de meg a vegbelem is himlos volt. Nem tudtam wc-re jarni, enni inni.. 176cm magassagomhoz 40kg voltam. Es megmaradtak a hegek annak ellenere h nem vakartam el. Pedig mintha 100000szunyogcsipett volna meg.


Nem jatek

2020. aug. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!