Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kinek hányszor volt lázgörcse...

Noemi2699 kérdése:

Kinek hányszor volt lázgörcse a gyerekének? Volt láz és hőemelkedés nélküli is? Akinek sűrlyebben volt mennyi idősen volt az utolsó? Milyen vizsgálatokon voltatok a kicsivel? Kaptatok rá folyamatosan szedhető gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nekünk tegnap volt a 23 hónapos kisfiunknak az 5. lázgörcse ebből ez volt A 2. Láz nélküli azt mondták hogy a faradságtol is lehet. A vizsgálatokat meg nem visszik túlzásba tavaly csináltak egg-t azóta semmi csak rutin vizsgálatok. És az orvosok is csak találgatnak

2020. jún. 21. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A sajátjaimnak nem volt, remélem nem is lesz. Óvisaim közül egy kislánynak volt 2x is az oviban, ő a tipikus “leszarom, h beteg a gyerek, Nurofent kap reggel és vagy rosszul lesz napközben, vagy nem” típusú anyuka gyermeke. Nagyon sajnáltam szegényt, az elején még magánál volt, nem is tudta, mi van vele. Nálunk protokoll, h ilyenkor mentőt kell hívni, dajka néni ment vele mindkétszer. 😕

10 éve dolgozom oviban, erről az egy kislányról tudok. Nem olyan általános ez, mint ahogy a soraidból kiolvasható.

2020. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem... És az orvosok sem tesznek semmit hogy gyógyszert találjanak rá. Mert elméletileg kaphatnank rá folyamatosan szedhető gyógyszert. Így most csak a diazepam van. Egyszer volt egy egg-je azóta csak vér vétel és vizelet ha bekővetkezik. És hiába kérem az orvosokat csak azt mondják hogy még nem szükséges további vizsgálatok kicsi még majd kinővi. Tegnap bementünk de ahogy mondták hogy megint csak egg lesz úgy haza is hoztam saját felelősségre. Holnap meg kérek idő pontot egg-re meg keresünk egy magán gyerek orvost hogy kivizsgáltasa teljesen. Engem ithol esz az ideg hogy az orvosok mindegyike mást mond majd 3-4-7-9 de még az is lehet hogy tízen pár éves korára nővi ki. Láz nélküli meg lehet hogy csak simma görcs roham a fáradságtol. Meg epilepszia is lehet belőle és még sem csinálnak több kivizsgálást. Úgy látjuk nekünk kell menni érte.
2020. jún. 21. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy epilepszia “lesz belőle” annak idején a 2000-res évek elején gondolták így. Ma nincs rá bizonyíték, mármint vizsgáltak lázgörcsös gyermekeket, de nem találtak nagyobb esélyt/hajlandóságot az epilepsziára.

Gyermekkoromban nekem is volt lázgörcsöm (2,5-3 éves korom között volt az utolsó roham), semmilyen szövődmény nem alakult ki, azóta pedig csecsemő és gyermekápolónő lettem, szerencsére nem sűrűn találkozom ilyen esettel.

De vidd el magándokihoz, hátha ott jobban utána járnak.

2020. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen azt szeretném minden féle képen mert egyik ezt mondj a másik azt és az ember nagyon tart tőle végképp így az 5. Után. De ha más megoldás nem lesz mint hogy várni hogy kinője akkor remélem legalább olyan hamar kifogja mint maga.

2020. jún. 22. 05:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!