Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Neisvac C mellett az oltási...

Neisvac C mellett az oltási könyvben szerepel valakinek matrica?

Figyelt kérdés
Külföldről költöztünk haza, óvodakezdés előtt egyeztetni kell a kapott oltásokat az itthoni gyerekorvossal, és ahogy a kezembe került a kislányunk oltási könyve, szembe tűnt, hogy a Meningococcus C mellett nincs beragasztott matrica, csak az oltási szám. Aggódni kezdtem, mert így nem tudnom a lejárati idejét, mivel nincs matrica, amin szerepelne. A lényeg pedig, ami az aggodalomra az okot adta, hogy az oltás beadatásakor (3 évvel ezelőtt) nem az általam kiváltott vakcina került végül beadásra, mert első gyerekesként nem tudtam, hogy hűtőben kell tárolni, hanem a barátnőmék tároltak otthon a hűtőjükben egy korábban kiváltottat, és azt adattuk be. Viszont sajnos nem emlékszem, hogy megnéztem-e akkor a szavatossági idejét... A többi kötelező oltás mellett látom, mert ott szerepel matrica szinte mindegyiknél... Eléggé fontos oltásról lévén szó, ezért vagyok nyugtalan. Beadás előtt az orvos/asszisztens ellenőrzi vajon a dátumot, vagy frissen kiváltott vakcinákra gondolva nem minden esetben?!

2020. aug. 10. 23:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%

Tévedsz. A gyógyszertári/ labori hűtők plusz akkuval vannak ellátva, ha netán áramingadozás, vagy áramkimaradás lenne.


Fokozottan kell ellenőrizni a vakcinák megfelelő hűtési szintjét, mert nagyon sok vakcina érzékeny erre.


Ha nem megfelelőek a hűtési körülmények, vagy nincs plusz akku, akkor súlyos bírság jár érte. Mint pl itt az egyik kerületi védőnőnek járt a múlt hónapban. Rengeteg oltóanyag tönkrement.


Tájékozódj, mielőtt hülyeséget beszélsz.

2020. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nem írtam semmi olyat, hogy az otthoni hűtési körülmények megegyeznek a gyógyszertáriéval, hanem hogy előfordulhat mindkét esetben hiba.

Jól elkanyarodott -szokás szerint- a hűtés kérdésének irányába a beragasztott vagy nem beragasztott matrica-kérdés. 1-2 kedves válaszoló írt azzal kapcsolatban csupán, nekik köszönöm!

2020. aug. 11. 10:52
 23/29 anonim ***** válasza:
30%
Az 5 fok megfelelő, mivel 2-8 között kell tartani. Aki azt írta, hogy 1-7 között van a hűtője, annak pont nem alkalmas rá. Csak mondom, de mindenki azt adat be amit akar...
2020. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23!


1 és 7 fok között lehet állítani. Egészen pontosan 1, 2, 3, 5 vagy 7 fokra állítható.

2020. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
34%
akkor neked jó hűtőd van. Az egyáltalán nem biztos, hogy a kérdező barátnőjének is ilyen van...
2020. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ahogy az sem, hogy nem jó van neki. Csak halkan kérdezem, szerinted épeszű ember nem figyel arra, hogy megfelelő legyen a hűtőjében a hőmérséklet? Nyilván én, véletlenül volt otthon pont egy "felesleges" csomag vakcina. Vagy te duplán vásárolsz iylenekbol?
2020. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Ami miatt nem tettem akkor hűtőbe laikusként az általam kiváltottat: “A lejárati időn belül a készítmény szobahőmérsékleten is tárolható (max. 25 °C-on) egyszeri alkalommal, legfeljebb 9 hónapig. Ezen időszak alatt a készítmény visszatehető a hűtőszekrénybe 2-8 °C közé. A készítmény csomagolásán fel kell tüntetni a szobahőmérsékleten történő tárolás kezdetének időpontját és a módosított lejárati időt. A szobahőmérsékleten történő tároláshoz meghatározott módosított lejárati idő semmilyen körülmények között nem haladhatja meg a készítmény teljes lejárati idejét. Ennek az időszaknak a végén a készítményt fel kell használni vagy meg kell semmisíteni.“

Aztán én hülye mégis tartottam a hűtés hiányától, ezért került felhasználásra a hűtött...

De ezzel még mindig nem a beragasztott vagy sem-matrica témakörében járunk.

2020. aug. 11. 11:39
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha még itthon megvan az orvosi kartonja a rendelőben, kérdezd meg az asszistenst.


Nálunk, duplán könyvelnek.

Egy matrica megy a kiskönyvbe, egy a kartonba.

Így onnan is be tudják neked olvasni.

Hisz nekik is rögzitenei kell, mert ne adj isten elveszted az oltási kiskönyvet, akkor bizonyos időre visszamenőleg az adatokat pótolni tudják. Meg nekik is könyvelni kell.


Bár, ha ez már 3 éve volt, nem biztos, hogy meglesz.

Egy telefont, megér, ha az megnyugtat.

2020. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Asszisztens vagyok: MINDIG ellenőrizzük a lejárati időt, akármilyen vakcinát, gyógyszert is kap a gyerek a rendelőben. Van amikor olyan hülyén gyártják, hogy alig lehet leszedni a matricát, vagy egyáltalán nem lehet. Következő hónapban megint le lehet szedni... Változó.

Amiatt ne aggódj, biztos, hogy megnézték a lejárati időt. Az, hogy a barátnődék hogy tárolták a hűtőben, már más kérdés. Én nem adattam volna be ilyen vakcinát a gyerekemnek.

2022. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!