Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan, aki csak egyet...

Van itt olyan, aki csak egyet adatott be a gyerekének bárányhimlő oltásból? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2020. szept. 23. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

A több injekcióból álló védőoltásoknak leginkább úgy van értelme, ha mindkét (minden "darabját") megkapja az illető.

A 2. úgynevezett emlékeztető oltás is igen fontos a megfelelő védelem eléréséhez.

2020. szept. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Kötelező mind2.
2020. szept. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Mivel kötelező, nem adadhatsz be csak 1-et
2020. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem ezt kérdeztem. Ezzel én is tisztában vagyok.
2020. szept. 23. 11:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt mindig kötelező, amikor a lányom kapta, volt olyan álláspont, hogy egy is elég a tünetek enyhítésére. Ezért kérdeztem.
2020. szept. 23. 11:41
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
A fiam mind a kettőt megkapta, a nagylányom viszont egyet sem, mert akkor még nem volt kötelező. A fiam már megkapta az elsőt, mikor a lány bárányhimlős lett. Nem kapta el tőle. A lányom kis barátnője is elkapta, és az ő öccse, pár hónappal fiatalabb, így akkor még egy oltást sem kapott. Ő szintén bárányhimlős lett. Nem tudom, hogy ez csak véletlen volt-e, vagy az az egy oltás ennyire védte már.
2020. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Nalunk is egyet kapott,anno meg mikor nem volt kotelezo. A masodik elmaradt ,mert allandoan nathas,taknyos,influenzas volt. Volt is az oviban baranyhimlo. Egy potty volt az arcan,ami holyagosnak tunt. Nezegettek az ovonok is,mi is. Egyszer kell nezetni ellenanyag vizsgalatot,hogy van e vedettsege,atesett e es milyen merteku.
2020. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 24. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!