Fontos a supinált cipő?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1.5éves most és eddig supinált cipőt hordott ha mentünk sétálni arra anapi kb 30 percre.


Kérdésem hogy Télen folytassuk ezt vagy kapjon kényelmes normális cipőt?


Nincs baja a lábának vagyis nem lehet látni semmit sem de fél évesen az ortopéd orvos ajánlotta hogy késöbb ne legyen baj.


Nektek meddig kellet ezt hordani?



2020. dec. 1. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Supinált cipő csak akkor szükséges, ha valóban indokolt. Az enyémeknek sose volt. Sőt, semmi extra, nem is kemény kérgű, bokatartós cipőt hordtak, mégsincs semmi bajuk
2020. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Supináltat akkor és addig kell hordani, amikor és amíg azt a szakorvos mondja.

Én elvittem a gyereket ortopédushoz, mert dől az egyik bokája kicsit befelé, de még neki sem kell supinált, csak megerősített kérgű cipő.

2020. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

20hós a fiam, 1 éves kora ota biztosan megy. Sosem volt supinált cipője, tökéletes a lába.

Én úgy tudom, hogy a nem indokolt használattal még árthat is vele az ember.

2020. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre az ortopédián tudnak neked válaszolni.

Nekünk az egyik gyereknek javasolták - a másik probléma híján nem hordott :) -, ezért több éve szupináltat hord, de semmi változást nem látok, ugyanúgy befelé dől a bokája. Persze lehet, ha nem azt hordana, akkor rosszabb lenne.

2020. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Supinalt cipő ártalmas, hogyha nincs baja a lábanak. Mikor elkezdett járni el kellett volna vinni orthopediára.
2020. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Orvos ajánlotta de nincs semmi látványos dolog ami miatt szerintem indokolt lenne de mivel nem értek hozzá ezért teljesitettük amit ajánlott nyilván ő tudja jobban lehet hogy csak megelőzés.


Ahogy fentebb irtam orvos ajánlotta de látványosan semmi baja.

2020. dec. 1. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy rendes dokit neki. A supinalt cipő nem előz meg semmi, ellenben árt az egészséges lábnak.
2020. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!