Egy hete tartó hasmenès?

Figyelt kérdés

Kisfiúnk 15 hónapos, eddig minden rendben volt vele, mindenevő, jó ètvágyú. Sima tejet nem kapott még, este még tapszert kap elalvás előtt.

Egy hete sárga, folyós, savanyú a szèklete, naponta többször, van hogy 5ször is. Az orvos először diètát,majd protexint ajánlott. Nem eszik csak főtt zöldséget, gyenge húslevest, háztartási kekszet, reszelt almát azóta... Nem javul. Az orvos mondza hogy még türelem, semmi tejtermèk.

Volt valakinek ilyennel tapasztalata? Mi segített? Mit lehet neki adni enni hogy ne ugyanazt egye szegèny már ennyi ideje?

Előre is köszönjük, már nagyon el vagyunk keseredve😞


2020. okt. 11. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Savanyu a szeklete?

Megkostoltad?

2020. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a szaga savanyú
2020. okt. 11. 10:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami jó fajta probiotikum nagy adagban a legtöbb esetben megoldja a gondot. Olyat keress, amiben lehetőleg minél több fajta törzs van.

Nálunk mindig van itthon a hűtőben és egy-egy hasmenést fél nap alatt megold.

2020. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamnak is volt már elhúzódó hasmenése, először a 15 hónapos oltás után 9 nappal kezdődött. 3 hétig tartott. Neki is savanyú szagú volt, emesztetlen, minden állag és szín elofordult. Orvos szerint fogzás okozta, másik szerint vírus. Nem derült ki. Mikor egy nap 12x ment a hasa, felhívtam az ügyeletet, ahol azt mondták, igyon rehidralo folyadékot, ha nem issza meg, akkor infúzió. Szerencsére megitta. Utána napi 4-5x volt hasmenése. Én csak 2 napig diétáztattam. (tejre alapból diétázik)

Én is tartottam tőle, nehogy komolyabb baja legyen, de szerencsére nagynehezen elmúlt.

Evett, ivott, jó kedve volt végig.

Nyáron megint volt 2 hétig tartó hasmenése, akkor sem derult ki, mi okozta. Nem dietaztattam akkor sem, persze nem zsíros pörköltet evett, hanem sült csirkemell rizzsel, húsleves, rakott zöldségek...

2020. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük
2020. okt. 11. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Diéta és probiotikum mellett is megmaradó, elhúzódó hasmenésnél fel sem merült az orvosban, hogy esetleg valamilyen kórokozó? Miért nem csináltat széklettenyésztést? Egyébként ilyen kezelés mellett is elhúzódó hasmenést bakteriális fertőzés szokott okozni. Nem ártana erről az oldalról is megvizsgálni szerintem a dolgokat.
2020. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. A mi orvosunkban nem merült fel, hogy tenyésztés kellene. Magán gyermekorvoshoz is vittük, kértem, hogy csinaltasson, azt mondta felesleges. Állítólag bakteriális bélfertőzésre sem kell antibiotikum, amíg nincs véres széklet, pl camphylobakter. Az biztos, h közel alltam ahhoz, h kibalhezzak egy tenyésztést, de szerencsére a kisfiam evett, ivott, jó kedve volt, nem tűnt betegnek, nem fájt semmije, nem volt lázas, így vártam. Az ugyelettel együtt 3 orvossal konzultaltam. Elvileg van olyan vírus, ami sokáig tartó hasmenést okoz. Ha a kisfiam állapota kicsit is rosszabbodott volna, vittem volna 4. orvoshoz, de rendbe jött. Ja és enterol babyt adtam neki az utolsó pár napban. Nem tudom, ez hozta-e helyre.
2020. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is mondtam az orvosnak, de felháborodott. Szerinte el fog múlni... Hát bízom benne, most kapja a probiotikumot
2020. okt. 12. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!