Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes a 4,5 évesemnek...

Érdemes a 4,5 évesemnek beadatni a bárányhimlő elleni oltást?

Figyelt kérdés

Mikor ő született, még nem volt kötelező és mi nem adattuk be. Most megszületett a kistesó, neki már kötelező lesz.

Viszont a nagy még nem kapta el eddig, a kicsi most 3 hónapos és majd csak 13 és 16 hónaposan oltják, addig, ha a nagy esetleg elkapja, akkor gondolom a kicsit is megfertőzheti vele.

Nem tudom, hogy jobb-e, ha a nagyot is beoltatjuk most. Ti hogy döntenétek?



2021. ápr. 7. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi beadattuk a gyerekeknek, amikor még nem volt kötelező. (3 és 5 évesek). Ma már nem olyan a bárányhimlő, mint a mi gyerekkorunkban volt, sokkal gyakoribb a súlyos lefolyású megbetegedés, ezt gyermekkórházban dolgozótól is hallottam.
2021. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan voltam gyerekként bárányhimlős és a testvéreim is, szóval az én fejemben ez egy szokásos gyerekbetegségként élt, de aztán olvastam, hogy elég sok gyerek kórházba kerül vele több hétre. Nem olyan ritka a súlyos lefolyás, talán 30-ből egy gyerek, de nem emlékszem biztosan. Mindenesetre engem meggyőzött ez az adat, hogy a saját gyerekemet (majd) beoltassam, pedig akkor még több tízezer forint volt az oltás. Igaz, hogy pár gyerek az oltás ellenére is elkapja, de elvileg ők pont azok, akiknél oltás nélkül nagyon súlyos lenne a betegség, így meg enyhe lesz. Szóval nekik is nagyon megérte.
2021. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én beadatnám. Ha nem is kapja el, és a kicsi sem, elvileg felnőtt korban rosszab, ha elkapja valaki. Én ezt hallottam. Én átestem rajta gyermekként, a fiam tegnap kapta meg az oltást, 13,5 hónapos.
2021. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beadatnám.
2021. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim is megkapták amikor még fizetős volt

(én nem voltam b.himlős és rettegek tőle)

2021. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én voltam gyerekként bárány és rózsahimlős is, a férjem is. Az elsőnknél ezért nem is izgatott ennyire ez a dolog, meg nála ugye nem volt még nagytesó, aki hazahozhatta volna neki. Később, ovisként meg úgy voltunk vele, kapja csak el, mert ugye a mi gyerekkorunkban is ez volt a szokás.

De most már azt mondják, sokkal durvábbak a szövődményei és nem tudom, ha 1 éven belül elkapja esetleg a nagy és átadja a kicsinek, akkor a kicsinél ez hogyan jönne ki, vajon hogy viselné...

2021. ápr. 7. 11:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#5, magadat is beoltathatod ám, ha aggódsz :-)
2021. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem adattuk be. Mindkét gyermekünk túlesett rajta szinte észrevétlenül. Mikor a nagy elkapta, úgy 3 évesen,a kicsit még szoptattam, úgy hogy ő csak kb. másfél év múlva kapta el. De mondom mi szinte észre sem vettük, szerencsére.
2021. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Beadattam mindkettőnek fizetősen. A nagyobb óvodai csoportjában volt olyan kislány, akinek a szemén is voltak pöttyök. Alig találtak orvost, aki házhoz kiment és megvizsgálta.

Barátnőm kislányainak még a puncijuk is pöttyös volt. Ordítottak úgy fájt és viszketett. A kicsin nemsokkal később kijött a vitiligo autoimmun betegség, amit lehet, hogy a bárányhimlő lobbantott be.


Jobb ezt megúszni, ha van rá mód.

2021. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!