Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bevett szokás, hogy az MMR...

Bevett szokás, hogy az MMR oltás mellé beadják a bárányhimlő ellenit is? Úgy hallottam, olvastam, hogy az MMR oltás már önmagába durva, akkor minek tetézik a bajt még + egy oltással? Lehet olyat kérni, hogy máskor kapja a bárányhimlőre valót?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Amíg nem kötelező eldöntheted mikor oltatod be. Nekem a nagy később kapta, 2 évesen. A kicsi 9 és 11 hónapos korban. Szóval nem kapta más mellé. Itt arra kellett figyelni, hogy teljen el 4 hét a 2. adag és az 1 éves kötelező között, legalábbis a gyerekorvos ezt mondta. Egyébként semmilyen mellékhatása nem volt egyik gyereknél sem. Az mmr-nél pedig mindkét gyereknél volt. Ezért se akartam a kicsinél azzal együtt beadatni, nyilván előre nem lehet tudni, de pl a nagyobb gyereknek csak az mmr-től volt mellékhatás így tartottam tőle már a kicsinél is.
2019. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem, mert a bárányhimlő elleni oltás oltási rendbe történő felvétele megcsúszott, így akkor adatod be, amikor szeretnéd. (Nyilván az orvossal egyeztetve, hogy mikor ajánlja.) Egyébként igen, ez volt a terv, hogy az MMR-rel együtt fogják adni.
2019. febr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
A mi gyerekorvosunk soha nem ad két oltást egyszerre, mindig minimum 2 hét különbséggel adja. Szerintem csak szólni kell, hogy ne egyszerre adják.
2019. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fiam ma kapja az MMR oltást.Kicsit parázok és olvastam itt kérdést, hogy egybe kapta a bárányhimlővel...Mondjuk ha tényleg meg lehet beszélni az orvossal akkor én inkább valamikor máskor adatom be neki.

Köszi a gyors válaszokat.

2019. febr. 1. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
1-es vagyok, amúgy is vényköteles, szóval míg írja a receptet meg tudjátok beszélni, mikor kapja meg.
2019. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Együtt kapta meg, par napig kicsit nyugosebb volt, volt pár pötty rajta és szajpenesz lett ( tényleg penész és nem afta). De ahogy jött úgy el is múlt minden egy heten belül.
2019. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Biztos nem adatnám egyben. Lányomnál nem volt semmi az MMR után, de tudon, hogy gyakori a mellékhatás, nem tetézném. Utána kapta a bárányhimlő ellenit, a fiamnál is így lesz.
2019. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a doktornő nem adja együtt ha mondod, hogy nem szeretnéd.
2019. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fiam 2 hete kapta az MMR-t, egy hetet csúszott, pont a bárányhimlő miatt, mert a kettő közt 6 hét kellett, nekünk meg sürgős volt a bárányhimlő december elején. Az ismétlőt megkaphatta volna az MMR-rel, de nem tudtam, így majd márciusban kapja meg.

Nekünk a bárányhimlőtől semmi baja nem volt. Az MMR viszont rendesen földhöz verte.

2019. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megkapta a fiam az MMR-t.Ugye én még abba voltam, hogy ez a bárányhimlő már kötelezők között van, mert azt olvastam hogy kötelező lesz ezért riadtam meg így nagy hirtelen.Most megkaptuk a receptet és nekem is azt mondta az orvos, hogy 6 hét múlva lehet legelőbb beadni,előbb nem.Köszi csajok!
2019. febr. 1. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!