Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 èves gyereknek mit lehet...

2 èves gyereknek mit lehet adni refluxra? Gasztros doki rendes gyógyszert akar, de azt nem szeretném hosszú távon. Gastrotuss szirup nem használ. Salvus vizet nem issza meg sehogy. Más?

Figyelt kérdés
Diètázik tejre, tojásra, gluténra. Emellett fruktózszegényen is étkezik.

2020. aug. 13. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A gyogyszer fog neki segiteni. Nem kell mindig szednie de most igen. Hiaba dietazik csak betegebb lesz ha nem adod a gyogyszert
2020. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt se értem, mi a francért kellett orvoshoz vinned. TE úgyis jobban tudod...
2020. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
KB. 2 hónapja kapta már 3 hétig a gyógyszert Pantoprazol 1x10mg és fokozatosan elhagytuk, azóta eltelt egy hónap tünetmentesen és most tünetel megint erőteljesen. A diétát nem ez miatt tartjuk, hanem amúgy is allergiás ezekre :/
2020. aug. 13. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz gyógyszert szednie szerintem is. De ne legyél annyira megijedve, hogy ilyen kiskorában gyógyszert kell már szednie. A pantoprazol és egyéb más savlekötők nem olyan gyógyszerek, mint pl antibiotikumok, szteroidok stb... Nem káros a gyerek szervezetére. Általában kalcium-/magnézium-/nátrium-hidrogénkarbonátokat tartalmaz. Ez ha reagál a gyomorsavval (sósav) víz és szén-dioxid keletkezik, tehát nem káros. Nyilván ezen kívül más anyagok is vannak, amelyek megakadályozzák a túlzott gyomorsavtermelést, de egyik anyag sem vészes. Hidd el, nem olyan komoly/veszélyes ez, mint gondolod. És nem mellesleg, ha nem engeded szedni neki a savlekötőt, azzal nagyobb kárt csinálsz, hiszen a nyelőcsőbe feljutó sav komoly marásokat, sérüléseket, drasztikusabb esetben fekélyeket okozhat a nyelőcsőben ill. a gyomorban. Aki azt mondja, ne engedd neki szedni, 100%, hogy nem ért hozzá. Természetgyógyász mondta nekem, hogy ne szedjem, mert állítólag nem tud miatta felszívódik a vitamin. Persze mondanom sem kell, hogy nem hittem el, és az orvos is megerősített, hogy ez kamu. A lényeg, hogy a kisgyerek tünetei enyhüljenek, és más károsodása se legyen. De hidd el, a savlekötő nem fog károsodást okozni.
2020. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. szept. 2. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi nekem az lenne a kérdésem hogy honnan tudtad h ez reflux? Mi volt a jele?
2020. szept. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!