Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tavalyi évtől lehet már...

Tavalyi évtől lehet már gyerekeknek beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást. Maga az oltó anyag véd "valamelyest" a skarlát ellen is?

Figyelt kérdés
Mert én úgy tudom, hogy a skarlát ellen nincs védőoltás.
2020. febr. 6. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

A két korokozo teljesen más semmi de semmi közük nincsen egymáshoz.

A bárányhimlö egy virus ami ellen nincsen gyógyszer, az egyetlen az oltás ami megakadályozza a késöbbeni fertözést. Ha nincsen oltva de elkapja az ember, az végig megy rajta nem lehet gyógyítani.


A skarlátot streptokokken baktériumok okozzák amikre nagyon gyorsan reagál az antibiotikum. 24 órával az antibiotikum beszedése után már nem fertöz az ember, és a tünetek is kb 1-2 nap alatt elmúlnak. Ezért nincsen rá oltás, mert van rá gyógyszer.


Mindkét betegség tud veszélyes lenni.

A bárányhimlönél leginkább a probléma, ami utánna marad az övsömör(felnöttkorban jön ki), és más mellékhatások.


A skarlátnál meg ha nincsen kezelve akkor szív problémát okozhat.


De a kettö betegség nem ugyan az söt totál más betegségek.

2020. febr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bárányhimlő ellen nagyon régóta lehet oltatni..


2018. Júl 31-e után születetteknek kötelező oltás lett



Skarlát ellen semennyire sem véd

2020. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hálát adok az istennek hogy az utolsó babám még 2018 előtt született
2020. febr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as inkább azért adnál hálát, hogy már van oltás és beadathatod. 34 éves vagyok és már 10x volt övsömöröm, mert amikor én gyerek voltam, akkor még nem volt oltás a bárányhimlő ellen, hanem át kellett rajta esni. Övsömöre meg annak lesz felnőttként, aki bárányhimlős. Semmi baja az immunrendszeremnek, nem tudnak velem mit csinálni, ha nagyobb stressz ér (még az is ilyen volt, mikor az első néhány alkalommal hosszabb repülő útra mentem!) akkor kijön és nagyon rossz! Én beoltattam a gyerekemet, ne járjon majd így ő is szerencsétlen, arról nem beszélve, hogy a himlő után maradt sebhelyek is tök jól mutatnak az arcomon.
2022. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!