Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan segíthetem a gyógyulást...

Hogyan segíthetem a gyógyulást kisgyermekkori kulcscsonttörés esetén?

Figyelt kérdés

Sajnos nem a legjobb ellátást kapja a kislányom szerintem.


Eleve rögzítőt sem kapott. Pedig van direkt kicsiknek ilyen esetre!

Csak egy szál gézzel felkötötték a kezét.

Úgy volt 17 napig.


Közben kontroll röntgenek voltak. Ma az utolsó (össz 3),még mindig törött a csont.


A doki szerint még 1 hetet maradjon otthon, utána ovi.

És ha addig sem forr össze? Egyáltalán honnan fogom tudni, hogy összeforrt?

A háziorvos mi alapján fogja engedni oviba? Nem lát bele a gyerekbe.

Az a csont meg nem gyógyulgat. Szerintem. Az összes kontrollon törött volt. Az 1 hét alatt nem fog összeforrni!


Valamint tornáztatnom kell. De hogy? Semmit nem mutattak, hogy hogyan kellene...

Emelgetem neki, de annyi elég?


Szerintetek én aggódom túl, vagy tényleg korai 1 hét múlva az ovi? (traumatológus engedné, de akkorra még nem forr össze teljesen)


2020. aug. 27. 22:01
 1/7 A kérdező kommentje:

Annyit még hoztáteszek, hogy a mozgása nem túl jó a kislányomnak. Kb csetlik-botlik.

Így aztán főleg aggódom. Hogy fellöki valaki vagy esik egy nagyot valamelyik játékról..

2020. aug. 27. 22:03
 2/7 A kérdező kommentje:
Az óvónő ki van akadva amúgy az "ellátás" miatt. De a háziorvos is. Amúgy Nyíregyháza.
2020. aug. 27. 22:04
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
A kulccsontot képtelenség gipszelni. Anatómiai helyzeténél fogva. Azért kell tornáztatnod, hogy ne forrjon rosszul össze.
2020. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Kulcscsontot tényleg nem tudják gipszelni. Műteni és csavarogni szokták általában, de gondolom egy ilyen pici kisgyereknél ez nem szokás.
2020. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem lehet gipszelni.

Én rögzítőt írtam!!

Ugyanis olyan van. Láttam is már 3-4 éves gyereken.

A gyerekorvosunk ki volt akadva, hogy a lányom nem kapott. Így "sosem" fog összeforrni.. Legalábbis nagyon lassan.

2020. aug. 28. 06:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy rosszul :(
2020. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az..
2020. aug. 28. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!