Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Melyik a jobb? Ha egy szülő...

Melyik a jobb? Ha egy szülő valamennyire szkeptikus a nem kötelező oltások, illetve a mindenféle vitaminokban, tablettákban vagy ha teljes mértékben megbízik bennük, akár vakon is?

Figyelt kérdés

Persze nem a covid-19 elleni nem kötelezőre gondolok, hanem mondjuk az influenza, fiúk esetében a hpv stb. ilyen oltások rá.

Tabletták alatt a vitaminokat, az orvosilag nem indokolt gyóhatású készítményeket stb. értem.

Szeptikus alatt azt értem, hogy a nem kötelezőket nem kéri, maximum akkor, ha orvosilag nagy veszélyt jelent a gyermekére, egyéb pl. másik betegség miatt.

Bizalomban azt, hogy mindent, amire lehetőség van beadat.



2021. júl. 14. 19:11
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*oltásokra
2021. júl. 14. 19:12
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az jó, ha tàjékozódik a szülő.
2021. júl. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz ügy. Nehéz jól tájékozódni.

Mi költözés miatt orvost váltottunk. Az első kb. semmi nem kötelező oltást nem ajánlott, a másik mindent nyomna a gyerekbe.

Ismerősöknél is nagyon vegyes. Van aki mindent beadat, van aki semmit.


Én egyedül a Neisvac c-t adattam be. Bexeron is gondolkodtunk, amikor az orvos mondta, hogy a kollégája egyik "gyereke" a kezei között halt meg. Végül a Covid miatt elmaradt.

2021. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%

A nem kötelező oltásoknak is nagyobb a haszna, mint a kockázata, szóval azokban érdemes megbízni. Ezeket a legtöbb orvos is javasolni szokta, hiába nem kötelező (a gyerekorvos nem föltétlenül, de akinek a járványok stb. a szakterülete, az igen).


Random tablettákat meg vitaminokat nem szoktak általánosan javasolni. A vitaminoknál pedig probléma, hogy ezeket gyakran étrendkiegészítőként forgalmazzák, nem gyógyszerként, és nem ellenőrzi a hatóság, hogy tényleg az van-e benne, mint ami rá van írva. Szóval ezek ilyen szempontból kevésbé biztonságosak, mint a gyógyszerek, és én nem ajánlanám senkinek, hogy vakon megbízzon bennük. Egy noname gyártó étrendkiegészítő termékét, főleg olyasmit, amit mondjuk túl lehet adagolni, nem szívesen adnék a gyerekemnek. De ha tényleg az van benne, ami rá van írva, és nem több mondjuk, akkor legalább nem ártalmasak.


Szóval ez a két dolog, amit egy kalap alá vettél, szerintem nagyon különböző és nincs értelme egyben véleményt mondani róluk.

2021. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Szerintem az első a jobb. A mi orvosunk azt vallja, hogy inkább erősödjön a szervezet és az immunrendszer azzal, hogy hozzászokik a szervezet. Szerinte ez a természetes. Soha nem oltattunk influenza ellen és már olyan erős az immunrendszer, hogy lassan 6 éve nem is volt nálunk.


A Tabletták pedig akárhogyis, de nem természetesek. Én inkább zöldségek, gyümölcsök, a sport, a napfény és általában az egészséges életmód mellett állok, mint ezek mellett a Tabletták mellett.

2021. júl. 14. 20:21
 6/30 A kérdező kommentje:
Szegény gyerek nem egy tűparna, akiben több oltóanyag van, mint vér. Inkább az erős immunrendszeren van a hangsúly. A doki azt is mondta, hogy ha lázas, akkor sem kell rögtön gyógyszer, csak ha nagyon magas, mert a test nem hülye. Persze vannak hibák, de csak azokon kell segíteni.
2021. júl. 14. 20:25
 7/30 A kérdező kommentje:
Mondta az orvos, hogy nagyon hangzatos, hogy 0.0001%-ban lehet halálos is, de ennyi erővel játszótérre sem szabad vinni, mert ugyanennyi, sőt nagyobb esélye van annak, hogy pont úgy esik le, hogy bele is hal.
2021. júl. 14. 20:28
 8/30 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a szkeptikus hozzààllàs logikusabb. Olyan orszàgban èlünk, ahol nincsenek kötelező oltasok, ìgy egyet sem kapott a gyerekünk. A XXI. szàzadban ezek a betegsègek megelőzhetőek mas mòdszerekkel us, van ràjuk gyògyszer, vagy egèsz enyhe tünetekkel meg lehet ùszni.Nagyobb az esèlye annak, hogy az oltàs mellèkhatàsàtòl legyen beteg a gyerek, mint a megelőzendő betegsègtől.
2021. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
8.! Amit írsz, nem így van, mivel előzhető meg egy kanyaró, bárányhimlő, kullancs enchephalitis. A mellékhatások meg sokkal enyhébbek lehetnek, mint maga a betegség. Neked olyan agymosott szöveged van.
2021. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

A szkeptikusság nem kellene, hogy oltásellenességet jelentsen, hiába a "szkeptikusok társasága".

Utána néztem, elolvastam a tanulmányokat és mérlegelve, több orvos ismerőst megkérdezve oltattunk vagy nem. Többnyire igen.

Az oltás pont immunrendszer booster.

2021. júl. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!