Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Autista lenne a 16 hónapos fiam?

Autista lenne a 16 hónapos fiam?

Figyelt kérdés

Nem tapsol még mindig és nem mutogat (láttam már mindkettőt, hogy csinálja, de ha kérem, az istenért se akarja csinálni)

Előfordult már, hogy a mi kezünket húzta mutatni vmire, vagy a mi kezünket ütötte össze (olvastam, hogy ez nem jó jel.) Ha tetszik neki valami, odahozza, vagy mond valamit a saját kis halandzsáján és ránk néz. Egyébként mosolygós baba, visszamosolyog, velünk szívesebben játszik mint egyedül, szemkontaktus is van, hosszasan is. Sztereotip játékai kifejezetten nincsenek, nem igazán köti le egy valami, régebben az ajtókat nyitogatja, de kb 2 hét után azt is megunta.

Mindenképp elviszem szakembereket, csak érdekel a véleményetek!



2020. okt. 8. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem valószínű, hogy autista lenne, van szemkontaktus, mosolygós. Egy 16 hónapos nem tud még úgy igazán játszani, másfél éves sincs.
2020. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

"Szülőként első kézből figyelhetjük meg és ismerhetjük fel az autizmus jeleit, hisz nálunk jobban senki sem ismerheti gyermekünket. Amíg pici, ezekre is különösen figyeljünk, hisz autizmusra utalhat, ha:

Nem reagál a szemkontaktusra, vagy nem mosolyog vissza

Nem reagálnak a nevére, vagy egy ismerős hangjára

Nem követi vizuálisan a tárgyakat, vagy a rámutatott objektumokat

Nem zajong, hogy felkeltse érdeklődésünket

Nem kezdeményezi, vagy viszonozza a dédelgetést

Nem követi a mozgásokat, vagy az arckifejezéseket

Nem játszik másokkal

Nem jelzi, ha megsérül, fájdalmat, vagy kellemetlenséget érez"


Ezt egy oldalról másoltam ki, ezeket írja alap jelnek ilyen kis korban

2020. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sem autizmus, egyszerűen nem passzolnak a tünetek.
2020. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Mi ez az autizmus mánia ezen az oldalon? Nem bántásból kérdező de tényleg. Te és a többi anyuka honnan veszi hogy folyton ettől retteg?
2020. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Amikor nem volt még internet, nem volt ennyi összezavarodott anyuka sem.
2020. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Ez a rész totálisan kizárja az autizmust:

"Ha tetszik neki valami, odahozza, vagy mond valamit a saját kis halandzsáján és ránk néz. Egyébként mosolygós baba, visszamosolyog, velünk szívesebben játszik mint egyedül, szemkontaktus is van, hosszasan is. Sztereotip játékai kifejezetten nincsenek, nem igazán köti le egy valami, régebben az ajtókat nyitogatja, de kb 2 hét után azt is megunta."

2020. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!