Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 hónapos kisfiam torkán...

3 hónapos kisfiam torkán hólyag(ok) vannak, a doktornő azt mondta, nem tud mit csinálni mert ő még pici, nem tudja lenyelni a tablettát és nem tud szopogatni cukorkát, fújatni sem lehet. Hagyjam ennyiben? Még pici, és ha nagyobb baja lesz?

Figyelt kérdés

Nem mondta mitől van, a férjem volt bennt vele, mert a gyomrával is problémák vannak, és azért ment be ő, hátha ő picit eréjesebb, mert sok mindent félvállról vesznek.

De erre nem kérdezett rá, mitől lehet. Másnak is volt ilyen? Esetleg reflux nem okozhatja?



2020. dec. 2. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Azonnal váltsatok orvost, erről a hólyagokrol pedig kérjetek másod véleményt másik orvostól.


Láza van? Bármi más tünet? Kedve? Eszik?

2020. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lázas? Hat tuti nem hagynám annyiban. Várd meg az estet és vidd el az ügyeletre. Itt megnézi egy másik orvos legalább.
2020. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg vírus, nagyon sok baba/totyogó átesik rajta. Nagyon kellemetlen de meg fog gyógyulni.

Általában torokfertőtlenítő sprayt és fájdalomcsillapítót szoktak javasolni nagyobbaknak. Ilyen picinek én is inkább bevinném ügyeletre is, hátha ott javasolnak valamit.

2020. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kèz-làb-szàjfàjàs vagy kanyarò okozhat pèldàul hòlyagokat a torokban, de sok màs vìrus is. Egyikre sincs gyógyszer, elmùlik magàtòl, hacsak nem fertőződik felül vagy vitaminhiànyos a gyerek. Az meg ilyen kicsinek nem valószínű.
2020. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ügyelet és orvosváltás...
2020. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Holnap megyünk vissza gasztrora, ott megkérdezem a doktor urat. Ez egy helyen van :) de nagyon ki vagyok most lelkileg, hogy nem tudom mi van.

Ott úgy működik, hogy vannak orvosok meg külön kardiológus és gasztroenetrológus, de ők is ugyan úvy vizsgálják a gyerekeket. Megvan melyik nap ki van ügyeletben. És mindig más lássa a kicsit. Egy részből jó más részből rossz. De lehet váltani fogunk orvost. Csak most ez a gasztro nagyon fontos, nagyon szenvedünk már, és ma kaptunk holnapra időpontot, de amúgy márciusra osztogatnak már termineket. Szóval nagyon nagy szerencse. De a doktor úr nagyon kedves és figyelmes, már találkoztam vele. Benne reménykedem, hogy megnyugtat.

2020. dec. 2. 21:49
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyébként a kedve már rég nem az igazi, de itt közre játszik a poci is. Eddig hiába mondtam, hogy mi van, azt mondták amíg hízik....

Na de most alig hízott, így már komolyan vettek és ezért kapott holnapra időpontot gasztrora.


Ez az egész úgy kezdődött, hogy tegnap észrevettem hogy néha nagyokag nyel, vagy csak másodszorra/harmadszorra sikerül lenyelnie a nyálát, olyankor próbál levegőt is venni és ilyesztő. De nem minden nyeléskor, viszont észrevettem.

Hívtunk az ügyeletre este, azt mondták nem tűnik komolynak, és ha mindig hallanánk, menjünk el az orvoshoz. Aztán ma nagyon sírt, vigasztalhatatlan volt. De közben az ínyét is piszkálja, a tápszer sem lesz jó, kevés neki, úgy néz ki savat is csináll neki. Aztán rájöttem hogy a növekedési ugrás is aktuális. Szóval nem tudom végül mi végett ilyen nyűgösebb most.

Reméllem holnap már téneg többet tudok meg.

Láza konkrétan nem volt. A kezei mindig hidegebbek, legalábbis gyakran. A teste meg meleg. Jobban felöltöztettük, és aztán mérten 37,8-at, de aztán lement 37,4-re. Ma is ennyit mértem. Hónaaljban 36,6/7 körül van neki.

Enni eszik, kevés is neki, kis mohóm :D

2020. dec. 2. 22:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a tuszos mandulagyulladás kezdődött így, de ne legyen igazam.


Holnap mindenképp kérdezz rá, több szem többet lát, ha nem a torok a doki szakterulete, nézzen bele.

2020. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, aztán mi lett, leírnád részletesebben?

Előre is köszi!

2020. dec. 2. 22:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra, irtak fel neki torok fertőtlenítő sprayt, kúpot lázra és antibiotikumot

Pár nap alatt át is ment rajta, viszont amíg benne volt se enni se inni, nehezen nyelt, stb,


Annyi hogy extrém magas láza volt a nehéz nyelés megjelenés után 2-3 napra, olyan 39.5ig felment neki szegénynek


Nem tartottak bent minket, viszont figyelnem kellett őt és ha nem ivott volna minimálisan semmit akkor irány vissza. De szerintem csak azért engedtek ki minket mert egyébként a kórháztol egy utcára lakunk.., pici babákat még bent tartják ilyenkor

2020. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!