Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fáj a gerince az 5 éves...

Fáj a gerince az 5 éves kislánynak, de semmilyen kezelést nem kap a Covid miatt?

Figyelt kérdés

Már tavaly is elmentünk az ortopédiára. Akkor azt mondta a doki, hogy alakul az élettani görbület, semmi baj.


Most ismét elvittem, mert mondja folyamatosan, hogy fáj a gerince. Egy csigolyája kijjebb is áll középen, mint a többi.

Na készült röntgen, enyhe gerincferdülése van, 10% alatti a görbület. A bal válla feljebb van.

Gerinctornát és úszást írt ki, de nincs semmi a covid miatt.


Én elhiszem, hogy gerincferdülése van. Nekem is van. De nekem nem áll ki a csigolyám, és nem panaszkodok naponta, már egy éve...


Hova vigyem, hogy csináljanak is vele valamit? Milyen tornát tudok Itthon vele végezni, ami segíti az izmok fejlődését?


Babaként sokszor hátravágta magát az ölünkben. Attól félek, hogy az a csigolyája akkor sérülhetett meg, azért áll ki. De akkor a röntgenen nem látszott volna valami eltérés?? Sokszor be is kékül/sárgul körülötte.


2021. febr. 26. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Egy magán orvoshoz.
2021. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam, hogy a gyógyfürdők most megnyitottak. Kérdezz rá MOST, hogy nincs-e nyitva, ami nektek kellene.

Illetve én maszek gyógytornászt megfizetnék, akár házhoz jövőt is, és akkor legalább annyi kezelést kapna a gyerek.

2021. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha röntgen is készült, azon látták, mi baja van, ne te diagnosztizáld. Keressetek fel magánban egy gyógytornászt, az betanítja mondjuk egy hónap alatt és onnantól otthon lehet gyakorolni.
2021. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Naponta panaszkodik a gyereked, hogy fáj a gerince és tétlenül hallgatod?! Magánban minden gyógytornász dolgozik. Amugy szerintem államiban is. Keresztapumhoz kijárt betanítani a gyakorlatokat.
2021. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
1 éve panaszkodik, és te minden nap csak hallgatod, ahelyett, hogy rég vitted volna dokihoz. Államiban sehol nem fogják nagyon fogadni, ezt sajnos magán úton kell intézni.
2021. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tavaly is elvittem dokihoz. Azt mondta akkor a doki, hogy semmi baja nincs. Akkor nem készült röntgen. (egyéb betegség miatt már sok röntgenje volt, azért).


Megkérdeztem a gyerekrehabon a gyógytornát. A vírus miatt nincs semmi.


Eddig csak az volt a probléma, ha a babaülésbe ültettük, akkor panaszkodott.

Mostanában viszont már itthon is panaszkodott. Azért vittük vissza!!!

2021. febr. 26. 14:20
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk van a gyermek szakrendelőben gyógytorna. Egyéni és csoportos is. Ha a gyerek ortopéd orvos felírja, akkor a gyógytornászok foglalkoznak vele.

Érdeklődj, hogy nálatok hova kell menni és kérj időpontot gyógytornára.

2021. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nálunk NINCS gyógytorna! Megkérdeztük, a vírus miatt semmi nincs!! (Nyíregyháza).


Bejártunk a múlt héten mindent (háziorvos, kórház (ortopédia, gyerekrehab, gyógytornászok), és elküldtek minket!!


A vírus miatt nem érdekel senkit, hogy mi a gyerek baja!

2021. febr. 26. 22:35
 9/16 A kérdező kommentje:

Jó lenne, hogyha válasz előtt elolvasnátok, amit írtam.


Akkor nem kellene újra és újra leírni ugyan azt... :(

2021. febr. 26. 22:36
 10/16 A kérdező kommentje:
A kórházban katonák vannak a bejáratnál. Csak úgy be sem lehet menni.
2021. febr. 26. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!