Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek allergiás volt valamire...

Akinek allergiás volt valamire a babája, milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés

2 hónapos babám egy nagyon jókedvű, gyorsan fejlődő baba. Viszont kicsit többet tüsszent mostanában. Napi legalább 10x jön rá köhögés, ami főleg olyan, mintha a torkában zavarná valami. Voltunk orvosnál, nem talált semmi kórosat, meghallgatta tüdejét, szívét, megnézte a torkát. Nagyon szépen hízik, nagyon jó az étvágya. Viszont még mindig sokszor van nagyon folyós, robbanásszerű széklete. Sokszor vakarja az arcát, szemét, fülét.

Volt valaki, akinek a babájának ilyen tünetei voltak? Ez lehet ételallergia ugye? Vagy akármi, por? Fával fűtünk, sok a por, biztos nem segít a dolgon... Csak anyatejes baba. Orvos szerint kaja vagy nyál van a torkán, azért köhög... de én nekem ez felettébb gyanús, ha a többi tünetet is nézem.

Köszönöm előre is, ha valaki válaszol nekem. Sajnos az orvos nekem nagyon fura, ha azt mondtam neki hogy mostanában sokkal többet sír, annyit mondott, hogy dajkáljam meg, biztos nincs semmi baja... :(


2020. ápr. 24. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ételallergia lenne fájna a hasa kiütése, ekcémája lenne. Hasmenése zöld nyákos emésztetlen esetleg véres ritkább esetben székrekedése.

2 hónaposan inkább kólikát éretlen emésztőrendszert mondanék.

2020. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
engem főleg a köhögés zavar, arra lennék kíváncsi hogy valakinek volt-e.
2020. ápr. 24. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Ételallergiánál nincs köhögés. Pöttyök és a széklet.

Én sok allergiával küzdők (gyógyszer, por, poratka, bizsufém,penész, kozmetikai cuccok)

Nagyobbik lányom szintén. - neki őszi/téli szezonban van gond.

Kisebbik tejfehérje allergiás (volt)

2020. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom januári.

Áprilisban egyik pillanatról a másikra piroslott be a szeme,majd könnyezett.

A doki se értette. Azt gondoltuk ettem valamit,de 1 hét diéta után is szenvedett még.

Mire a védőnőm kérdezett rá hogy milyen fák vannak nálunk.

Nálunk semmi,de a szomszédban nyárfa kettő is volt,és ugye ahogy elkezdődött a nappal is nyitott ablakok és sétáink ideje...na akkor derült ki hogy az okozza az allergiát.

Később kiderült hogy a mogyoróra is allergizál.

2020. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, itt is vannak a környéken, nekem is facsarja az orrom.
2020. ápr. 24. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!