Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Neisvac C mellett az oltási...

Neisvac C mellett az oltási könyvben szerepel valakinek matrica?

Figyelt kérdés
Külföldről költöztünk haza, óvodakezdés előtt egyeztetni kell a kapott oltásokat az itthoni gyerekorvossal, és ahogy a kezembe került a kislányunk oltási könyve, szembe tűnt, hogy a Meningococcus C mellett nincs beragasztott matrica, csak az oltási szám. Aggódni kezdtem, mert így nem tudnom a lejárati idejét, mivel nincs matrica, amin szerepelne. A lényeg pedig, ami az aggodalomra az okot adta, hogy az oltás beadatásakor (3 évvel ezelőtt) nem az általam kiváltott vakcina került végül beadásra, mert első gyerekesként nem tudtam, hogy hűtőben kell tárolni, hanem a barátnőmék tároltak otthon a hűtőjükben egy korábban kiváltottat, és azt adattuk be. Viszont sajnos nem emlékszem, hogy megnéztem-e akkor a szavatossági idejét... A többi kötelező oltás mellett látom, mert ott szerepel matrica szinte mindegyiknél... Eléggé fontos oltásról lévén szó, ezért vagyok nyugtalan. Beadás előtt az orvos/asszisztens ellenőrzi vajon a dátumot, vagy frissen kiváltott vakcinákra gondolva nem minden esetben?!

2020. aug. 10. 23:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
De mi a jo eget rugózol rajta most így 3 év elteltével?
2020. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Azért, mert sajnos a kinti elszigeteltség miatt eléggé paramami lettem, de ezt kívülállóknak nem is kell megérteni.

Amit viszont én nem értek, és ezért is agyalok, hogy miért nem ragaszt minden orvos matricát az oltáskor?!

2020. aug. 11. 08:51
 13/29 anonim ***** válasza:
79%

A, Nem az orvos ragasztja be, hanem a nővér.

B, Emberből van és elfelejti

C, A matrica se tart örökké, leeshetett.

D, Nem volt rajta amatrica, ezért írtak be a gyártási számot.

E, Nyugodj le mert elobb csak magadat vágod tonkre, aztan a gyereket is

2020. aug. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
tuti nem járt le..viszont én biztos nem adattam volna be egy random hűtőben tárolt oltást, nekünk pl tíz fokot ingadozik egy nap alatt a hőmérséklet odabent. Előtte veszem át mindig a gyógyszertárban, és viszem is beadatni hűtőtáskában.
2020. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%

14!


Ennyi erővel a gyógyszertár hűtője se megbízható ám....

2020. aug. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
18%
Hogy ne lenne az... Nekik normális, erre való hűtőjük van.
2020. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
79%

Áh, értem. Az átlag embernek pedig nem normális hűtője van.

Nos, kapaszkodj: a gyógyszertári hűtő 5 fokon hűt. Az enyém minimum 1, max 7 fokon. Nem egy hiperszuperextra, nem a legújabb modell, hanem egy átlagos darab. Hidd el, megbízható. Pont ugyanannyira, mint a gyógyszertári.

2020. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
A hűtés során szerintem is bárhol-otthon, gyógyszertárban egyaránt- előfordulhat valami ziccer. Nem vitát akartam generálni, csak a matrica-kérdés foglalkoztat.
2020. aug. 11. 09:59
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
De miert foglalkoztat ennyi idő után? Nem gondolod, hogy ha valami gubanc lenne, akkor már kiderült volna?
2020. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
A betegség nem biztos szerintem, hogy ennyi idő után mindenképpen felüti a fejét, ha valakinek nem ad megfelelő védettséget egy oltás. Lehet, hogy csak több év múlva. Vagy rosszul gondolom?
2020. aug. 11. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!