Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szkeptikus vagyok a tápszerrel...

Szkeptikus vagyok a tápszerrel - anyatejes a babám (még). Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

5 hónapos múlt a kisfiam, eddig csak anyatejes, egy hete kezdtük el a gyümölcsöket, mivel valamennyire lecsökkent a tejem mennyisége, de ezeket is már nagyon szereti.


Reggeli kaja szopi, tízórai félig gyümi félig szopi, ebéd szopi de nyűglődősen, uzsonna csak gyümi, vacsora szopi + lefagyasztottból valamennyi ha nem éppen nem elég ciciből.


Kezd fogyni a lefagyasztott tej (pedig főzelékeknek akartam tartalékolni) és nagyon nem bír ráállni az agyam, hogy tápszerrel egészítsem ki - de nem tudom megindokolni, miért. Másnak is voltak ilyen fenntartásai? Hogy fogadta az anyatejes babó? Minden tapasztalat érdekel, mert tiszta lelkibeteg vagyok, hogy esetleg át kell álljunk arra kiegészítőleg.


2009. ápr. 9. 09:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 3,5 hónapos kortól teljesen tápszeres lett. Nem értem mi bajod van vele, nem méreg! Anyatej helyettesítő kaja. És van, aki születése óta tápszeres. Egyébként anyatej párti vagyok én is, de nem értem sok anya idegenkedését... mintha alkoholt kéne adni a gyereknek...
2009. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz neki kocsonyát is, de szerintem a tápszer azért jobb. Ne csinálj olyanból problémát, ami nem az. Amikor én felnőttem még kevés tápszer volt, 6 hónapos koromtól azt ettem amit a nagyok, csak összenyomva. Mégis felnőttem semmi bajom. Na, a tápszer még ennél is jobb.
2009. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én unokatesóm (37 évvel ezelőtt) teljesen tápszeres baba volt. Gondolj bele, az akkori tápszerek is "jók" voltak, hát akkor a mostaniak??
2009. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom elejétől fogva kapta a kiegészítést, értsd, 2 napos kora óta. Nem örültem neki, de ez van. Még mindig jobb, mintha sírna, mert éhes. Most 6 hónapos, többnyire tápis, vidám nyugodt baba.
2009. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%
Én se adtam tápszert, öt hónapos a babád, már nyugodtan ki tudod egészíteni főzelékkel ha éhes marad. Lassan majd ihat tejet is hígítva , vagy feldolgozott formában. Én már nem kezdenék tápszerezni, hát nemsokára szalonnát eszik az a gyerek. Nekem is írtak, de szerintem nem gusztosos, én sem enném meg. Persze, más ha muszáj, de ha ti már eddig kihúztátok, még két-három hónapig ellesztek a tejjel biztos, aztán meg már annyi mindent ehet, rendes kaját. Én megértelek. Nem kell mereven elzárkózni azért, de ha lehet jobb a tej és az ennivaló.
2009. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
60%

Mi is így voltunk.5 hónapos a babád.Nyugodtan adhatsz neki főzeléket is.Nálunk pl az egyik első étkezés,amit beiktattunk az egy 6 órakor történő szilárd vacsi,és lefekvés előtt még szopizik mind a mai napig,pedig már lassan 11 hónapos lesz.

Én is ódzkodtam a tápszerektől.

2009. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Szerintem leginkább a lelki kötődés lehet az oka, mert imádok szoptatni és belebetegszem a már a gondolatba is, hogy ennek abba kell maradjon - ami természetes tudom.


Tisztában vagyok vele, hogy rengeteg baba nő fel csakis tápszeren, de én arra vagyok kiváncsi, hogy más anyatejes baba anyukája is volt-e így ezzel és hogy lépett túl rajta - a nem értelek kommenteket köszi de ne küldjétek, mert tudom a másik oldal véleményét.

2009. ápr. 9. 09:43
 8/27 A kérdező kommentje:
Miközben írtam látom jött több válasz is ami a kérdésre válaszol, nagyon köszi! De jöhet még több ötlet, javaslat! :-)
2009. ápr. 9. 09:45
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
Én 6 hótól tejpépet adtam,innen már kb.annyit szoptattam mint Te!Olyan sok ízben lehet kapni és csak víz kell hozzá.Inni gyümölcsteát és vizet "szervíroztam" ha a cici nem kellett!Nem gondolom,hogy tápszeres kiegészítést kellene adnod!Bizony nagyon megviselt engem is az "elválás"de ennek így kell lennie!
2009. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
AZ én fiam 5 hósan már csak reggel és este szopizott, de kitartó volt , mert csak 21 hósan hagyta abba. Melette evett főzeléket, tejpépet, gyümölcsöt..
2009. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!