Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2,5 éves kisfiam néha örömèben...

2,5 éves kisfiam néha örömèben repkedő kézmozgást csinál. Ez utalhat autizmusra, vagy lehet egy rossz szokás is amit idővel kiből?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 16:38
 1/4 anonim válasza:
73%
Nyugodj meg, biztos nincs semmi baja.
2020. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olvastam róla, hogy lehet autizmus gyanúja és nagyon megijedtem. (első gyerek)

Nevére legtöbbször reagál, szemkontaktust tart.

Ha szeretne valamit akkor van, hogy megfogja a kezünket és odavezet, de mutogatni is mutogat ha pl. a szobájából a polcról kell neki valami, vagy ha pl. lent sétálunk és kérdezzük tőle, hogy hol a tábla, autó, mutatja.

Autózni nagyon szeret, a kereke is érdekli,

de rendesen tologatva is játszik vele.

Ezen kívül szeret építeni, gyurmázni, szerelni, fejlesztő játékokkal is játszani.

Plüssöket néha úgy tesz mint aki eteti kanállal, itatja őket üvegből.

Szereti a zenélős játékokat, csúzdázni, hintázni is szeret.

Beszélni még nem beszél rendesen, de sok szót tud, vagy valaminek egyenlőre még csak az előtagját mondja.

Mostanában kezdte, hogy egy- két szót próbált összerakni.

De még sok a halandzsa, baba nyelv.

De megèrteti magát, és nagyon sok mindent megèrt.

Pl. Ha mondjuk neki, hogy dobja ki a pelenkát a kukába, viszi és kidobja, ha kérjük, hogy hozza ide ezt, vagy azt a játékot hozza, vagy ha kérdezzük hol van ez, vagy az, akkor is keresi és hozza.

De ezek mellett sokszor hisztis, nagyon akaratos, ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné. Van, hogy földhöz is csapja magát.

Tudom, hogy most van a dackorszak is, de a repkedő kézmozgás miatt aggódok.

Általában akkor történik ha pl YouTube-on néz olyan videót amiben nagyon tetszik neki egy részlet.

2020. ápr. 27. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodj már le, teljesen normális a gyereked.
2020. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, miért kell ezen problémázni, amikor lelkes, akkor hadonászik. De nem te vagy az egyetlen, aki ezen izél, hogy hogyan lelkesedik a gyerek. A sógornőm egyenesen lefogja a kisfia kezét, hogy "ne már, gyagyásnak nézel ki ettől". Csak kifejezi a lelkesedést, könyörgöm. A húgom ugyanezt csinálta, egészen iskoláskoráig. Tavaly doktorált, orvosin. NEM autista.
2020. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!