Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akik nem oltattàtok be a...

Akik nem oltattàtok be a gyereketeket, ezt mennyire szoktàtok màsokkal megosztani, megbeszélni?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a magyarorszàgi szülőkre èrtem, hiszen ott a törvèny nem engedi meg ebben az önrendelkezèst, hanem külföldön èlőket. Valahogy ùgy èrzem, erről itt (nem Mo.) lehet kulturàltan beszèlni, mint bàrmi màs tèmàròl, jàtszotèren, jàtszòhàzban, bàrhol, ahol szülők összejövünk. Magyarorszàgi ismerősökkel az ottani törvény szigora miatt nem ennyire gördülékeny a kommunikáció. Nem arról van szó, hogy ez lenne az egyetlen témàm, de ahogy màs dolgokròl, úgy erről nem lehet Magyarorszàgon beszèlni indulatok nélkül. Ìgy úgy alakult, hogy a külföldi ismerőseink tudjàk, a magyarorszàgiak nem. Mert ahogy a külföldi jàtszótèren (nem csak egy orszagban) normàlis tèma, hogy szoptatsz vagy nem, mosipelusozol vagy nem, hogy tàplàlsz hozzà, baba veletek alszik-e, oltattok-e vagy nem, Magyarorszàgon tabunak èrzem mèg az emlìtèsèt is.

2020. jún. 3. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Minek erről beszélgetni? Én a többi témáról sem szoktam.

És "külföldön" (legalábbis ahol én éltem), pont kevésbé beszélnek az emberek intim témákról. Szoptatás pl? Kizárt, hogy rákérdezzen bárki. Magyarországon? Első kérdések között van ahogy hazajössz a kórházból. Előbb, hogy ugye szoptatsz, utána 4-6 hónaposan már átfordul: ugye már rendesen eszik? 🙈

A kérdés kedvéért: oltattam

2020. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, én sem vettem ezt észre, hogy külföndön ezek a témák olyan általánosak lennének. Sosem beszélgettem még ilyesmiről a játszótéren senkivel. Közelebbi barátokról tudok egy-két dolgot, de az nem játszótér szintű ismerős.

Én nem értem azt, aki nem oltatja be a gyerekét, de sosem tettem még erre megjegyzést. Szerintem azért tabu ez a téma, mert a legtöbb ember hülyeségnek tartja a védőoltások elhagyását, és sokan ezt szóvá is teszik.

Én ismerek olyat, aki nem oltatott vagy nem mindent, de ez engem nem zavar, ugyanúgy kezeljük őket is, mint másokat. Az ő dolguk. De ők sem hangoztatják ezt a játszótéren, mert minek.

2020. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmerül a téma nem kezelem tabuként, de én sem ezekkel indítok beszélgetéseket, hogy mosipelus, szoptatás stb. Örülök, hogy egy másik velem azonos szinten lévő emberrel találkozhatok és beszélhetünk olyan dolgokról, amik nem érnek el a gyermeknevelés mókuskerekében rohangálva. Otthon eleget foglalkozom ezekkel a kérdésekkel, de mivel ez mindenkinek egyéni döntése, nem fogok mosipelust használni egyik pillanatról a másikra, mert a játszótéren Marika azt mondta, mert nem másoktól függő divatról van szó.


Nem akarok vitát szítani, de még jó hogy Magyarországon ilyen "szigorúak" az oltási törvények, az oltásellenesség kifejezetten káros, és semmi előnye nincsen. Ezt mindenki tudja, aki bejárt bioszórára. (Tisztelet a kivételnek aki egyéb egészségügyi szempontból nem adathatja be az oltásokat - mert van ilyen is)

2020. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Magyarországon azért nem lehet erről beszélni, mert itt rengeteg az olyan beállítottságú ember, aki azt hiszi, csak az a jó, amit ő csinál, és ha megtudja, hogy valaki nem úgy csinálja ahogy ő, hihetetlen agresszió tör fel belőlük, jönnek a "neked még nem kellett volna gyereket szülnöd", stb.. mondatok.


Pl az is röhej hogy ebben az országban a császár egy hatalmas tabu téma, és aki igy mert szülni, arra rásütik hogy ő nem is szült.. és akik császárral szültek, sz.arrá depressziozzak magukat emiatt. (Nekem ezzel semmi problémám, bárkinek megmondom h császárom volt, sőt, még azt is, ha szóba jön, h nem tervezett gyermek volt, de felőlem bárki hőböröghet bármin, a lényeg h nekem nincsenek ezzel gondjaim. )

2020. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez megint egy általánosítás.

Ami kötelező oltás, arról nincs mit beszélni. Ha tetstik, ha nem Mo-n beadják.

A nem kötelező oltásokat eddig én bárkivel beszéltem, akár orvossal, akár játszótéri anyukával, normálisan viszonyultunk egymás hozzáállásához. Mivel a csapból is ez folyik a kisgyerekeseknél (orvos, védőnő, óvoda...) Így nehéz elkerülni, hogy ne jöjjön szóba.


#4 aki a császárosan szült nőket (direkt így írtam) lenézi és beszól nekik, általában név nélkül teszi vagy olyan fórumon, ahol összegyűltek a hüvelyi úton szült nők, így csapatostól erősek. Amúgy szemtől szembe félnek. Mert nagyon jól tudják, hofy semmivel sem érnek többet vagy kevesebbet.

2020. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Erről a témáról mindig egy vicc jut eszembe.


- Doktor úr, beoltassam a gyerekeimet?

- Csak azokat, amelyikeket meg akarja tartani, Anyuka.

2020. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha olyan országban élsz, ahol sokan nem oltatják be a gyereküket, és te sem, akkor ha hazajössz, azt illik közölni azokkal, akikkel kapcsolatba kerülhet a gyereked. Ugyanis ő hordozhat olyan betegséget, amit itthon egy kora vagy egyéb betegség miatt nem oltható gyerek (de akár feknőtt) is elkaphat.

Főleg akkor kell közölni, ha tudod, hogy mondjuk pici baba, még nem oltható korú kisgyerek van ott, akihez mész, illetve kapcsolatba kerülsz. Felelőtlenség nem szólni. Jogod van nem oltatni, de nincs jogod veszélyeztetni mások egészségét, életét (a kanyaró pl. elég halálos tud lenni).

2020. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Van, ahol érdekli az embereket, hogy milyen döntéseket hozol, és van, ahol letojják, megmaradtok-e vagy sem. Afrikában sem zavarna senkit, hogy nem kaptatok oltást. Miért baj, hogy intelligens helyeken zavar másokat, hogy szoktatok-e fürdeni és fertőzőek vagytok-e valamivel vagy sem? Ez nekem egyértelműen Mo mellett szól. Áruld el, hol éltek, hogy ne menjek oda!
2020. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!