Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit adjak neki köhögésre?

Mit adjak neki köhögésre?

Figyelt kérdés
Ma reggel (szombat) nagyon elkezdett köhögni a 11 hónapos babám. Szárazon. Eddig úgy gondoltam, hogy a fogzás miatti nyál miatt köhög, de mára bizonyosodott be, hogy nem. Mellé folyik az orra, de csak vizes orrfolyás, nek zöld/sárga, nem nyúlik. Láza nincs, jókedve van, eszik. Csak a köhögés, orrfolyás. Hétvégéből adódóan nincs orvos. Csináltam hagymás szirupot: kockára vágott cukros vöröshagymát, vízben forraltam 5 percig. Ezt oda adhatom neki? Vagy valami mást esetleg? Köszönöm!
2020. okt. 10. 06:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sok langyos teát adtam ilyenkor, hogy a torka is kellemesen nedves legyen, ne kaparjon neki, ugye bár nekünk is ilyenkor az nagyon fájdalmas tud lenni, na meg hogy a sok folyadékkal mosódjon a szervezete.

C vitamin, D vitamin, gyümölcsök és jó esetben gyorsan lereagálja az immunrendszere.

Ha ennél komolyabb, akkor Gyerekorvos és valószínű felír neki egy kanalas gyógyszert (talán az ambroxol szedhető már ilyenkor?) vagy valami. De ilyen őszi taknyos dologra túl sok mindent nem lehet tenni a folyadékon és a vitaminokon felül.

2020. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha valóban nagyon köhög, akkor el kell vinni az ügyeletre.
2020. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!