Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ezt kiválthatta az MMR oltás?

Ezt kiválthatta az MMR oltás?

Figyelt kérdés

A ma esti olajozás alkalmával vettem észre a kislányom bal oldali lágyékrészen egy csomót. Baromira megijedtem, a férjem nyugtatott meg, hogy biztosan az oltástól van, amit múlt hét szerdán, 8 napja kapott (bal combba).

Ma kicsit nyűgös volt, de más tünetet nem tapasztaltam (most alszik, reggel megvizsgálom a nyaki nyirokmirigyeket is). Vidám, nem fáj neki.

Tapasztalt valaki hasonlót?

Rohanjunk reggel az ügyeletre? Vagy várjunk hétfőig, ha nem tűnik el?



2020. júl. 24. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen, okozhatta. Nem kell vele ügyeletre rohanni, de minèl előbb lassa orvos (hetfőt bőven megvàrhatod) Fotózd le, ìrd fel mikor vetted először èszre, ha vàltozik azt is fotózd, ha bàrmi nagyobb baja lenne tőle, akkor szüksèged lesz minden adatra.
2020. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az mmr oltásnál mindkét gyermekemnél: láz, kiütések, nagyon csúnyán becsomosodott fájdalmas oltás hely - borogatás ellenére is- étvágytalanság,bágyadtság nyűgösség rossz alvás volt.
2020. júl. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hétfőn én is megmutatnám a gyerekorvosnak.Előbb nem, ha nem nyűgös van étvágya és alapvetően úgy viselkedik mint máskor.Nálunk MMR oltásnál a 10.napon lázas volt és hányt a lányom, de csak egy éjjel volt, meg valamikor a huszon valahányadik napon ugyanígy volt egy éjszaka.Viszont a bárányhimlő oltás után neki a nyakába lett ilyen nyakimirigy duzzanata(orvosunk szerint ez nem az oltás miatt volt, pedig bent van a tájékoztatóba ,hogy lehet meg oltás után 3-4 nappal jött ki neki, na de mindegy:D)Én el tudom képzelni, hogy az oltás mellékhatása ez nálatok, de vidd hétfőn el az orvoshoz, nézzen rá az a biztos.
2020. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csökkent a duzzanat, de mindenképp elviszem hétfőn orvoshoz! Egy gondom van, hogy a háziorvosunk pont szabin van. Remélem a helyettesítő doki is jó fej.
2020. júl. 26. 08:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez csak egy nyirokcsomó, ami megduzzadt az oltásra adott immunreakció miatt.


Betegtájékoztatóban ez szerepel:


Nem gyakori mellékhatások (100 adag oltásból legfeljebb 1 esetben fordulhatnak elő): nyirokcsomó-duzzanat a nyakban, a hónaljban vagy az ágyékban;


Innen lehet látni, hogy dolgozik az immunrendszer, és kialakul a védettség az oltás iránt.


Szerintem nyugodj meg, különösen, ha a gyerek jól van és vidám, és inkább hívd fel az orvost telefonon, hogy valóban szükségesnek tartja-e berángatni a mamát és gyereket?

2020. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, az orvosnak mindenkèppen làtni kell az oltàsi mellèkhatàst. Munkaköri kötelessège jelenteni, ha ezt elmulasztanà, honnan tudnàk 100-bòl hàny esetben okoz mellèkhatàst?! Oka van annak, hogy az ilyen esetekre van egy kièpìtett jelzőrendszer egèsz Európàban.
2020. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"honnan tudnàk 100-bòl hàny esetben okoz mellèkhatàst"


Ezt a klinikai kipróbálás alatti adatokból tudják, ahol volt párezer beoltott, abból már elég jó statisztikát lehet csinálni.


"Munkaköri kötelessège jelenteni"


Magyarországon jelenleg évente kb 90000 gyerek születik. Ha mondjuk csak fél százaléknál fordul elő a nyirokcsomó duzzanat a 2 alkalommal történő MMR oltásnál, akkor évente 900, csak nyirokcsomó duzzanatról szóló mellékhatást kellene bejelenteni.

De ott van pl. a 38o-nál magasabb láz, amely már gyakoribb 10%-nál. Ha ezeket is bejelentené, akkor ez évente 18000 bejelentés lenne minimum.


Nem reális, hogy minden csip-csup mellékhatást bejelentsenek az orvosok.


Természtesen, ha valami komoly szövődmény történik, vagy egy új, nem várt mellékhatás jelentkezik, az teljesen más. De egy nyirokcsomó duzzanat, ha a gyerek jól van, nem ok a mellékhatásbejelentésre és az ezzel járó óriási adminisztrációs folyamatra és kivizsgálásra.

2020. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!